Tetoválásról szeretnék megrudni par dolgot?
Szia!
Gép, tű és festék semmiségek. Na jó, a jobb gépeknek van ára, de az sem eget rengető.
Alap kellékek:
Táp, taposós, vagy kapcsolós pedál, hozzá kábelek (cordok), egy jó földelt dugalj, maga a gép, gyakorláshoz csőrök/markolatok (mosható tökéletes, nem kell egyszerhasználatos, egyszerhasználatos főleg emberen jobb, ha csak nincs egy autoklávod, amiben alaposan ki lehet fertőtleníteni minden kliens után) a megfelelő tűméretekhez (persze tűkből is több méret), festéktartó kupakok, abból párszáz darab(ehhez lehet kupaktartót is venni, de simán vazelinnal is le lehet felületre tapasztani, hogy ne mozduljon el), nagy fekete festék, nem kell drága legyen és minőségi, gyaksibőrre az elején úgyis sok fog fogyni, akkor már szett színes festék is jól jön, sok ív gyaksibőr, sok tekercs folpack, sok-sok tekercs papírtörlő, legalább két szórófejes(permetezős) üveg a fertőtlenítéshez és a felületmosáshoz, kilós orvosi vazelin, megfelelő méretű gumikesztyűből legalább egy csomag elsőre, megfelelő felület és ülőalkalmatosság, megfelelő lámpa a megvilágításhoz, indigóolaj, indigópapír, nyomtató, érdemes egy alulról megvilágítható üvegfelületet kreálni, hogy könnyebb legyen átrajzolni, bőrfilc a skiccekhez, cordokat védő fólia, vagy ezt barkácsmegoldhatod olcsóbb szemeteszsákkal is, fényképező, türelem, kitartás.
Nézz videókat a gépszerelésekről, olvasgass cikkeket, hogy a gépet hogyan tudod beállítani, milyen feszültségen használd, mélységet hogy rakd, mennyi festéket vegyél fel a tűvel, milyen szögben tartsd, hogyan higítsd a festéket, hogyan keverj színeket, árnyalatokat.
Ha a szerelés része megvan, akkor felületre ki a gyaksibőrt, két kupakot egy lefóliázott területre, egy-egy csepp vazelinra rárakni, egyikbe feketét, másikba vizet. Elsőre szabadkézi egyenes, párhuzamosok, majd indigózott egyenes, párhuzamos (és így tovább mindennél), majd geometriai alakzatok (háromszög, négyzet, paralelogramma, rombusz, kör, szabályos többszögek, szabálytalan többszögek, félköríves alakzatok, akár függvények (sin, tcg, tg, hyp-ok, exponenciálisok...stb), akár síkidomok egymásba, halmazok, ha már jobban megy, akkor téridomok, kocka főleg, 3 ágas koordinátarendszerben, több nézetből, üresen, telten, árnyékoltan, visszavert fénnyel, árnyékkal, gömb, piramis, stb elemek. Ha már ez is jól megy, akkor jöhetnek a skicc ábrák, feliratok, könnyű pici minták netről. Minden elsőre feketében, majd szürkeárnyalatosan, majd színesben.
Nagyon sok idő, nem véletlen, hogy így komplett nincs sehol fent, mert ez tanítást is igényel, ha nem vagy jó a kísérletezés terén. Youtube, magazinok, fórumok, fb csoportok...stb. Minden munkád fotózd, dátumozd, később a portfóliódhoz jól jön, illetve magadnak is, hogy lásd, hogyan fejlődsz. Nagyon fontos az egyenes vonalak rajzolása elsősorban és a párhuzamosok, illetve a végtelenben találkozó vonalak.
Ha már igazán rászoktál, akkor érdemes elkezdeni tetoválókat "nyaggatni", vagy egy-egy komolyabb tanfolyamot kinézni, ami nem lehúzás.
Első gépnek sima tekercses jó, utána aztán rotaryra is válthatsz, ugyan úgy olcsóbbak között, de ha nem akarsz sokat szenvedni a kínai vackokkal, akkor egy használt, de minőségi gép beszerzése jobb ötlet, ha tényleg komolyan gondolod. Sok pénz, sok idő.
Bőrre kenni? Előtte? Gyaksibőrt lehet bradoplusszal fertőtleníteni, de felesleges, folyékony szappant higítsd fel bő 50-100x vízzel, azzal jó mosni, de lehet hígabb is, úgyis kitapasztalod. Vazelin meg munka közben lesz jó barátod.
Nagyon röviden ennyi. Ha kihagytam volna valami bocsi, de egy éjszakai műszak után fáradt vagyok ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!