Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen gélt ajánlotok sminklem...

Milyen gélt ajánlotok sminklemosásra?

Figyelt kérdés
A szemsminkemet micellás vízzel tisztítom le, de az arcomra szeretnék valamilyen gélt, illetve lemosót, amit felhabosítok, az arcbőröm átmasszírozom vele, aztán lemosom :D. Eddig micellás vizet használtam arra is, de Bioderma Sensibio AR-em eléggé drága, a szemem csak ez a micellás víz nem csípte ki, mivel annyira érzékeny, a körülötte lévő bőr hámlik, szóval tényleg csak ez. Az arcom rosacea-s és eléggé érzékeny, száraz, ekcémára hajlamos. Mit ajánlotok? :) 17L

2015. aug. 30. 11:20
 1/6 Sunshinedoll ***** válasza:

A géles, habzó lemosók zsírosabb bőrön jók, száraz bőrre én nem ajánlanám a habzó termékeket, mert könnyen kiszárítják.

Ami szerintem nagyon jó száraz bőrre azok az illat és alkoholmentes babafürdetők. BALEA és Babylove, de a Schaumának is van ilyenje, általában waschgel vagy duschgel néven mennek, nem vagy csak nagyon enyhén habzanak és kíméletesek, jól tisztítanak, és nyilván egyéni dolog, de az biztos, hogy jóval kevésbé vagy abszolút nem szárítanak - a gélekkel ellentétben.

A rosacea és a száraz bőr miatt meg főleg illat- és alkoholmentes terméket ajánlok. Ha ethyl alcohol, denat. alcohol, bio alcohol vagy alcohol, illetve Perfume/Fragrance van az összetevő listában, akkor ne vedd meg, egyik sem jó a bőrnek, főleg ha érzékeny és száraz is.

Kerüld még a Sodium Lauryl sulfate-ot is, irritálja a száraz,érzékeny bőrt (A sodium LAURETH sulfate viszont jó)

Illetve az úgynevezett "cleansing balm" vagy "cleansing oil" nevű termékek is jók lehetnek, ezek ilyen olajos vagy zsíros állagú szilárd vagy folyékony termékek, amik nagyon szépen leoldják a sminket és tisztítanak, és nem is szárítanak (nyilván egyéni preferencia, hogy kellemesnek találod-e az olajjal tisztítást). Ezeket utána vízzel leöblítes és szépen megtörlöd az arcot, nem lesz olajos érzete utána. Sajnos DM, Rossmann szinten nem tudok olyat, ami illatmentes lenne, a Clinique-nek van egy Take the day off nevű lila tégelyes tisztítója, viszont az Mo.-ra csak netről rendelhető, és egy iskolás pénztárcának elég drága.

Szerintem próbálkozz ezekkel a gyengéd arclemosókkal vagy babafürdetőkkel (egyébként ezek is kicsit géles-tejes állagúak, csak nem habzanak nagyon). :)

2015. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:

De egyébként a sminket egy sima kókuszolaj is szépen leszedi, most látom, hogy kifejezetten sminklemosót keresel, nem arctisztítót. Sminket lemosni ezekkel a lemosókkal is tudsz, amiket említettem, de ha erős a sminket, lehet kétszer kell megmosni vele az arcot.

Én a száraz bőrömmel úgy bánok, hogy kókuszolajat feldobom a száraz, sminkes arcomra, az leszedi a sminket, jól elmasszírozom, vízzel lemosom, utána meg valamelyik kíméletes lemosóval még átmegyek rajta.

Ha nem kényelmes az olaj, akkor most meg kétszer a lemosóval.

2015. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Maradj a gyógyszertári termékeknél. Lehet, hogy nem olcsó, de legalább használ
2015. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, ment a zöld! akkor babafürdetőt mindenképp beszerzek :) igazából az arckrémem is babylove-s volt, amit egyszerűen imádott a bőröm, remélem,

a sminklemosás is ilyen szuper lesz, még egyszer köszönöm, erre nem is gondoltam volna :)

2015. aug. 30. 11:39
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Igen egy gyógyszertári mosdókrém is jó lehet :)
2015. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) :) ment a zöld mindenkinek! :)
2015. aug. 30. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!