Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Köldök piercing belövés-új...

Köldök piercing belövés-új módszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van valakinek tapasztalat ilyen módszerrel vaó köldök belövésről? :)

[link]



2014. jan. 5. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez kamu. Egy kicsit is hozzáértő szakember nem lövi, hanem szúrja az ékszereket. A lövés roncsolja a szöveteket és nehezebben is gyógyul.
2014. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt már hallottam mástól is,hogy jobban roncsol. De amúgy miért?
2014. jan. 6. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Utána nézegettem ennek, lényegében ez nem "lövés".

A lövés az gyors, nagyon! A lövéskor használt ékszer vége éles, hegyes, az "szúrja" át a bőrt, de utána van egy rész, ami keskenyebb, majd egy megint vastagabb. A vastag rész miatt nem szokott vérezni, mert kitölti, sőt kicsit feszíti is a lyukat. Mivel a porc nem rugalmas, így azért nem ajánlatos oda nőni, mivel feszíti, így a porc enyhén deformálódik. Nos, az a rész vagy hozzászokik, vagy lesz egy nagy kinövés ott.

Ez az újabb eljárás már tényleg jobb. Mondjuk úgy, hogy a kettő dolgot kombinálja. A szúrást és a lövést.

Tehát amikor a köldök ékszert belövik, a végén, ahova a záró golyó megy, ott egy menetes tű van. Mivel nem rugós, így lassabban is történik a dolog, tehát szúrás lesz belőle. A tűt, amivel átszúrják, a szúrás után letekerik és a golyót rátekerik.

Van speciális piercer tű, ami hasonló elvű. Ott átszúrják vele a részt, majd a végéhez illesztve az ékszert áttolják rajta a tűt az ékszer szárával. Szóval nem olyan, mint egy branül, hogy a tűn van egy műanyag borítás.

Tapasztalatom persze nincs, bár szívesen megnézném élőben is az egész készüléket.

Hogy van-e előnye? Hát talán a gyorsasága, egyszerűsége. Hátránya? Jóval drágább, mint egy pierceres megoldás (de gondolom majd évek múlva olcsóbb lesz) és nem olyan nagy a választék sem a behelyezendő ékszerek közül.

Ezek mellett hozzá kell fűzni, hogy annál érdemes ilyet csináltatni, aki már ért is hozzá. Csak úgy, mint piercinget. ;)

(kicsi off: a fül porcos részére nem érdemes belőni, viszont ahogy néztem, már két cég is árul, illetve használ olyan eszközt, amivel nem fülbevalót, hanem barbell típusú ékszert szúrnak a fülbe, fülbelövés néven. (ára kb 5-8ezer ft, fülszúrás ára 3-5 ezer ft, fülbelövés ára 1-2 ezer ft) Szóval se a szakember, se a technológia nem mindegy ;) Ez is csak a kozmetikai kör bővítésére van kifejlesztve. Persze fül-orr-köldök és ennyi. Szóval szemöldök, ajak, nyelv, pláne a bonyolultabb területek, mint a tragus, septum, a fékek, intimebbek nem lehet így megoldani. Esetleg 10-20 év múlva. ))


Remélem segítettem ;)

2014. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából a köldökpiercingen gondolkozok, mert szeretnék már nagyon régóta és pár napja amikor keresgéltem akkor találtam ezt az oldalt. Egész meggyőzőnek tűnt, hogy gyors és nem kell külön műanyag csövet áthúzni. De persze a marketing lényege,hogy meggyőzzön :D
2014. jan. 8. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!