Melyik tetováló festék hígító a legjobb?
Szeretnék venni hígítót, hogy elkezdhessek rendesen satírozni is, de nem tudom melyik érné meg a legjobban. Dynamic fekete festéket használok.
Vagy milyen technikával érdemes tónusozni? Én eddig a hígítósra gondoltam, hogy mondjuk 3-4 festéktartóba teszek festéket, es egyre hígabbra csinálom, eszerint árnyékolnék. Vagy esetleg a feketét felhígíthatom fehérrel??
Nem mindegy, hogy higítás, vagy keverés.
Higítás:
9 kupak, elsőbe csak fekete, 5-be félig fekete félig desztvíz, utolsóba alig 1 csepp fekete és a többi víz. A köztes kupakokba meg egyértelműen kevered a feketét a vízzel arányosan. Tehát másodikba fekete, pici víz, harmadikba 2/3-ad fekete, többi víz, negyedikbe a felénél picit több fekete a többi víz, majd a 6-ba a felénél kevesebb fekete és víz és így tovább.
Evidens, hogy ezt valóban nem szükséges 9 kupakkal játszani, elég 3-5 is, de minél többel csinálod a végén annál látványosabb. Majd gyaksibőrre elsővel satírozol egy 4-5 centi hosszú 1 centi széles részt. Utána, egyből mellé a következő kupakból, majd a köviből...stb. A végén szépen letörlöd és látni fogod, hogy mennyivel feketébb az első a többinél.
Keverésnél ugyan ez, de evidens, hogy itt a feketét kevered a fehérrel. De ezt színekkel is lehet, bár ott jobb tudni, hogy gyógyulás után nem minden szín lesz egyformán élénk, amit majd tapasztalat hoz meg neked.
Itt az első fekete, a 9. a fehér, a többi meg köztes szürke.
Az első megoldás inkább árnyékoláshoz jó, míg a második a szürkeárnyalatoshoz, ahol a bőrszíntől függetlenül szürke színt akarsz létrehozni. Persze a fehér és fekete kombó sem lesz gyógyulás után olyan, mint a kupakokban lévő. A bőr milyensége (vastagság, alapvető melanintartalom, áteresztőképesség...) sokat nyom a latba, illetve, hogy mennyire mélyen dolgozod bele.
Ezeket érdemes gyakorolni, hogy hogyan tudsz jól színátmeneteket létrehozni, illetve élethűen árnyékolni.
Legalábbis a legtöbben így csinálják. De persze ettől még léteznek tényleges festékhigító folyadékok, amik jobban segítik a higítást. Nagyrészt vízből állnak. Radiantnak, silverblacknek és az eternalnak is van, de lényegében nem szükséges kellék. Youtubeon is találhatsz videókat, ahol tesztelik őket, hogy mennyiben mások, de gyakorlóbőrön nincs látható különbség, míg élő emberen nem tesztelnek. Ez olyan, hogy ki lehet próbálni élőn is, de csak ha korrigálható a minta maga.
Amúgy 3 színből (vörös, sárga, kék, vagy a kék, zöld, vörös) és a fekete-fehér kombinációból elméletileg az összes szín kikeverhető lenne (nagyjából 2-3 milliárd szín, amit a legjobb szemű emberek megkülönböztethetnek ingerileg, de színskálák szerint átlagosan 1 milliárd körül van, amiket tudatosan.). Így tulajdonképp sok módon lehet kikeverni megfelelő szürkét, ha épp az kell. Valahova jobb a kékesebb szürke, míg máshol a kicsit barnásabb, vagy sárgább.
Olcsó módszer ezekkel játszani a vízfesték és tempera. Ott is lényeges, hogy milyen arányú a festékpigment/folyadék arány, de keveréssel is lehet sokat tanulgatni. Szóval próbálkozz és gyakorolj és látni fogod az eredményeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!