Miért ilyen a bőrőm?

Figyelt kérdés
nagyon zavaró, sőt... idegesít, hogy az orormon a bőröm lehámlik... bőrradírt használok, aztán hidratáló krémet kenek rá, és még úgy is... nagyon száraz a bőröm, viszont csillog, zsíros . most éppen tegnap készítettem itthon házi bőrradírt, amibe van méz, cukor, víz meg pár csepp citromlé, nagyon szépen letisztult az orrom, puha lett, de bekentem és reggelre megint száraznak éreztem, és megint olyan volt, mintha hámlani akarna... mit tudok tenni ez ellen? az egyik barátnőm azt mondta, hogy lehet hogy vízhiányom van, a kozmetikus meg azt tanácsolta, hogy babszappan habbal(!) tisztítsam a bőrömet, és ettől még szárazabb lett, méh jobban hámlott, egy alkalom után rá is hagytam... mit javasoltok, mit tegyek (ui:bocsi hogy hosszú lett :D)

2012. márc. 26. 13:24
 1/5 A kérdező kommentje:
*babaszappan
2012. márc. 26. 13:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem vízhiányos a bőröm, nagyon. Kb ugyanezek a "tünetek", de nekem még a szemöldökömnél is hámlott a bőr.

A neutrogénának van a rózsaszín arcradírja (pink grapefuit), azt használom, utána meg kollagénes-vízhiányos bőrre a vichynek az arckrémjét.

Testre, babatusfürdő,heti egy radírozás olívaolajos-gránátalmás testradírral (aldo vandini) utána meg babaolajjal bekenem,mikor még nedves a bőröm.

Így oké. Pepecs munka, de hatásos :)

2012. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen,igen, a szemöldökömnél nekem is hámlik... okés, köszi a tippet, meglátom mikor tudok drogária környékére jutni, vagy olyan helyre, ahol tudok venni ilyen radírt... és esetleg alapozó? mert nekem ha bekenem krémmel nem hámlásos, viszont alapozás után igen, milyen alapozót használhatok?
2012. márc. 26. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is hámlik az orrom körül a rendszeres arcradír ellenére. ilyenkor éjszakára bekenem körömvirág krémmel;)
2012. márc. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bőrradír csak az utóbbi 15 év divatja. A legtöbb arcra nincs jó hatással, de ezt Ti is tapasztalhattátok. A száraz bőrre pedig kimondottan ártalmas!!Próbáljátok ki amit 40 év szakmai gyakorlat után ajánlok. Semmiféle szappan! Hirtelen kiszárítja a bőrötöket. Reggel- este csak hideg vízzel öblítsétek le az arcotokat, ez még a szemeteket is felfrissíti. Megírhatnátok hány évesek vagytok, mert akkor a víz után jobban tudok tanácsot adni krémezés ügyben. Mindenesetre mindnyájatoknak azt ajánlom, hogy vegyetek a gyógyszertárban Hydrophil-nonion kenőcsöt és azzal kenjétek be arcotokat. Ez szagtalan fehér krém. Ha illatosítani akarjátok akkor egy-két csepp illóolajjal összekeverhetitek. Egyenlőre ezt csináljátok és majd írjatok- Kozmetikus Kati
2012. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!