Budapesten lézeres tetoválás eltávolítás?
Sziasztok!
Az egyik, sokatok által ajánlott 13. kerületi szalon nem vált be. Több mint 10 alkalom után is ugyanúgy néz ki, mint a 3. alkalom után. 5 alkalmat ígértek, mert vékony és nem nagy a tetoválás (nincs benne szín sem). Hol próbálkozzak még, kit ajánlotok Budapesten?
Szia!
A jobb lézeres eltávolításnál nagyjából minden alkalom után kb 30-50%-al lesz kevesebb ép festékpigment a bőr irharészében. Ez kb az alábbiakat takarja:
1. alkalom 30% 40% 50%
2. alkalom 51% 64% 75%
3. alkalom 66% 78% 87%
4. alkalom 76% 86% 93%
5. alkalom 83% 91% 96%
6. alkalom 88% 94% 98%
7. alkalom 91% 96% 99%
8. alkalom 94% 98% 99,5%
9. alkalom 95% 99% 99,75%
10. alkaom 96% 99,5% 99,8%
Viszont ez nem teljesen valós, mivel amit látsz egy friss tetoválásnál, az nem az, ami benne is van. Mivel a bőr írharétege nem egy sejtsorból álló réteg, hanem sok-sok sejtrétegből álló szövet, így sokkal több festékpigment kerül bele tetováláskor, mint amennyi látszik. Így ha egy tetoválásból akár 99%-ot elvonunk, attól az még látszani fog. Nem mindegy, hogy milyen mély a bőröd és hogy az adott pigmenteket hogyan is gyártották. A sima fekete festékeket igyekeznek pont úgy gyártani, hogy minél ellenállóbbak legyenek, hogy ne fakuljanak ki. Nagyjából 5-7 mikrométeres szemcsenagyságúak és bőrtípustól függ, hogy kié mennyit képes ezekből bevenni.
A lézeres eltávolításnál az időt próbálják felgyorsítani. Mivel a festékpigmentek sérülékenyek bizonyos hullámhosszú sugarakra, így próbálnak pont ezekre koncentrálni. Normális esetben ami nappal minket ér fény, tartalmaz ultraviola, látható és infravörös tartományokat. Ezek nagyjából 100 nanométerestől az 1 mm-es hullámhosszon érkeznek. Ebből kb 400 és 800 nm közöttit látjuk. A 400 alattiakat UV fénykét szokták regélni, illetve a 800 felett infravörösként. A természetes fény a Földön egy erősen szűrt fény, amit a bolygónk különféle légköri és mágneses rétegei szűrnek meg. Az infrahullámok kevesebb energiával bírnak, míg az UV hullámok erősebbek, de csak ami a földfelszínt illeti. Így a festékpigmenteket is igyekeznek úgy gyártani, hogy ezen fényeknek/hullámoknak ellenálljanak és a pigmentek molekulái ne sérüljenek. (Pl a régi tollfesték kékre kopott, ahogy a festék molekulái estek szét. A mai feketék viszont jól tartják magukat, erős és intenzív fény kell, hogy fakulni kezdjenek.
A lézeres fénynél olyan hullámhosszokat használnak és olyan intenzitással, amik széttörik a pigmentek molekuláit kisebbekre azért, hogy a test ezután kilökhesse, vagy felszívhassa őket (felszívódás után májban tovább bontódik és a vesén át vizelettel, vagy beleken át bélsár formában távoznak).
Nem minden eltávolító készülék jó, nem mindenki bőre egyforma.
Egy jól tervezett gépnél a fénykisülések áthatolnak a bőr felső rétegén, majd az irhába jutva elérik a pigmenteket. Ha túl barna a bőröd, akkor sokkal csökken a hatásfok. Ha túl száraz, akkor is. Ha nem elég erős a fény, akkor a bőröd felfogja és nem megy lentebb így nem is halványodik a tetoválás. Ez akkor fordulhat elő, amikor egy lézeres kezelés után nem ápolod megfelelően, nem hidratálod kellőképpen és túl hamar mész a következő alkalomra. Akkor a bőr még más, nem gyógyult. A lézer ugyan úgy megsüti a bőrfelszínt, csak éppen a mélységbe nem hatol le. Ezért ajánlott 2 kezelés között legalább 3 (de inkább 4)hét pihenés és kezelése a bőrnek. Így egy tetoválás eltávolítása nagyjából 1 éves időtartam, ha ténylegesen jó eredményt akarsz elérni.
Mégis akkor hogyan lehet gyorsabban?
A rejuvinak kisebb a hatásfoka, bár 1-2 alkalommal nem rossz a lézerezés előtt, főleg ha csak fekete. Takartatni egy másik mintával a legkönnyebb, legolcsóbb és legkevésbé fájdalmas.
A teljes eltávolítás, bőrmetszéssel, sebészeti úton a legdrasztikusabb, ilyenkor a tetoválást, vagy egy részét lenyúzzák rólad és egy a saját tested másik pontjából vett bőrrel pótolják (comb, fenék). Egy profi plasztikai sebész szépen megcsinálhatja, de nagyon drága eljárás.
Lézer és lézer között is van különbség.
Vannak fix hullámhosszú lézerek, amik csak égetnek.
Vannak két hullámhosszon dolgozó lézerek.
Vannak sok hullámhosszon dolgozó lézerek.
Ezekből mindegyiknek van állítható és nem állítható intenzitású formája.
Egy Q-kapcsolt lézer már jónak számít. Erre keress rá neten és azok, akik ezt használják és nem ma kezdték, azok jól dolgoznak vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!