Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Vélemények a szexuális nevelés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vélemények a szexuális nevelésről?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon nagyon sok konzervatív ember véleményét olvasom, és ilyenkor mindig azon jár az eszem, hogy vajon gyermekkorukban milyen más ingereket kaptak. Engem úgy neveltek a szüleim, hogy nem volt tabu téma. Már óvodás koromban felvilágosítottak, bármit kérdezhettem szex téren. A meztelenség is elfogadott volt. Mai napig anyukámmal megbeszélem a szexuális életemet, és rengeteg jó tanácsot adott. A szexben mindent elfogadottnak tartok, ami a jóízlés határán belül mozog. Nagyon imádom a szexet, telejesen kitölti az életem.

Lehet, hogy ez a szexuális nevelés hatása?

A válszokat köszönöm!


2008. nov. 22. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt tartja elfogadhatónak, ami a jó ízlés határain belül van. Csak ez mindenkinek máshol van. És igen, nagy részt a neveltetésnek köszönhető, milyen is lesz a szexuális élet és az ahhoz való hozzáállás.
2008. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nevelésről nem igazán beszélhetünk. Az én tapasztalataim szerint, tisztelet a kivételnek, semmiféle nevelés nem történik. Majd csak rájön magától, csak nekünk ne kelljen róla beszélni, ez a legtöbb "felnőtt" hozzáállása.

Ez persze aztán meg is látszik pl. itt a kérdéseken is.

2008. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én 18éves lány vagyok...anyukám engem is felvilágosított ovis koromban,tehát én mindig nevettem mikor a gólyáról hadováltak az emberek...én is megbeszélem anyummal a szexuális életemet(2éve élek nemi életet)...és anyumék nem tiltottak semmit,nem szabták meg h márpedig 18év alatt nem fekhetsz le senkivel...én a mostani barátommal vesztettem el...és mikor összejöttünk,én annyit mondtam anyumnak,h anya,nem akarok "jókislány" lenni,szeretnék vele lefeküdni,érzem h vele akarom megtenni...és azt is megengedte anyum h 3hát után itt aludjon a barátom...adott gumit,és még most is kidumáljuk ha van vmi gondom,ő is szokott mesélni h náluk mi h van,de azért nem részletesen..:)
2008. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:)

Nekem is anyukám vette az első gumit, és nagyon jól esett, hogy inkább támogatott, mint tiltott.

2008. nov. 22. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszadónak: 14 alatt büntetik a szexualitást (kiskorú megrontása alatt címen.)


Én is nyugodtan kérdezhettem bármikor bármit, viszont látom a körülöttem lévő barátnőkön, hogy néha tényleg tanácstalanul állnak hozzá a dolgokhoz,mert ugye annyi hülyeséget képesek összehordani mindenhol az emberek, annyi rémtettet, a szüleikhez meg persze nem mernek odaállni, feljönnek ide, és még hülyeségebbeket kapnak válaszul, szerintem a felvilágosítást iskolai kereten belül is úgy kéne megoldani, hogy akik jóban vannak egymással, azokat beküldik, akkor nyíltabban mernek kérdezni, illetve a névtelen kérdezés lehetősége is jó dolognak tűnik, csak hát erre is plusz pénz kéne...

2008. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én 17 éves vok, fiu, engem a szüleim sosem világosítottak fel ilyen téren, gumit sem kaptam tőlük sosem, és nem beszélünk meg semmit ilyen téren. mindent magamnak kellett megoldanom/kitapasztalnom, az internet sokat segített, bár csak 3 éve van netem, és kb 12-13 éves koromban kezdett téma lenni az osztályban a szex(pont 6odikban), én meg ott voltam tök hülyén, az ovszerröl sem tudtam, hogy micsoda, nem tudtam semmit se. kb fél éve élek szexuális életet, próbálok felelősségtudatos lenni, gumit is mindig hordok magammal, és használok is. Nem vagyok az a mindenkivel összefekvős tipus, a mostani barátnőmön "szereztem" tapasztalatokat, akit már majdnem 1 éve ismerek.
2008. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
aki írta h az előző válaszolónak,azaz nekem:ha számolsz,akkor 18-2 az 16...
2008. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 18 év alatt is büntethető!


Talán éppen azért, mert a nagy átlagnak ezidáig nem sok fogalma van az életről!

Van egy újabb topik is, ami ilyesmivel foglkozik, ha van akit érdekelne!

2008. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én jó környezetben nőttem fel viszonylag! És mindennek utánnajártam ami érdekelt, jóval azelőtt,mint szóbahozták volna!


Azt tartom lényegnek, hogy ha már valami érdekel egy gyereket-tudás, az elérhető legyen számára!

Illetve, felismerni, ha ezt maga nem szerezte meg!


Szerintem, hogy életes során milyen utat fog bejárni valaki, arra nem lehet nevelni. De lehet biztosítani számára a legjobbat!


Neked boldog az életed, mert kevés rossz ért, szerencsés vagy!


Konzervatív alatt mit értesz mellesleg? Én szerintem az a legszebb, ha valaki elsőre megtalálja az igazit!

Illetve minél egészségesebb utodókat nemzhet, nevelhet!


Van aki nem így gondolja... Ő nyílván nem ezt fogja előtérbe helyezni! pl Inkább a nemi egészséget, vagy az őszinteséget, biztosítsa az anyagiakat...


Erről inkább te tudnál beszélni, engem érdekelne a te véleményed, talán mást is!


Nekem közvetve nincsnek jó tapasztalataim, nem is voltak esetleg abból az életformából amit te mondasz.

Jóízlés, nem fogalmazol túl általnosan, így nem lehet beszélgetni.


Tehát mi is az a kiváncsiság, ami ilyen teljes nemi élet mellett ide hozott? Engem az unalom, és a kiváncsiság, hogy itt neten hogyan vélekednek.

2008. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!