Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Miért úgy hívják, hogy "elvesz...

Miért úgy hívják, hogy "elveszíteni"?

Figyelt kérdés

Ha elveszítek valamit, akkor azt nem tudom, hogy hol van. "Hová tűnnek az elveszett dolgok?

- A semmibe, ennek megfelelően mindenhová." (Harry Potter)

Szóval ha valakinek önszántamból odaadom a szüzességem, akkor az tulajdon képpen nála van, tehát tudom, hogy hol. Ha mondjuk öntudatlan állapotban végzem ezt, és nem emlékszem semmire, se helyre, se partnerre, akkor már lehet mondani, hogy "elveszett", de nem ez az átlagos. Akkor miért a kifejezés?

:)


2009. ápr. 17. 12:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Mellesleg: én tudom hol az enyém.:)
2009. ápr. 17. 12:44
 2/8 anonim válasza:
100%
Ez egy jó kérdés. Én konkrétan nem tudom...talán,mert nem lesz többé. Azért mondjuk,h elveszíteni/elveszítette.
2009. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tudósok a mai napig nem tudják, hogy régen mire lehetett jó a szűzhártya, mielőtt funkcióját vesztette és visszafejlődött. És ha az ember valamit nem ért, azt misztifikálja. Így jött létre a szüzesség kultusz.


És mivel a nő egyetlen értéke régen a szüzessége volt, ezért amikor már nem volt szűz, az hatalmas veszteséget jelentett.

2009. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

hát, én se voltam kibékülve a kifejezéssel eddig, de nem ebből a szempontból, hanem a szó pejoratív, negatív értelme miatt.

Ugyanis én odaadni, odaajándékozni szeretném. Mert annak, ahogy írtad, pontos helye van. :) (22/L)

2009. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és várom a további véleményeket is!

(Én 21/L)

2009. ápr. 17. 13:09
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Miért hívják úgy hogy elevszíteni? Hát mé? hívják úgy hogy megtalálni? ez olyan mint hogy a széknek mé szék a neve mé nem inkább káposzta?
2009. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azért túlnyáladzani mindent..ez a kifejezés van rá a magyar nyelvben,nem pejorativ, se nem negativ,egyszerűen nyelvtörténeti okok miatt ez vált köznapi kifejezésévé annak,hogy valaki már szexelt életében..az meg a kutyát sem érdkeli,hogy mikor,kivel történt ez,igy mondják,és kész..
2009. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Pont ma olvastam ezt a részt :P


De szerintem ez nem nagyon így van. Vagyis ez olyan zavaros.

Szerintem elveszteni azt jelenti, hogy nem kapod már többé vissza. De végülis ez se jó szó rá, mert ha pl elhagyod a telefonod, azt meg tudod találni, tehát vissza tudod kapni..


Jó kis téma ez.. (:

Csak nem nekünk való, hanem a filozófusoknak :P

2009. ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!