Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha begyullad a köldök pc mi a...

Ha begyullad a köldök pc mi a legjobb megoldás? Mit javasoltok mitkell vele csinálni, mivel kell kenni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel begyulladt... :-))
2010. jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hát nekem mikor begyulladt, rögtön utána ki is esett. esetleg kamillázhatod.
2010. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de nekem nem tud kiesni.
2010. jan. 15. 21:42
 4/12 A kérdező kommentje:
csak a jukból jön a geny ... S:
2010. jan. 15. 21:43
 5/12 A kérdező kommentje:
de nemakarom kivenni.
2010. jan. 15. 21:43
 6/12 anonim ***** válasza:
tetran kenőcsöt rá! meg kenegetheted betadine-nal is akár.
2010. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3%-os hyperolt szivj fel egy fecskendobe es naponta legalabb 3x nyomd ra a lyukra.Persze tu nelkul.Gyogyszertarban mindent kapsz.
2010. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

MINDENKÉPPEN SZEDD KI A PIERCINGET!


a köldököd azért gyulladt be, mert szennyeződés jutott bele, ami még mindig a sebben van, és folyamatosan újrafertőződik a piercing miatt. tehát amíg nem veszed ki, nem múlik el.


1) ha kivetted a piercinget, fertőtlenítsd azt is, és ne tedd vissza a teljes gyógyulásig. ha ez nem először fordul elő, lehet, hogy kifejezetten ez okozza. (pl ha "mozgolódik", forog a lyukban, újra és újra beszennyezi azt.) (fertőtlenítéshez azt ajánlom, áztasd alkoholban. nem kell gyógyszertárinak lennie, a pálinka is megteszi.:D)


2) a "lyukba" csepegtess betadine-t, az fertőtleníti. kereshetsz még valami gyulladáscsökkentő krémet, de arra figyelj, hogy nyílt sebbe ne kerüljön. azt is ajánlom, hogy tegyél fel a köldöködre egy ragtapaszt, hogy ne fertőződjön vissza. ha naponta kétszer-háromszor kezeled, max egy hét alatt elmúlik.

(ha annyi idő nem elég, érdemes felkeresni egy orvost, hogy valami profi cuccot írjon fel.)


remélem, segítettem.:)

2010. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem is sokáig be volt gyulladva, de nem szedtem ki.

bőrfertőtlenítővel mindig lefertőtlenítettem, és beteadinnal kentem.

2010. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem szedtem ki. BETADINE-nal kentem és szépen meggyúgyult.
2010. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!