Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Begyulladt a fülbevalótól a...

Begyulladt a fülbevalótól a fülem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az lenne a probléma, hogy egy hónapja lett átszúrva a fülem, orvosi fém van benne. Eddig teljesen jó volt, forgatgattam a lyukban a fülbevalót ahogyan ajánlották, fertőtlenítettem alkohollal heti 3x. Tegnap még semmi baja nem volt, mára viszont úgy begyulladt, hogy amikor hozzáértem először egy pici cseppnyi genny folyt ki a fülbevaló mellett, aztán pedig vér. Eddig egyszer sem vettem ki, de most igen, kinyomkodtam a cimpámból a véres gennyet amennyire lehetett, alkohollal áttöröltem, a fülbevalót is fertőtlenítettem és visszatettem a fülembe.

És egy nagy csomót érzek ha megfogom a cimpát.

Akinek esetleg volt ilyen, ilyen esetekben mi válta be neki?

Kamilla? Teafaolaj? Csak a sima alkohol?

Kivenni egyáltalán nem szeretném, mert nekem benőne a lyuk 2 nap alatt.

Egyébként jobb oldali 3. fülbevalóról van szó, de nem porcban van, szóval ez sem lehet ok.



2018. jan. 10. 18:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Ajánlották még az ismerőseim a neogranormon krémet. Vagy ezt inkább felejtsem el?
2018. jan. 10. 18:49
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

A fulbevalot is fertotleniteni kell.

A fuledet betadinozd.

2018. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Octenisept
2018. jan. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt rosszul ajánlották nagyon.

Nem heti 3x kell, hanem NAPI 3x minimum. Nem orvosi alkohollal, hanem Octenisepttel, vagy Betadinnal. A gyulladás/genny valószínűleg a fülbevalóval bevitt kosztól van.

A nagy csomó ilyen esetben teljesen normális.

Vegyél a fenti szerek közül valamelyikből és használd, napi 3-5x legalább 1-2 hónapig. Krémeket, kenőcsöket felejtsd el. Kamillából a valódi kamilla főzettel való ecsetelés valamit segít, de ha octeniseptet veszel, akkor felesleges kamillázni is. Sima alkohol túlságosan szárít 70% felett, 70% alatt meg nincs értelme használni, mivel a bacik nagy része a hígabb oldatára rezisztens.

Esetlegesen, ha fémérzékeny lennél nikkelre, akkor cseréld ki titán anyagúra az ékszert.

Tisztításoknál moss kezet alaposan, és használj fültisztító pálcikát. Lehetőleg 1-2 hónapig ne menj uszodába, strandra(aquapark, spa..stb.), szaunába, szoliba, gőzfürdőbe vagy más olyan helyre, ahol kiázna. Illetve a kádban való ázást is mellőzd. Zuhanyzásnál vigyázz, hogy a sampon lehetőleg ne álljon rajta, ha mégis érné, akkor bő vízzel öblítsd le. Ne kerüljön a közelébe kozmetikum (tehát sminkek, hajhab, lakk, stb.), vegyszer (tehát hajfesték, festék..stb), illetve ne fogd meg koszos kézzel és ügyelj, hogy a hajad se tekeredjen fel rá.

Nagyjából ezek a tanácsaim.

2018. jan. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!

Megfogadom a tanácsokat! :)

2018. jan. 13. 23:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!