Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha a körömlakkot felkenem...

Ha a körömlakkot felkenem akkor kb.3-4 óra múlva szédülök, kb.5-6 óra múlva hányingerem van. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Sokszor próbálkoztam azzal hogy körömlakkot kenek a körmeimre. Azon kívül hogy nehéznek érzem őket, ami normális az ismerőseim szerint is, én elkezdek szédelegni is. Valaki tapasztalt e már hasonlót? És ha igen, akkor tudja e mitől van? Lehet esetleg enyhe érzékenység a körömlakk egyik anyagára?

2015. márc. 6. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy a hat órával később jelentkező tüneteknek köze lenne ehhez..

De lehetséges hogy érzékeny vagy rá, keress fel egy orvost, vagy próbálgass más körömlakkmárkáktól lakkokat.

2015. márc. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az utóbbit már próbálgattam, de a tapasztalat ugyan az. :( És érthető módon egyre kisebb a lelkesedésem is a dolog iránt.


Most a japán manikürt szeretném megpróbálni. Talán bejön. :)


Az előbbit viszont megfogadom.


Egyéb ötletek?

2015. márc. 6. 22:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Szoktál szellőztetni utána? Vagy mikor lemosod az előzőt az erős aceton miatt ( még ha aceton mentes is van egy erős szaga)? Akkor tényleg be lehet tőle szédülni. Manikűrözés után ki szoktam nyitni nagyra az ablakot, kivonulok 10 percre, majd visszajövök.
2015. márc. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak 3-Free és 5-Free lakkok. Pontosan nem tudom, hogy mik, de az egyikből 3 káros anyagot hagytak ki, a másikból ötöt. A Catrice szinte biztos, hogy 5-ös, de találhatsz ezekről listát. Ha szellőztetés mellett nem bírod az 5-Freet, akkor nem hiszem, hogy tudnál lakkozni. Esetlek, ha bírod valamelyik alaplakkot. Simán kijöhet ennyivel később az érzékenység, a körmön keresztül azért máshogy szívódnak fel az anyagok.
2015. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nyitott ablaknál is lakkoztam már körmöt . Sőt volt hogy az erkélyen az asztalnál ülve csináltam. Teljesen szabad levegőn. Nem volt különbség.

Az aceton nem lehet a bűnös, mert billentyűzet takarításhoz is időközönként használom, ha már nincs speckó folyadékom. És ott soha nincs ilyen probléma.


Körmöt lakkozni meg nem lakkozok csak pár havonta mikor rám jön hogy: de jó lenne ha.... aztán meg jön a szédelgés és a hányinger. Akkor általában hazaérek és lemosom. És egy időre megint elmegy tőle a kedvem.

Az ötlet amúgy logikus lett volna.


A Catrice free-t viszont mindenképpen megnézem magamnak. Köszönöm az ötletet. :)

2015. márc. 8. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!