Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Zaful rendelésnél kell vámot...

Zaful rendelésnél kell vámot fizetni?

Figyelt kérdés
Vagy hasonlóan működik mint a wish/ebay/aliexpress?

2018. szept. 29. 21:09
 1/2 Skaiiripa ***** válasza:
100%
Csak egy bizonyos érték fölött kerülhet vám a termékedre. Ez ugyanúgy vonatkozik mindegyik oldalra.
2018. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem az dönti el hogy melyik oldalról vetted. EU-n kívülről jövő csomagoknál van egy 22 eurós vámhatár. Ha ebayről vagy aliexpressről vennél egy 100 dolláros valamit és feltünteti az eladó az igazi értéket a csomagon (ami elég ritka ilyen oldalaknál) akkor megvámolják ugyanúgy mintha egy nagyobb cégtől rendelsz valamit. Csak ott ugye rendes számlát is nyomtatnak a csomaghoz meg nem túl legális eljárás kamuzni az értékről ezért ők általában ráírják az igazi értéket. Zaful is kínai, viszont elég nagy céggé nőtte ki magát úgyhogy nem tudom, hogy ráírják-e rendesen vagy csak egy random alacsony összeget. De ha nagy összegben rendelnél és biztosra akarsz menni, angolul beírhatod a rendelésnél a megjegyzésbe hogy légyszi írjanak pl $15 dollárt a customs declaration-re hogy ne akadjon fent a vámon. Én csináltam már ilyet (bár nem zafulnál) és írtak is külön emailt hogy ne aggódjak, annyit írnak rá. Nem szép dolog de hát na
2018. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!