Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Epilepsziás vagyok.Milyen...

Epilepsziás vagyok.Milyen tetoválást csináltathatnék,ami összefügg a betegségemmel?

Figyelt kérdés

2021. aug. 4. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Lila szallag, mint az epilepszia jelképe. Esetleg levendula virág is mellé.
2021. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél a pont!

Szent Bálint (Valentin) nem csak a szerelmesek mentora, az epilepsziások védőszentje is, február 14-e ezért az epilepszia világnapja.

"Gyógynövényünk" a levendula, "kövünk" az ametiszt...


Ezeket a velünk kapcsolatos dolgokat szerintem elég nehéz mások számára "dekódolható" infóvá tenni, egyszerűen nem tudnak az emberek mit kezdeni velünk, sem elméletben, sem gyakorlatban. Sokszor fel sem ismerik, mit látnak.


Jómagam, ha híve lennék a tetoválásnak, a vércsoportomat varratnám, olyan helyre, ahol --legkésőbb a mentősnek,de-- szemet szúr.


Dekorként valóban a levendulát választanám, csakhogy azok számára, akik előtt az utcán félhullaként összeesek, semmit nem fog jelenteni. Laikus számára is érthető infót kéne találni, hogy ne essen kétségbe, tudja, hogy mit lát, mit mondjon be a 112-nek.


Nyaklánc medáljába a vércsoportom és az "epis vagyok" felirat gravírozva.


Telefonban jelölve, ki(ke)t hívjanak, ha nagy a szr. (név mellett az ICE betűk)


Személyi és TAJ-szám fénymásolata, szedett gyógyszerek listája, társbetegségekről (cukor és asztma) infó, egy napra elegendő gyógyszer és effélék pedig állandóan nálam.


Lécci, majd írd meg, mit tetováltattál!


[link]


Egészséget, további szépet mindenkinek!

2021. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Hogy én milyen rémes egy ember vagyok! Elsőre az jutott eszembe, hogy olyat, ami egy szép szabályosan elkezdett minta, aztán egyszercsak cikkcakkban, összevissza kifut a vonal... Én kérek elnézést...😓


Nem világos, hogy csak dísznek kell, vagy jelzésnek idegenek számára egy roham esetén. Ha csak dísznek, akkor a fenti ötletek nagyon jók, de lehet valami olyasmi is, ami személyesen neked kapcsolódik a betegségedhez. Mondjuk valami, ami enyhíteni szokta a tüneteidet, vagy segít kiheverni a rohamot.

Ha jelzésnek kell, akkor senki nem fogja tudni "lefordítani" a tetoválás jelentését, hacsak nem írod konkrétan oda, hogy epilepsziád van.

2021. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Lila szalag, kérdés, hogy ezt rajuk kívül kik ismerik.


Megjegyzem, épeszű orvos nem fog vért adni egy feliratra hagyatkozva (ezért nevetségeses a versenyautóra pingált vércsoport is)

A mentős/orvos pedig nem fog senki telefonjában turkálni és keresni az Ice névjegyet (zár esetén nem is tudnak és ha mégis, záros határidőn belül komoly pereket kapnának a nyakukba)

Ezek a tévhitek elég jól berágták magukat a zinternetbe.

2021. aug. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

#4

Ezen én is gondolkoztam, hogy mentősök hogy oldanák fel a telefont.

2021. aug. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Szép napot, # "ketteske" vagyok.


#4! "Zinternethez" a világon semmi köze a fent említett dolgoknak.

Hogy itt én a legtöbb helyi mentőssel már pertuban vagyok, semmit nem segít, amikor pár napig amnéziás vagyok. E.ü. adatokkal, hozzátartozók elérhetőségével szolgáljak, amikor a saját címem, telefonszámom sem tudom, nemhogy...?


De, igen, (nálunk legalábbis) keresik, nézik azokat az adatokat, amiket a beteg a sürgős felvilágosítás érdekében magánál hord. A TAJ-szám alapján pedig a megnyitott oldalon látják, hányadán vannak. Természetesen 100%-ig nem hagyatkozhatnak a beteg által gyorsinfónak szánt adatra, talán, még ha orvos által aláírt és lepecsételt papíron kapják az adatokat, akkor sem.

Az viszont segítség, ha a "reggel-délben-este" szedett bogyók alapján ki tudják számolni, hogy aznap (mondjuk, 15 órakor, milyen és mennyi gyógyszer kerülhetett már a szervezetbe (bármi : pl. szívgyógyszer, inzulin, vérnyomáscsökkentő, vérhigító...stb, + az epire szedett bogyók).


Ha a betegnél felírva, mik a szedett gyógyszerei (nem csak az epire!) és pl. milyen gyógyszerallergiája van, az bizony azonnali segítséget jelenthet! Ha beadnak valamit, ami hatóanyagra allergiás, illetve a meglévő gyógyszerekkel nem fér össze, hát nagyon nem baj, ha időben informálva vannak erről.


Persze, az igazán szuper dolog az lenne, ha az emberek első reakciója nem az lenne, hogy halálra válnak, rettegnek tőlünk (esetleg belénkrúgnak, megvetnek, mert hullarészegnek, drogosnak néznek), hanem felismernék, hogy epilepsziás roham tanúi.

Régebbi válaszomból részlet:

" Érdekes és változatos programokat tudok produkálni. Néztek már szívbetegnek, cukrosnak is roham idején. Akkor meg akartak itatni cukros vízzel, ám három pártfogóm egyike rájött: jobb, ha a látott tüneteket előbb bediktálja telefonon a 112 munkatársának. Ő pedig intette attól, hogy megitassanak, míg ki nem ér a mentőorvos. Kiderült, nem a vércukrom esett le, >><<ellenben jó eséllyel belefulladtam volna egyetlen korty folyadékba is."

Némi cinizmussal mondható, hogy "Jókor voltam jó helyen", hiszen lehet, hogy ha olyan segít, aki akkor megitat, akkor ugye, most nem firkálok itt nektek.


Szóval, nem lenne baj, ha mindig ennyire higgadt, hideg fejjel gondolkodó segítőkkel hozna össze a sors, nem ---az ugyan jó szándékú, de kétségbeesett--- kapkodó, bizonytalan emberekkel, akik pedig jót akarnak, >><<mégis nagy bajt idézhetnek elő. Ráadásul, sok ilyen csalódott embernek mi jön le az egészből? Ha legközelebb valaki összeesik előtte az utcán, nem biztos, hogy oda mer menni segíteni. És lehet, hogy így egy másik embert hagy cserben, akin pedig segíteni tudott volna.

22-es csapdája, ugye?


Igaz, laikusok számára talán ma még csak ritka esetben adhat nekünk esélyt, azaz a segítőinknek gyakorlatias iránymutatást, mit tegyenek (és mit ne) epis roham idején. Ezért szükséges mindent megpróbálnunk, amivel felhívhatjuk a figyelmet arra, amire egyébként időrabló kutakodás árán jöhetnek csak rá. (vagy úgy sem!)

Például azok, akiben az emberség, a segíteni akarás, a felelősségtudat megvan,

a magabiztos tudás azonban nincs.

Ha a figyelem felkeltéséhez eszköz lehet egy jól megválasztott tetkó, akkor az!

Hidd el, több értelme és mondanivalója lehet, mint egy "ÜSS!", egy "ájlávjú", vagy egy "Mariska, hazavárnak a gyerekek!"- szellemi nívójú tetoválásnak.


#5! A telefonnál elakadtatok?

Csak szólok, minden telefonban őrzött adatot papírra is le lehet írni ám!

Tudod? tollal, ceruzával...egyéb ilyen, a "történelmetek előtti" eszközökkel.

Ha ilyesmik szerintetek már csak múzeumban fellelhető tárgyak, mint az ősember kőbaltája, azért a magamfajta defektes őskövületeknél még használatban vannak

a "szövegszerkesztés-és rögzítés" chip-és akkumentes verziói is.

Ha néha írok/fogadok sms-t, e-book-on is olvasok, és van gmail-em, akkor is.

Lehet, full ciki, de én ennyire "kevéssel" is beérem.


Az én butatelómon csak a billentyűzár van, azzal meg egy ötéves is boldogulna.


Tipp : Akár házilag is készíthető "képernyővédő", ami ugye, már a telefon kikódolása előtt látható a kijelzőn. Így jól megválasztott betűtípussal, színnel, mérettel azok számára is elérhetővé tehetsz infót, akik nem tudják a kódot! Amíg világít a kijelző és próbálkoznak, láthatják úgy a tesó, a kedvesed, vagy a kutyusod képét, mint egy, szimpla háttéren jól kivitelezett szöveget ಠ_ಠ


Nincs szükségem kódokra. Pl. a bankkártyám PIN-kódja és egyéb, nem publikus infók, vagy a "magánéletem" nem telefonon tárolt, vagy pl. a Zuckerberg-galaxison közzétett adatok formájában létezik, mint sokaknál, akik már gyereket is Windows-on csinálnak.

Nem vagyok elég "modern" ahhoz, hogy a mindennapjaimat, az emlékeimet és emberi kapcsolatokat vadidegen százezrek előtt éljem meg, tároljam. Ami pedig megőrzésre érdemes adat (pl. egy-egy mobillal készített kép), azt a memóriakártyáról mielőbb "elmentem", letöltöm, hosszú távon nem hagyom a telefonban. Annál is inkább, mert ha a telót elhagyom, összetöröm vagy elcsórják, máris pótolhatatlan dolgok mennének veszendőbe.


Annyira a köztudatba kéne hozni a lila szalag kitűzőt, mintahogy már nemzetközi szinten is értik az emberek, ha rózsaszín (mellrák), vagy piros (AIDS) szalagot látnak.

[link]

De mivel azt az érát éljük, hogy mindennél fontosabb a szivárvány minden színében pompázók ügye, addig nem tudom, milyen egyszerű, de szinte mindenki számára "kikódolható" módon egyértelműsítsük, hogy vagyunk, akik vagyunk, mi, epilepsziások. ¯\__(ツ)__/¯

Ne hagyjátok (el) magatokat! Főleg azon sorstársak ne, akik (legtöbbször) csak magukra számíthatnak! Várjuk a kreatív tippeket, ötleteket!


Pusszantás mindenkinek, egészséget, további szépet, tartalmasat!

2021. aug. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😊
2021. aug. 14. 23:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép napot!

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__9929466..


#kérdező!


Kattogd végig a linkeket, hátha vmi számodra hasznos tippet találsz!

+1 : ha bármi, a gyakorin még fel nem lelhető jó tanácsot, megoldást találsz,

akkor ne fogd vissza magad, " hirdesd az igét", dobd a köztudatba itt is!

Köszönjük. Egészséget és üdv mindenkinek! : #2, #6, #8

2021. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!