Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hétfőn lövettem a fülembe, az...

Hétfőn lövettem a fülembe, az egyik begyulladt. Mit csináljak, hogy minél hamarabb elmúljon a gyógyulás?

Figyelt kérdés

Hétfőn lövettem a fülembe. A bal fülembe ez volt a harmadik lövés, hétfőn fájt egy kicsit, de az normális. Kedden már nem fájt kifejezetten, csak érzékeny volt, ami szintén normális utána. Tegnap megint fájt egy kicsit, de nem vettem észre semmi furcsát.

Ma vettem észre a suliban, hogy amikor forgatni akartam a fülbevalót a lyukban alig bírtam és nagyon fájt.

Egy kicsit meg van duzzadva és piros(meleg is), ha a fülbevalót elhúzom egy kicsit látszik is, hogy gennyes, azt egy fültisztitóval az előbb felitattam, kicsit már darabos is volt.


Sajnos nincs itthon semmilyen fertőtlenítő (betadin vagy más), csak kamilla tea. Az is jó lesz? Mit csináljak, hogy hamar elmúljon a gyulladás? Tudom valamivel csillapítani a fájdalmat? Mennyi idő alatt gyógyulhat meg?

16/L


2011. máj. 5. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha lövettél már akkor biztosan tudod hogy 2-3hétig benne kell lennie annak amit lőttek bele és csak utána lehet másikra kicserélni.Jegeléssel nem fog annyira fájni...
2011. máj. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, azt tudom, hogy nem szabad kivenni. Kb. egy hónapig az orvosi fém fülbevalónak kell bennelennie, egyébként kamilla teával kenegetem. Viszont kipróbálom a jegelést is!

2011. máj. 5. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
porcba lövettél?:)
2011. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem. Van az első lyuk, amit még baba koromban szúrtak, és fölötte van kettő. A harmadik gyulladt be, tegnap este kenegettem kamilla teával, mielőtt lefeküdtem lejegeltem, hogy ne érezzem. Ma már nem volt piros és nem is olyan duzzadt, nem is fáj. Azért még most is kenegetem kamilla teával, biztos ami biztos:)
2011. máj. 6. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:

biztos el fog igy mulni:):):) kenegesd csak, de ha továbbra is hetekig be lesz gyulladva nézesd meg vagy esetleg akk vedd ki a fülbevalót...:)

néha nekem is begyullad a fülem (a babalyukas), mert nem hordok állandóan fülbevalót...de aztán elmúlik...ugyan ez van...piros, viszket és picit feldagad...:)

22l

2011. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Remélem napokon belül elmúlik:D

2011. máj. 7. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!