Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány évesen kezdheti egy lány...

Bia678 kérdése:

Hány évesen kezdheti egy lány sminkelni magát? És hány évesen "divatozhat"?

Figyelt kérdés

2012. szept. 29. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
általános iskolában nem kellene ezzel foglalkozni. szánalmas, hogy a 12 évesek megkérdezik, hogy használhat-e szempillaspirált meg korrektort. felesleges még ez is. 14 évesen elkezdheti, a gimnáziumban, de nem fullos sminkben kell végigvonulni a folyósón... talán 16 év az, amikor már elfogadottabb a szemhéjtus használata is. (meg persze alapozó, spirál, pirosító, púder-persze finoman)
2012. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez függ a bőrtípustól,vannak olyanok,akiknek aknés,problémás a bőrük,nekik az alapozó elfedi a hibákat,önbizalmat ad.Tehát ne használj alapozót,ha nem ilyen a bőröd,mert szörnyen néz ki egy 10-13 éves 5 kg alapozóval,erről mindig az jut eszembe,hogy túlságosan felakar nőni,nem élvezi ki a gyerekkor örömeit,17-18 éves kortól kell az alapozó,meg amikor jönnek a ráncok.14 évesen el lehet kezdeni sminkelni,néha korrektor és szájfény.Szemceruzát,tust 16 évesen,de nem vastagon kihúzott szem,hanem egy kis vékony vonal és szempillaspirál,ha akarsz púder.Ünnepeken,eseményeken tehetsz magadra több sminket.
2012. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát én 14 éves vagyok és szempillaspirált meg alapozót használok.. alapozót is csak azért mert elég pattanásos a bőröm és próbálom halványítani :| (de így se 5 kg-t!)

az én véleményem az hogy 13 alatt még semmiképpen!

2012. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 13 éves korom óta sminkelem magamat, de alapozót és korrektort csak 17 éves korom után kezdtem el használni...előtte nem volt rá szükségem...(Kezdetben csak szemceruza, szájfény...aztán 14 éves koromtól kezdve tanulom szépen a tust használni, és rúzs függő lettem, szóval azóta rúzsozom magamat...hétköznapra ajakápoló, koncertekre jó erős piros/bordó/fekete rúzs...hangulattól függ, de azóta is így használom őket)

A divat meg sose érdekelt, szóval azt még azóta se követem...

De szerintem úgy 15-16 körül...:)

2012. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem mi fogjuk megmondani, ha valaki akar, úgy is fog sminkelni, akárhány éves. Én 17 vagyok és hétköznapokra soha nem sminkelek, csak színházba. :)
2012. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 13 évesen sminkeltem magam először, persze nem teljes harci díszben vonultam végig az iskolában, hanem egy kis szempillaspirállal és színezett ajakbalzsammal. Ennyi szerintem belefér egy 13 évesnek.

Komolyabban (szemhéjtus, spirál, pirosító, korrektor, néha alapozó, szemhéjpúder) pedig egy éve kezdtem el.

16/L

2012. szept. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a divatos öltözködés nem korhoz van kötve,hanem inkább a szülők pénztárcájához.sminkelni pedig nem kell magad soha!
2012. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2012. okt. 23. 17:05
 9/10 Doña Aries válasza:

Szia!

A legtöbb lány középiskolába szokta elkezdeni, bár nem fontos.

Elsősorban amit kamaszkorba érdemes figyelembevenned az az, hogy neked milyen adottságaid vannak.Itt a bőrtípusodra és szemformádra gondolok.

Azt javaslom, hogy kezd a legalapvetőbb dolgokkal tisztítás ,tonizálás, hidratálás, mert nem mindegy ,hogy pattanásos bőrre kened fel a sminket,vagy kezeltre.

Azt mondják hogy az alapozó nagyon jó mert elfedi a bőrhibákat,ez így nem teljesen igaz, ugyanis ha sok pattanásod van és alapozót használsz csak jobban felhívod rá a figyelmet,és a bőrödnek se tesz jót, inkább várd meg míg a gyulladásos rész meggyógyul. Ma már vannak színezett hidratálók is ha csak a minimumot szeretnéd feltenni.A másik félreértés a szemceruza használata:sokan azt hiszik, hogy alap dolog és mindenkinek jól áll.Ez nem így van ha a szemed kicsi és kíhúzod az alsó vízvonaladat akkor csak mégkisebbnek látszik. Először mindenképpen otthon kísérletezz! Nézz meg pár weboldalt és képeket sminkekről technikákról,de nefeledd sok esetben a kevesebb több!

A divatról meg annyit,hogy oltári nagy hülyeség. Először is az éppendivatbajövő ruha nembiztos hogy jól áll neked.

Másrészt a tömegcucc nemfeltétlenül menő legalábbis szerintm. Én azt mondanám hogy legyen saját stílusod egyéniséged ezalatt nem azt értem h ódivatú göncöket hordj. Egymáshozz illő öszeállításokat már a meglévő ruhatáradból is tudsz csinálni,nemkell rohanni a legújabb trendynek mondott ruháért a boltba mert csak felesleges pénzkidobás.

Remélem tudtam segíteni ha esetleg lenne kérdésed még akkor írj privátba.

2012. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Doña Aries, köszi, és persze hogy tudtál segíteni :)
2012. nov. 10. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!