Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy kell úgy alapozót használ...

Hogy kell úgy alapozót használni, hogy ne látszódjon?

Figyelt kérdés
Nem szoktam alapozót használni, mert ha rakok fel akkor elég csúnya eredményt érek el. Nem pattanásos a bőröm, de van mikor kijön 2-3 és ha el akarom fedni alapozóval vagy korrektorral akkor nagyon látszik. Hogy lehet jól alapozni?
2015. okt. 29. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha sokat raksz, látszik. Ha keveset, akkor nem fedi el a pattanást. :)

Én szivaccsal szoktam felvinni, nagyon picit benedvesítem, nyomok rá egy kis alapozót és "odaütögetem" az arcomhoz, aztán összedolgozom. Utána púdert teszek rá.

2015. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Ha csak 1-2 pöttyöt akarsz lefedni, fölösleges az alapozó, elég a korrektor is. Ne kend, hanem ütögesd.

Alapozót meg szerintem legszebben vagy ecsettel vagy jó minőségű sminkszivaccsal lehet felvinni, és azt is inkább ütögetni, mint kenni érdemes, mert ha húzogatod az ecsetet, könnyen csíkos lesz.

Egyébként meg ne tegyél fel sokat. Függ attól is, hogy a bőrtípusodnak és a bőrszínednek megfelelő alapozót használj, akkor lesz a legtermészetesebb a hatás. Illetve minden alapozónak másabb a fedése, egy erős fedésű nyilván látszani fog, míg egy könnyebb formulájú alapozó szépen eldolgozva szinte észre sem vehető.

Gyakorlás kérdése az egész, nekem sokan mondják, hogy szép vagyok smink nélkül, általában 5 különböző termék van csak az arcomon, egyszerűen csak megtanultam szépen eldolgozni... :D

2015. okt. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első és legfontosabb egy bőrszíneddel egyező jó minőségű alapozó/korrektor. Tehát nem egy 2000 ft-os vacak. Az sose lesz természetes vagy semmit nem fed. Ha csak pattanás a gond akkor korrektor bőven elég. Korrektorecsettel vidd fel.
2015. okt. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bb krém, korrektor, puder. én ezeket használom és nem látszik, de én latom, hogy egyenletes lett tole a borom, nincsenek hibák rajta

és igen, fontos ezeknek a minősége, megeri aldozni rá. ja és talald el az árnyalatot. és érdemes kicsit a nyakat is, hogy ne üssön el.

én a bb krémet alapozó szivaccsal viszem fel. kicsit beszivja. a puder meg lemattitja, tuti nem lesz zsíros

2015. okt. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2015. okt. 30. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!