Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Most a biszex és a pánszex...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most a biszex és a pánszex között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Ugye a bi két nemhez, a pán meg az összeshez vonzódik. De most akkor a biszexek nem jönnek össze genderqueer emberekkel? Nem értem. Ismerek olyat, aki biszex, de transz barátja van, akkor most ő mégsem biszex hanem pán? Vagy hogy van ez?

2018. nov. 5. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A pánszexuálist egyszerűen nem érdekli a másik neme. Nem nem alapján választ társat.

A biszexuális a saját neméhez, és ellenkező nemhez is vonzódik.

Az általad leírt szituációban úgy gondolom, hogy ha az ismerősöd biszexnek vallja magát, akkor ezt nekünk semmi jogung felülbírálni.

2018. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de még mindig nem értem. A biszexeket sem érdekli hogy nő vagy pasi, mivel mindkettőhöz vonzódnak, nem?
2018. nov. 5. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: na persze, megint ez a "liberális" logika..ha én meg kutyának érzem magam, akkor sincs joga senkinek felülbírálni, igaz?
2018. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz nem teljesen fedi le a pánszexualitásét jelentését, sokkal inkább a biszexualitásét. Az előbbi nem csak a nemeket ignorálja, hanem azt is, hogy azonosítható-e férfinak, vagy nőnek az illető, esetleg transzvesztita, vagy transzszexuális. Tehát lényegében teljesen mindegy, hogy milyen külső jellegzetességei vannak az adott embernek, képes lehet iránta vonzalmat érezni, és szexuális kapcsolatot létesíteni vele.
2018. nov. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó jól mondja, és a biszexualitásnál az ember !általában! időszakosan jobban vonzódik az egyik nemhez, mint a másikhoz. Szóval érdekli hogy ki milyen nemű. Vannak ennek is árnyalatai, hogy pl egy biszex lány mindig/többször van olyan időszaka hogy jobban vonzódik a lányokhoz, mint a fiúkhoz, vagy fordítva. Remélem normálisan mondtam el, és ez csak az én tapasztalatom, meg amit magamon vettem észre, meg olvastam :D

L/Bi

2018. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, azt hiszem mostmár értem. A második válaszolónak meg üzenem, hogy át lehet menni más kategóriákba ha nem tetszik valami😉
2018. nov. 5. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:
3%
Pedig ez csak szimpla logika. Ha én nekem van egy barátnőm férfi létemre, de néha leszopok pár srácot, akkor én hetero vagyok, csak mert annak vallom magam és nincs joga senkinek felülbírálni? A tényeket kár tagadni.
2018. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt angolul úgy szokták megfogalmazni, hogy a biszexek több mint egy nemhez vonzódnak, a pánszexek meg az összeshez. Tehát aki biszex az lehet, hogy csak a cisz nők és cisz férfiakhoz vonzódik, a transzenműekhez nem. De az is lehet, hogy csak a cisz nőkhöz meg a transz nőkhöz meg a genderqueerekhez, a férfiakhoz nem, és így tovább.

Tehát a pán az a binek egy alhalmaza. Ez olyan, mint hogy a minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. :)

2018. nov. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!