Szálas szemöldök kikopása?
Esély van rá, esély bármire van.
Az úgymond féltartós sminktetoválások egyrészt kisebb pigmentű festékkel készülnek, másrészt az irhát és a felhámot elválasztó vékony sejtrétegbe. Így valamennyire tartós, de fokozatosan szívódik fel és lökődik ki. A sebessége függ attól, hogy milyen és milyen intenzitású fény és mennyi ideig éri. A kisebb pigmenteket a fény jobban roncsolja (UV-VIS-IR egyaránt), aminek hatására a pigment kémiai szerkezete megtörik és ez addig megy, míg végül a test fel tudja szívni, vagy a felhámba kerülve szép lassan lehámlik. A legtöbb sminktetováló, aki híres-nevesnek mondja magát azért így dolgozik, mert így pár évente vissza kell járni, ami ugye nekik plusz bevétel. Egy rendes és normális tartós sminktetoválás árban ugyan annyi, legyen az szálas, satír, vagy szabadkézi vonalazott technika, csak ott mélyebbre ütik a rendes festéket, hogy ott maradjon. A kopás sok tíz év múlva látszik igazán csak meg (mondjuk az is csak kép alapján). Ott fontos a festék pigmentjeinek kémiai stabilitása, hogy az arcon, amit a legtöbb fény ér, se kezdjen el a bőrben lebontódni, ezáltal elszíneződni.
Alapvetően a sminktetoválást azoknak találták ki, akiknek vagy nincs, vagy nagyon halvány a szőrük, vagy akiknek annyira sok időt elvesz a napi sminkelés, hogy inkább kitetováltatják, ezzel időt spórolva (tehát vagy lusták, vagy okosak). Alapjáraton a szemöldök, szemhélykontúr és a száj satír/satír+kontúr tartozik ide, de van már szemöldökig érő szemhélysatír, arcalapszín vagy pirosító tetoválás is (ezek általában már nagyon komoly klinikákon/plasztikai s-nél).
Eltávolítani mindegyiket el lehet. Régebben magasfényenergiájú VIS-IR lézerrel égették ki a festékpigmentet, ami utána felszívódott (bár roncsolta a bőrt is és olykor a szőrtüszőknek is kampeca lett), manapság már kombinált legalább Q-kapcsolt gépekkel dolgoznak. Itt a fény intenzitása kevesebb (kandelában mérve kevesebb, de pontosabb, így lumenben mérve kb ugyan annyi, viszont a hullámhosszát az adott színhez lehet igazítani, így a fényenergia nagy része nem vész el, hanem fixen a pigmentekre koncentrálódik, míg a régi gépek eléggé szórtak és a fénynek csak egy része találkozott a pigmentekkel), a hullámhossza nem fix, hanem változó tartományú, illetve kevesebb kezelés szükséges belőle. Igaz, árban nem olcsó, de aki a sminkeken spórol 10-20 évig, annak bőven visszajön, akinek meg amúgy sincs szemöldöke, az minek távolítaná el a tetoválását? Aztán rájöttek, hogy ez így nem biznisz. Próbáltak olyan festékeket fejleszteni, amit ugyan olyan mélyre tetoválnak, de hamarabb essenek szét, ebből jöttek az szép lassan kékülő, zöldülő, vörösödő sminktetoválások. Aztán próbáltak felületi tetoválást csinálni, azzal meg az volt a baj, hogy kb annyira volt tartós, mint a hennáztatás, nem érte meg.
Ha van sajátod és épp azzal van a baj, hogy nem nő, akkor egyrészt lehet beültetni is, másrészt ha kezeled külsőleg és belsőleg akkor nincs értelme tetováltatni. Ha mégis és megunod, vagy azt akarod, hogy hamarabb kopjon ez a féltartós megoldás, akkor lézer alá és pár kezelés után eltűnik (bár vannak erre krémek is, de azok hatásfoka kicsi és maximum 30-40%-ot lehet velük halványítani). Láttam már nagyon szép NEM kozmetikus által készített rendesen tetovált szemöldököt, ami kézi rajzolású volt és ha csak nem 20 centiről nézted, igazinak hatott.
Esetleg, ha nem akarsz lézerre pénzt kidobni, akkor marad a szemöldök ceruza, ami hosszú távon kb ugyan annyi, amíg kikopik, csak ugye nap, mint nap csinálnod kell. Vagy azt mondod, hogy lecarod és jó az úgy ;)
Mást már nem tudok hozzátenni :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!