Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Primert lehet, illetve érdemes...

Primert lehet, illetve érdemes alapozó nélkül használni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a primer/sminkalap arra való, hogy az alapozás előtt a bőrfelszínt egységesebbé, simábbá tegye, és ezáltal a smink egész nap a helyén marad. Nekem eléggé szép a bőröm, néha fordul elő egy két pattanás, vagy bőrhiba. Alapozót szinte sohasem használok. Viszont szeretném, ha a bőröm még egységesebb lenne, ezért érdekelne, hogy egy jó minőségű primer önmagában is megállja a helyét, vagy az csak alapozóval együtt használandó? Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 20. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, önmagában is lehet.

De azt tudnod kell, hogy egy ilyen primer általában tömény szilikon, ami eltömíti a pórusaidat, nem tud lélegezni a bőröd alatta... így a szép bőröd könnyen rondába válthat, ha sokszor használod. Nézd meg jól az összetevőket!

2013. nov. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%
Én úgy tudtam a primer inkább a szemhéjra lett kitalálva. Alapozót használsz az arcodon, és primert a szemhéjra.
2013. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen lehet önmagában is.

De szerintem egy BB krém /színezett hidratáló jobb megoldás lenne.

2013. nov. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Lehet használni alapozó nélkül is, csak értelmetlen. Teljesen átlátszó termékről beszélünk, így nem fog látszódni, hogy rajtad van. Az alapozót viszont szebbé teszi azáltal, hogy egyenletesebb bőrfelszínt biztosít. Primertől ránézésre nem lesz egységesebb a bőröd, csak ha még alapozót is teszel rá. Ha egységesíteni szeretnél, használj BB-t.


2: van face primer és szemhéj primer. A kettő nem ugyanaz, és nem váltja ki egymást. A face primert arcra használjuk alapozó alá, a szemhéj primert a mozgó szemhéjra szemhéjpúder/krém alá.

2013. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!