A drágább ruhák minőségibbek is?
Nem feltétlenül.
Lehet olcsón venni meglepően jó minőséget, és drágán is vacakot.
Nekem többnyire olcsóbb ruháim (H&M, C&A, Primark) vannak, de a legtöbb kifejezetten jól bírja.
A cipők esetén viszont a 15 ezres csizma hamarabb megadta magát, mint a 3000Ft-s kínais.
A minőségnek nem jó jelzője az ár. Megveheted az anyagot és sokkal olcsóbban sokkal jobb minőségű ruhát tudsz magadnak varratni, mint amit a legtöbb dizájner márkától megkapsz.
Persze nyilván a jobb anyagminőséget is meg kell fizetni, például a hosszabb pamut vagy gyapjú szálakból készített fonálból készült ruha sokkal jobb minőségű, mint egy rövid vagy vegyes szálú alapanyagból készült annak ellenére, hogy mondjuk mindkettő 100% pamut/gyapjú, de maga az alapanyag is drágább. Az eredmény egy tartósabb ruhadarab.
Viszont ha egy márka már felépített egy imidzset, összekötötte a nevét a minőséggel, akkor a neve már minőség nélkül is eleget ér ahhoz, hogy magas árat kérjenek a termékeikért és ezzel sok drága márka visszaél.
Nagyon általánosítva talán, de sok a kivétel.
Nehéz néha a kategóriákkal szembesülni, de fent valaki írta a 15.000-es és a 3.000-es csizmát, hát az még mind az olcsó kategória. 30.000 felett már tényleg van minőségbeli különbség, gondolom valahol efölött is, ebben már nincs tapasztalatom.
Én mondjuk személy szerint nem vennék felsőkategóriás ruhákat, mert bármennyire is vigyázok, kerülhet rá olyan folt, ami nem jön ki, elszakadhat, kihízom, megunom stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!