Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány évesen engednétek meg a...

Hány évesen engednétek meg a lányotoknak, hogy sminkeljen?

Figyelt kérdés
Erről nagyon megoszlik az emberek véleménye, mert látok 6 éves gyerekeket is piros körmökkel, de egyik barátnőmnek az anyja 18 alatt semmilyen sminket nem engedett (ami elég nagy hiba volt, mert már bőven elmúlt 18, de azóta se tud normálisan sminkelni).

2021. márc. 20. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs korhoz kötve. Egy normális neveltetésű és személyiségű lány tudni fogja, hogy mikor és meddig van szüksége ilyesmire.
2021. márc. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En 18 éves lány vagyok. Nincs gyerekem, de úgy gondolom jó, ha tud bánni a sminkkel és megtanulja mi áll jól mit hogyan kell nagyobb korára kitapasztalja milyen termékek jönnek be neki, kielheti a csajos vágyait stb. Az én anyám sose tiltotta csak megmondta ha csúnya vagy ilyesmi. Azóta a nagyon minimális sminket (korrektor, szempillaspirál, esetleg szemöldökceruza de sötét szokevel és szépen gondosan termeszetesre annyira hogy alig van különbség csak tökéletesitem és nem ilyen fekete vastag rajzolt szemöldök szerintem így is elég ha szépen van fesulve és kiszedve gondosan, plusz egy teljesen natúr mentolos vitaminos szajfeny) részesítem előnyben. Kiskoromban többet cicomaztam,

És szerintem valamennyire anya engedelmessége miatt van, hogy nem festem magam állandóan és nincs rajtam több kg vakolat lazadasbol vagy bármi ilyesmi. Felsős korban a mostani fejemmel gondolkodva egy nagyon minimalis, természetes sminket ami nem változtat a külsején engednék neki, és normális stílusú gél lakkot. Fekete, csicsas, stb körmöket nem, akkor is ha csak gellak. Inkább bármilyen halvány, pasztell szín mindenféle durung kő stb nélkül.

Hajfestet gimnáziumban/kozepsuliban ha nagyon nagyon akarja megengednem, de mindenképp próbálnám lebeszelni. Hajszinezot viszont felsős korától szintén pl colorista engednék neki abból se rikító sötét színt és csak nyari, tavaszi, stb szünetekben.

2021. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%
Remélem soha nem kell megengednem,csak nem lesz olyan csúnya..... xD
2021. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát olyan 8dikos korától engednem neki már sminkelést is ugye ez 13-14eves kor. De a koromfestést azt engedném már 10éves korától csak ne legyen túl kihívó a színe és a haj festést pedig gimnazista korától ami 15-16eves korba lesz. Tetoválást vagy pircinget meg 18eves korától. De fülbevalót pedig sulis korától de ilyen nagy kirikákat a fülébe azt is gimis korától
2021. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2esnél a pont!

20F

2021. márc. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:

Szintén 2-essel értek egyet.


A körömlakkot viszont én nem igazán sorolom az arcra kent smink kategóriájába, azt lazán felkenném egy ovisnak is szünetben, semmi baja nem lesz tőle és van gyerek körömlakk is.

2021. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!