Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Olvasom hogy a rozsdamentes...

Olvasom hogy a rozsdamentes acélban nikkel is van. Akkor a fülbevalókat miért árulják nikkelmentes acélként? Vagy van olyan is?

Figyelt kérdés

A rozsdamentes acélként árult fülbevalók ára 10enezer, akkor abban van nikkel?

Én csak ilyen füliket vettem, amiben ásványi kövek vannak. Azok nikkelmentes acélként vannak írva.


2023. febr. 14. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Többféle acél van.
2023. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően 316L acélból készülnek, javarészt erre mondják, hogy orvosi fém, vagy rozsdamentes acél ékszer. Viszont ez nem nikkelmentes.

Rozsdamentes acélból 32 féle típus van, abból ékszergyártáshoz 409 vagy 409Ti jelzést szokták még használni, ami alapvetően nikkelmentes acél, de eléggé rideg, ezért nem túl jó gyártási alapanyag. Amit főként kapni lehet, az bevonatolt 316 vagy 316L, ahol a bevonat PVD, vagy jobb technológiával felvitt tiszta titán.

A bevonat lehet arany, ezüst is, de láttam már polimerbevonatút is, bár nem tudom, hogy az mennyira strapabíró műanyagból volt.

Lényegében az acélok nagy részében van nikkel, de az ötvözettől függ, hogy az a nikkel benne mennyire reaktív. Savas közegben jobban, illetve melegebb közegben is jobban, de testhőn általában passzív, nem reagálóként van csak jelen. (Mivel grammonként egymilliárdszor egymilliárd nikkel atom van benne, így lesz, ami reakcióba lép, de ezt a reakciót a testben csak az erős és extrém nikkelallergiásoknál lehet látni, de nekik van a titán-platina kombináció.)

2023. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!