Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Úgy hallottam a tb indokolt...

Becsee kérdése:

Úgy hallottam a tb indokolt estben fizeti a mellfelvarrást! Igaz ez? Budapesten van ilyen kórház?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Az kéne még, hogy miközben a személyzet szinte minimálbért keres, a kórházak omladoznak, mert nincs pénz felújításra, a mentőkben nincsenek lélegeztetőgépek, a gyermekkórházakban nincs elég férőhely, de nincs pénz bővíteni, akkor a nehezen összegyűjtött adóforintjainkat fiatal nők mellplasztikáira szórják el..!
2011. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
44%
Milyen indokolt esetben? Mi indokolja, hogy ne lógjon? Plasztikát végeznek Tb támogatással, pl. mellkisebbítő műtétet, ha a nagy mell az egészséget veszélyezteti. pl. gerincproblémát okoz, ilyesmi. De a lógó cici szerintem nem ez a kategória.
2011. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
talán az egészségügyi beavatkozást. A szépítészeti céllal kés alá fekvőket nem támogatja.
2011. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Mondd, hogy mindig belelóg a forró levesbe és az fáj, ez elég jó egészségügyi indok :DD
2011. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Abban az esetben fizeti, ha az nem szépészeti célokat szolgál, hanem egészségügyi problémát jelent. Adott esetben ez egy pszichiáter véleménye alapján is történhet, ha pl. komoly személyiségzavaraid vannak a súlyosan aszimmetrikus melleid miatt és gyógyszereken élsz, akkor előfordulhat. Csak azért, mert mondjuk két gyerek után megereszkedett és téged ez zavar nem kaphatsz rá támogatást, ki kell fizetned a műtét árát.


Annak a kedves demagógnak aki esetleg pénzügyi problémákkal jönne: a személyiségzavarral küzdő páciensek pszichiátriai, pszichológiai és gyógyszeres kezelése + a kiesett munkaidő sokkal komolyabb kárt okoz, mint amennyibe a műtét kerülne, tehát nem csak emberi oldalról támogatható mindez, hanem gazdaságilag is.


Természetesen hangsúlyozom: esztétikai szempontok itt nem érvényesülhetnek.

2011. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
két gyerek után 110/d a méretem plussz nagyon lóg!És ez tetézi a gyötrő hátfájást!!Gyerekek előtt 85/c volt a méretem!!!Az első kommentelőnek!!Nem kívánom,hogy neked ilyen fájdalmad legyen mint nekem!!Lehet hogy fiatal vagyok(24)de attol nem vagyok szívtelen!!Hidd el lehet hogy jobban járnánk ha pl azoknak a melleit finanszirozná az állam akik nem elégedettek magukkal,mint a jaj de jó politikusok,bankárok,börtönben ülöknek adnánk!!Adóm egy százalékát mindig valamelyik korháznak,ovodánk vagy iskolának adjuk!!Nem jokedvemből,unalombol heccből kérdeztem!!Kérlek trsd tiszteletben!!És mindenki más is!!!Köszönöm!!És a válaszokat is!!
2011. okt. 24. 15:20
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
15:17 vagyok: a hátfájás egy lehetséges indok, de beszéld ezt meg az orvosoddal is. Egyértelműen ki kell mutatni, hogy emiatt van és a mellkisebbítés és felvarrás javítana az állapotodon. Ebben az esetben működhet a dolog.
2011. okt. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem bunkó akarok lenni, de neked mellfelvarrás helyett max egy beutalót javasolnak táplálkozási tanácsadóhoz. :S Szerintem ez még mindig nem fér bele a finanszírozandó kategóriába, persze próbálkozni lehet.
2011. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A kisebbítést fizeti csak a TB, és azt is csak akkor, ha oldalanként minimum(!) a testsúly 0,5%-ának megfelelő szövettömeget távolítanak el.

A D-kosár még nem nagyon szokott beleférni ebbe a kritériumba (bár, nem kizárt, hogy a 110D valójában 85G, csak rossz melltartót hordasz, mert a 110 mell alatti szélesség azt jelenti, hogy iszonyat széles a hátad vagy hatalmas túlsúlyod van).

2011. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A mellfelvarrás is lehet indokolt, ha pl. a mell alatti bőr bepállik, és emiatt gombás megbetegesedés vagy hasonló kockázata áll fennt.
2011. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!