Mellnövelésről szeretnék érdeklődni. Kinek milyen tapasztalatai vannak?
Izom alatti nagyon fáj az első pár nap.
Szövődmények: Bár a mellnagyobbítás műtétje biztonságos és gyakorlott kézben rutinszerűnek mondható eljárás, az esetek kis százalékában mégis előfordulhatnak szövődmények: műtétet követő fájdalom, bőrpír, duzzanat, mellérzékenység, mellfeszesség. Mellnagyobbítás után akut fertőzés ritkán lép fel, melynek helyi és általános tünetei (heves fájdalom, látványos duzzanat, magas láz) már rövid idővel a műtét után jelentkeznek. Ennek kezelése antibiotikumok adásával, súlyosabb esetben feltárással és a protézis eltávolítással történik. Az újabb implantátum beültetésére csak 6 hónapot követően, a nyugalmi periódusban kerülhet sor.
Kockázati tényezők: Minden sebészi beavatkozás bizonyos kockázattal jár, így a mellnagyobbításnak is van, amiről a pácienseket tájékoztatni kell tudnia kell. Egyértelműen tisztázandó, hogy az implantáció nem egy életre szóló beavatkozás, annak időtartama az implantátum fajtájától, a műtéti körülményektől és a páciens egyéni hajlamától, életkörülményétől függ. Fontos megérteni, hogy teljesen kockázatmentesen nem lehet a mellnagyobbítás sem, hisz ez is egy sebészeti műtét, amely során implantátumot helyeznek be. Az idegen anyag körül a szervezet minden esetben kötőszövetes tokot képez. Ha ez a tok megvastagszik, vagy zsugorodik, az emlő tapintata tömöttebbé válhat. Bizonyos fokú keményedés esetén újabb műtét elvégzését javasolhatják. Valamint az alább felsorolt komplikációk közül kis százalékban bármelyik előfordulhat a mellnagyobbítás során:
* Folyadékgyülem, amely azonnal vagy később is jelentkezhet mellnagyobbítást követően
* Bőrelhalás, amyely a fokozott belső nyomás miatt alakulhat ki
* Aszimmetria, bár minden sebész törekvése arra irányul, hogy teljes szimmetriát érjen el, bizonyos tényezők, pl. kapszulaképződés, implantátum elmozdulása vagy a beteg mellkasfali, tartási aszimmetriája oldalkülönbséget okozhat.
* Mellbimbó érzékenységének átmeneti megváltozása mellnagyobbítás gyakran előfordul, de tartós érzéskiesés csak igen ritkán.
* Implantátum elmozdulása, amely létrejöhet külső behatás, vagy tokképződés miatt
* Ráncok, redők a mellen, tapintható implantátum. Ezek a problémák az implantátum fajtájától és elhelyezkedésétől függően különböző mértékben jelentkezhetnek, ill. jelentős mértékű fogyás esetén kifejezettebbek lehetnek
* Arra hajlamos páciensnél, a műtéti behatolás helyén vastagabb, ún. keloidos heg képződhet. Kialakulásának lehetőségét nem lehet megítélni a mellnagyobbítás előtt.
* A mellnagyobbítás egyéb szövődményei igen ritkák: a szilikon túlérzékenység, méretváltozás, utóvérzés
Gyógyulás: A mellnagyobbítás általában vénás altatásban zajló műtét, amely során a páciens semmit nem érez. Közvetlenül a beavatkozást követően néhány napig folyamatosan csökkenő mértékben kisebb kellemetlenséggel, fájdalommal, húzó érzéssel kell számolni. Ez tablettás fájdalomcsillapítással jól mérsékelhető. Eltérés van a mirigyállomány, illetve az izomzat alá való beültetés tekintetében. Utóbbi az izomfeszülés elmúltáig / 3 - 5/ nap valamivel intenzívebb fájdalommal járhat. Jelentős eltérések jelentkezhetnek az egyéni tűrőképességet illetően is. A mellnagyobbítás végén rugalmas kötést kap a beteg, amit egy hétig kell viselnie. A mellnagyobbítás után 10 -14 nappal távolítják el a varratokat, és ezzel le is zárul az elsődleges kíméleti időszak. Ezek után az orvos által javasolt speciális melltartó viselése 6-8 hétig ajánlott. A mellnagyobbítást követő 2-3 hétig feszítő érzés észlelhető, ez azonban néhány hét alatt megszűnik, míg a páciens megszokja az implantátum okozta feszülést és súlytöbbletet. Az otthoni ápolás megszervezése, az utasítások betartása a páciensre hárul. A mellnagyobbítást követő hetekben a beteget rendszeresen kontrollálja plasztikai sebésze, a vizsgálatok alkalmával beszélik meg az aktuális tennivalókat, pl. a masszírozás elkezdését és módját a kapszulaképződés megelőzésére. Testedzés, intenzív fizikai munka végzése /még vezetés is!/ csak fokozatosan javasolt kb. a mellnagyobbítás után 4.héttel. A műtétet követő hónapokban kerülendő a napozás és a szoláriumozás, mert sebgyógyulási zavart és tartós bőrelszíneződést okozhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!