Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Most rendeltem a vámpírnaplókb...

Katpetrovapierce kérdése:

Most rendeltem a vámpírnaplókból Elena nyakláncát, aminek ez a neve: Kézzel készített hegykristály 18K fehérarany, közepében swarowski kő. Ez berozsdásodhat?

Figyelt kérdés

Régebben rendeltem egy másik Elena bizsu nyakláncot, ami rá két hétre úgy berozsdásodott, hogy hordhatatlan lett. Utánanéztem a neten, hogy hol lehet rozsdamenteset rendelni. Közben megakadt a szemem ezen a hegyikristályos, 18K fehérarany nyakláncon. Nem is vártam, azonnal megrendeltem.

Viszont, ez berozsdásodhat?

A válaszokat nagyon megköszönném!


2014. febr. 12. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2014. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom neked a valaszt! :-)
2014. febr. 12. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Az arany nem rozsdásodik :D
2014. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az előző válaszolót is!

Igen, tisztában vagyok vele, hogy az arany soha nem fog berozsdásodni. De a nyaklánc mindössze 18K fehéraranyból áll, és alapanyagban hegyikristály. És fogalmam sincs, hogy a hegyikristály hajlamos -e a rozsdásodásra Lehet hülyének nézek ki, de már rengetegszer rendeltem ezt a fajta nyakláncot, és 2 hét után dobhatom ki, mert hordhatatlan.

Alap anyagban: Hegyi kristály + 18K fehérarany

És a közepében lévő piros kő pedig Swarowski kő. Megkérdeztem az egyik ismerősömet, hogy szerinte rozsdásodik -e, és szerinte a swarowski kövek igen. Ez tényleg igaz?

Erre is köszönném a válaszokat :)

2014. febr. 12. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:

A swarowski csak polírozott üveg. A hegyikristály viszont természetes kő. AZ nem fog, tutifix, max esetleg a vízkő tud rá kiülni, de az ecettel lejön.


A 18 karát elég magas. A fehér arany pedig ezüst+arany keverékét jelenti.

2014. febr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!