Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » A tetoválás mennyire veszélyes?

A tetoválás mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Mire kell vigyázni? Meddig nem mosanodhatok? Lehetek allergiás esetleg a tűzre vagy a festekre? Milyen tapasztalaitok vannak?
2017. nov. 9. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Mosdhatsz, max lefóliázod, hogy ne érje víz. A tűzre már miért lennél allergiás? Ezt nem értem, a tűz tetkó nélkül is éget, meg veszélyes...

Az allergiára való hajlamot nem növeli.


Arra kell vigyázni, hogy ne menjen bele semmi, ne ragadjon bele ruha és ne sérüljön meg a tetovált bőrfelület. A teljes gyógyulásig nincs borotva, nap vagy szoli.

Nekem azt javasolták, hogy fóliázzam 4 napig, végül 3 napig bírtam, de addigra zárva volt a seb. Van, ahol azt javasolják, ne fóliázd. Mindig úgy csináld, ahogy a szalonban tanácsolják.

2017. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, most értettem meg: a tűre nem leszel allergiás, korrekt, hivatalos, tiszta helyen csináltasd, ott sterilen dolgoznak. Kesztyű nélkül ne érjen hozzád senki. A széket/ágyat is le kell fóliázniuk munka előtt. A festékre való allergiád kiderül, ha van fémallergiád. Írásba kell adnod, hogy nincs. Ha az nincs, akkor mehet akár a színes festék is.


A csúnya elfertőződött tetkós fotók a neten azért vannak, mert egyesek nem ápolják rendesen, vagy nem tartják tisztán, miután elkészült.

Egyszer láttam olyat közelről, elborzasztó.

2017. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van 4 is, de semmi bajom nem lett :) Az tény, hogy van rá egy kicsi esély hogy allergiás vagy a festékre, de ez elenyésző. A tűre tuti nem leszel allergiás.

Egyébként mosakodhatsz (sőt, kell is!), csak ne áztasd pár hétig. A tetováló majd elmond minden tudnivalót a kezelésről, arra nagyon figyelj, hogy azokat tartsd be, és akkor nem fog elfertőződni vagy kifakulni.

2017. nov. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mindták az első napon is le lehet öblíteni óvatosan, én azt csináltam hogy párszor végighúztam rajta a kezem hogy ami kosz/pigment le akar jönni azt lesöpörjem de ne ártsak a mintának.

Ha jó helyeb csináltatod, minden steril nem lehet baj, max ha nem bírod jól vagy sok órás tetkó kicsit belázasodhatsz hiszen a szervezeted folyamatos sokk éri, én 2.5 óra után remegve álltam fel, mesélte a srác egy teljes, 2x8 órás kar után bizony be szoktak lábadozni

2017. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*lázasodni
2017. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!