Kifolyik a tetoválásomból a tinta? Vagy valami más?
Az egyik hozzászóló szerint lemosni!!? Micsoda baromság!
NE!!!! Vìz nem érheti! Elfertőződhet. Kenni! Fóliát rajta tartani, főleg fürdéskor!
Utolsó két hozzászólónak:
Ha nem értesz hozzá, ne szólj bele!
Víz érheti, sőt, muszáj érnie! Vagy tudsz netán nem vízbázisú bőrfelület tisztítószert, ami baktericid, fungicid és még netalán kapható is? Ha tudsz, akkor írd meg nyugodtan és forradalmasítod a világot.
Megsúgom neked, hogy a tetováló is vízzel mossa le a mintát, amikor az elkészült. Ő közli veled azt is (ha értelmes, művelt és tapasztalt tetováló), hogy miképp kell ápolni, óvni, védeni a tetoválást, illetve hogy mit szabad és mit nem szabad.
Első mondatuk az szokott lenni:
Hazamész, addig a fólia legyen rajta, majd leveszed és a picit nyálkás réteget óvatosan langyos vízzel, antibakteriális szappannal lemosod. Utána bekened szintén óvatosan és vékonyan sima bepanthennel (itt ugyan megoszlanak a vélemények, hogy ki mit szeret ajánlani), majd friss, tiszta fóliát raksz rá.
Miért érheti víz?
Mert a tetoválás nem a bőr felső rétegébe történik, hanem a középső rétegbe, ahonnan nem lehet kimosni a festéket.
Mennyi víz érheti?
Lemosásnál éppen csak annyi, hogy tisztára tud mosni. Áztatni vízben tilos (illetve nyugodtan lehet azok számára, akik nem szeretnék, hogy a minta megőrizze a szépségét, illetve a tetováló felőli garanciáját). Épp ezért tilos a strand, uszoda, gőzfürdő, szauna is. A szolárium azért erősen ellenjavalt, mert a bőr legfelső rétege, ami idő után lehámlik majd, tetováltatás utáni állapotban egy elcseszett szitára hasonlít a legjobban (legalábbis biológiai értelemben), így nem képes a fény 400-800 nm-es, illetve ezen kívüli tartományát rendesen felfogni, kiszűrni, így az behatolhat az alsóbb bőrrétegekbe a teljes intenzitásával és roncsolhatja a festékpigmentek kémiai szerkezetét, ami gyors fakuláshoz (bizonyos színeknél árnyalat változáshoz) vezet.
Áztatás közben annyi történik csupán, hogy a bőr felázik, fellazul, felpuhul azokon a pici lyukacskákon keresztül, amiket a tetováló tűk csináltak. A felázott bőr könnyen hámlik, viszont a bőrnek nincs elég ideje a következő hámréteg kialakításához, így az alatta lévő szövet sérül, illetve az ozmózis hatása is érvényesül és mivel a tetováló festékek vízbázisúak, így nem érdemes erre a folyamatra várni, vagy tétet tenni.
Mi történne, ha nem érné semennyi víz a becsült teljes gyógyulási idő alatt?
Elsőnek nem sok. A bőrből kiszivárgó testfolyadékok és a sejttörmelékek egy kocsonyás-nyálkás réteget képeznének, ami a bepanthen krémmel keveredve továbbra is ott maradna. A fólia alatt azonban szép lassan elkezdene megérni és egy nagyon kedvező, szuper táptalajt nyújtana az anoxikus és anaerob környezetben élő különféle mikroorganizmusok számára, amibe a levegőben repkedő sok-sokból egy-kettő megtalálna telepedni. Utána jönne a csúnya része. Ezek lefelé szaporodnának a bőrben, ami a testből egy hólyagos, később keléses gyulladást váltana ki. A megtelepedő lény(ek)től függő lenne, hogy valami iszonyat büdös, vagy csak csúnya színű váladékozás kezdődjön meg. Itt már nem kell félteni a tetoválást, ugyanis azt valószínűleg kivágják onnan egy nagyon szép csonkolással... rosszabb esetben persze végtagvesztéssel is járhat a dolog.
Azért mondták: ne fürgyé' le!
Szóval összességében:
SZABAD: óvatosan, kevés vízzel lemosni, zuhanyozni, két nap után szellőzni hagyni, krémezni (vékonyan)
NEM SZABAD:
kiáztatni, túlkrémezni, szolizni vagy napozni vele, más krémmel kenni (itt a testápolókra gondolok főként, illetve olyan krémekkel, amiket a tetoválók nem ajánlanak), kapargatni és más olyan tevékenységet végezni, amit a tetoválód nem ajánlott!
Kedves Blueskin!!!!
Nekem is van tetoválásom nem is egy... nem kell kioktatni tudom mit hogyan kell csinálni a tetoválással... mindegyik tetoválásomnál ugyanazt mondta a tetoválos... és egy tapasztalt tetoválos jobban tudja a dolgokat hogy mit kell hogy kell csinálni a friss tetoválással mint te... ugyan úgy csináltam mindent ahogy a tetoválos elmondta.... 2napig fólizni kellett nedves törlőkendővel "megtisztitani" utána vékonyan bekell kenni bephantennel és 1hétig nem érheti egyáltalán víz ha a seb alól kijön a tinta az nem baj előfordul.... de minden tetoválos elmondja ezeket.... ha nemtudod mi hogy van akkor menj kérdezz rá egy tetoválosnál hogy mit kell hogy kell tennii a friss tetoválással és nem kell oktatni itt senkit sem és okoskodni sem kell.... gondolom nem azért tette fel a kérdező a kérdést hogy te itt több oldalban elmagyarázz valamit a válaszadóknak... ha valakinek több tetoválása is van az csak rutinból mondja el hogy mint hogy csinálta a friss tetoválással azt annyi nyeld le ha valami nem tetszik....
#18 El is olvastad azt a cikket, amit belinkeltél?
"nedves papírtörlővel óvatosan töröld tisztára"
A nedves papírtörlő az NEM nedves törlőkendőt jelent. Hanem azt a bizonyos konyhai papírtörlőt, amit tekercsben veszel, és benedvesíted - lepődj meg - vízzel.
(Mellesleg hatása kb ugyanaz, mintha óvatosan lemosod vízzel, és utána felitatod a vizet papírtörlővel. Többek között azért kell a papírtörlő egyébként, mert az nem szöszös, mint a törülközők, és nem marad a bőrödön utána illatszer, mint a nedves törlőknél.)
"Tetoválásodba ne kerüljön kosz, szennyeződés, szappan, testápoló"
A nedves törlőkendők azok vegyszerrel, illatszerrel vannak átitatva, nagyjából ugyanazt a hatást éred el, mintha jó alaposan bedörzsölnéd tusfürdővel.
"gyors tusolás ajánlott"
Segítek: a tusolás ugyanazt jelenti, mint a zuhanyzás. Tudod, állsz a víz alatt, és mosakszol. A különbség a kádban fürdéshez képest az, hogy nem ázik ki annyira a bőröd - ennek a miértjét fentebb Blueskin elmondta.
Nem baj, ha nem értesz hozzá, de akkor ne védd ennyire vehemensen az igazad. Megesik, hogy más tetováló más módszert ajánl (erre nagyon jó példa a nedves papírtörlő vagy a lemosod-felitatod módszer), de alapjaiban a kezelési módszer mindig ugyanaz.
Tök jó, hogy leírtad a saját szempontodat is, de azért elég meredek azt mondani, hogy csak a te állításod jó, bárki más meg ostoba.
(Köszönöm, én is rutinos vagyok.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!