Mit gondoltok ezekről az órákról?
Első órámat szeretném megvenni. Olyat akarok, amit elegánsabb viselethez is fel tudok venni, de akár a hétköznapokban sem nagyon kirívó. Ennél többet nem nagyon szeretnék rászánni. Íme 1-2, amit kinéztem:
Én őszintén szólva egyiket sem ajánlanám ezek közül.
BTH17917133 az 45 mm-es tokátmérővel kenyelmetlen lesz és tök hülyén fog mutatni rajtad, ha vékony a csuklód. Nekem inkább átlagos, de a 44 mm a max, amit még tudok hordani értelmesen. 49.3 mm lug-to-lug méret is inkább arra mutat, hogy vaskosabb csuklójú embereknek van. A másik meg egy full gagyi alap óra 29 ezer forintért. Ugyanilyen kinézetűt, minőségűt kapsz 5-8 ezerért aliexpressen, némi keresgélés után, csak azon nem lesz márkajelzés.
Casionak vannak hasonló kinézetű órái, ott 20-40 között találhatsz valami jobbat is akár. Esetleg Citizen.
"Tulajdonképpen melyik része az órának az óratok?"
Az a fém ház, amiben a szerkezet van. A tokra csatlakozik a szíj, illetve a tokban van benne az üveg, amin keresztül látod a szintén a tokban lévő számlapon. A számlap alatt van a szerkezet. A tok érintkezik a csuklóddal (meg a szíj), amikor hordod. A toknak 2 méretét szoktak megadni, az egyik az átmérő (férfi óránál általában 38-46 mm között), illetve a lug-to-lug méretet, ami tk a tok magassága, ha ez túl nagy, akkor az óra túlnyúlik a csuklódon és úgy fog kinézni, mintha egy vágódeszkát szíjaztál volna fel a karodra. A lug a toknak azon része, ahol csatlakozik a szíj a tokhoz, ez a tokból általában pár mm-rel kinyúlik, így a sima átmérő kevesebb, mint a lug-to-lug méret.
"És akkor szerinted, ha karcsú a karom/csuklóm, akkor milyen méretűt keressek?"
Ehhez tudni kéne a csuklód méretét, a linken van egy elég jó támpont ehhez. De ha vékony, akkor valószínűleg max 42-43, ami még kényelmes és arányos a kezedhez/csuklódhoz.
"A másik kérdésem pedig arra vonatkozna, hogy akkor szerinted ezek a stílusú órák ki is vannak lőve? Vagy az ilyesmikből is vannak kisebbek?"
Nem a stílussal van a gond, hanem a márkával. Ezek tk egy full alap órára rakatják rá a saját logójukat és szakítanak rajta párszáz százaléknyi hasznot.
Nyilván a Casion meg Citizenen is van haszon, de ott nem a vevők marketingsallang általi átverése a cél. Az összes fashion brand azért csinál órát, hogy a brand nevén magasra kapaszkodva minél nagyobb hasznot szerezzenek. Nem elsősorban a jó minőségű és tartós órák eladása a cél, hanem hogy minél többet adjanak el minél nagyon profittal.
Ilyesmiből van kisebb is, igen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!