Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tudnátok adni öltözködési...

Tudnátok adni öltözködési tippeket?

Figyelt kérdés
Nagyon egyforma ruhákat vettem eddig (sokat) a legtöbb rózsaszín,angol feliratos, sima szabású póló és farmerrel hordom. Nem nagyon tudok több színt ami tetszik, tudom hogy a fekete,szürke a "divat" de nem tetszenek. 18/l :D

2018. szept. 18. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem is baj, ha nem tetszenek, nem kell a "divat" szerint öltözni, sokkal jobb, ha van saját stílusod. Én is jobban szeretem a rózsaszínt, mint a feketét, habár nekem enyhén az elegáns felé hajlik az ízlésem, így farmer, feliratos pólók többnyire kilőve. Nem ismerlek, így csak általánosságban tudok tippeket adni... Rengeteg szép tört árnyalat van, nem csak a sablon kódok szerint tömeggyártott cuccok. És farmer helyett kipróbálhatsz valami más anyagú, szokatlan szabású nadrágot, esetleg szoknyát/egyberuhát akár. Néha olyan cuccokat is érdemes felpróbálnod, amikre alapból rá se néznél (pláne, ha a megszokások rabja vagy) - érhet meglepetés felismerés, hogy "jé, ez mennyire jól áll, mennyire én vagyok".
2018. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Plusz még egy: ha bevásárolni mész, akkor rakd tiltólistára a rózsaszín, angol feliratos, sima szabású pólókat és farmer nadrágokat. :)
2018. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket megfogadom, bár az utolsó rész nem fog jól esni :D :(
2018. szept. 18. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első tippem, h felejtsd el a divatot! Az csak egy dolog, ráadásul nem is mindenkinek előnyös az aktuális divat. A másik meg, h nem feltétlen előnyös az, ha mindenki közel egyforma ruhákat hord, mert akkor csak 1 leszel a sok közül, ha nem állsz be a sorba, sokkal érdekesebb leszel. Hidd el, ezt tapasztalatból tudom, mert én sosem (jó tini koromban még fontosnak tartottam) követtem a divatot. Szerintem sokkal inkább a kisugárzás, az összhatás számít. Márpedig ehhez elsősorban az kell, h úgy öltözködj, h jól érezd magad a bőrödben. Nyilván az sem jó, h túl egyforma ruháid vannak, de szerintem a Te korodban ez nem olyan nagy baj, változik majd az ízlésed, stílusod. Én pl végzősként kezdtem el nőiesen elegáns stílust felvenni, előtte inkább sportosabb, alternatívabb stílusom volt. Csak idővel rájöttem, h nem ártana elkezdeni nőiesedni picit, mert elég csinosnak tartottak jópáran, viszont a stílusom alapján pasi is lehettem volna. Főleg kopott farmer, tornacsuka, két számmal nagyobb pólók. A legnőiesebb ruha rajtam a melltartóm volt... Az iskolai ünnepsegeken gyűlöltem a szoknyát, harisnyát fehér blúzt magamon, így visszagondolva elég hülyén álltam a dolgokhoz. Viszont nagyon zavart, h igazán sehova sem tartoztam, mert a csajok nem igazán kedveltek mivel nem 3.14csáskodtam, mint a legtöben, de a fiúk is éreztették velem, h mégiscsak lány vagyok. Így egy szép napon elhatároztam, h változtatnom kell magamon, és az lesz a legjobb, ha kiaknázom a nőiességemet.

Én úgy kezdtem, h a nadrágokat szoknyára cseréltem. Utána jöttek a harisnyák: sosem szerettem, ha csupasz a lábam, ezért nadrág helyett kellett valami más, és mivel a harisnyák pont azért vannak, h ne legyen csupaszon a láb, mellesleg elég nőcis ruhadarab elkezdtem próbálgatni őket, és úgy megszerettem, h azóta is kb mindig van rajtam valamilyen formában. Aztán jöttek a cipők, először csak ilyen kis lapos topánkák, balerinák. Miután ezeket megszoktam jöttek a magasabb sarkúk (azokkal jól megszenvedtem, mire megtanultam bennük szépen, elegánsan járni) A felsőruházatommal volt legkevesebb gond, mivel elég jól álltam mellesleg, meg az alakom is rendben volt, így kb bármit felvehettem a passzos egy vállpántos felsőtől kezdve a laza, bő trikószerű felsőn át a blúzokig bármit. Amúgy legjobban az egyberuhákat, és a hosszított(popó alá érő) felsőket szeretem hordani. Na de nem is ragozom tovább, a lényeg, h nekem 3-4 hónap alatt kialakult az új stílusom, persze utána még sokat kellett rajta csiszolni, finomítani. Viszont megérte, mert nagyon kitárult a világ előttem, a csajok nyitottak felém, és sok pasi is felfigyelt rám, bár velük nem igazán foglalkoztam, max csak az agyukat húztam picit. (Úgy voltam vele, h ha eddig le sem tojtak amíg nem kezdtem el nőiesen viselkedni, öltözködni, akkor ne akarjanak most se semmit, mert nem a személyem változott, hanem csak a ruhatáram. Amúgy sokkal jobban éreztem így magam, kiegyensúlyozottabb lettem, megnőtt az önbizalmam, ki tudtam állni magamért, a véleményem, dolgaim mellett, nem érdekelt, ha leszóltak mások. (Ha jogos volt akkor igen, de többnyire inkább jelentéktelen külsőségek miatt ment az oltás pl, h miért francia körmöt csináltattam, mikor az már rég nem divat. Azért mert nekem az tetszik...) Na, de a lényeg az egészben, h jó úton jársz, ha felmerült benned a változatosság iránti vágy. A kérdés az, memnyire vagy merész. Ha nagyon, akkor durr bele a közepébe. Ha nem annyira, akkor haladj szép fokozatosan. Szerintem a rózsaszín angol feliratos pólókat sem feltétlen kell hanyagolni, csak ne sima fazonút vegyél, hanem picit csajosabbat, pl ami kiemeli egy picit jobban a cicit, esetleg hosszított póló ami leér a popó alá. Így annyira nem éles a kontraszt, viszont lényegesen nőcisebb hatást kelt. Mondjuk a farmer szerintem nem valami finom csajszis ruhadarab, de ha Te szereted, akkor próbálj olyat venni, ami nőiesebb. Pl csípőfazonút, vagy olyat ami kiemeli a lábat, popsit (persze csak ha megvannak hozzá az adottságok), vagy olyat amibe csajos minták (pl virág, lepke stb) vannak hímezve. Én amúgy a szoknyát javasolnám leginkább, mert abból is rengeteg stílusú, fazonú, anyagú van, és az is olyan ruha, ami a női ruházat tipikus darabja. Szerintem ezerszer kényelmesebb mint egy nadrág, és sokkal sokoldalúbban lehet hordani. (Pl: ha akarod rövid, ha akarod hosszú, lehet passzos vagy lazább, fodros, síma, oldalt felvágott, féloldalas (az egyik oldalt hosszú, a másikon rövidebb), vagy amilyet csak akarsz. Anyag szempontjából is számtalan lehetőség van: pl farmer, vászon, gyapjú, bőr, műszál, selyem stbstb. Persze ha valaki nem szereti a szoknyát akkor... nem kell erőltetni, de olykor olykor nem árt kacérkodni vele, mert lehet h egyszer csak kedvet kap hozzá az ember lánya, ahogy én is anno. Viszont, ha meg naci, akkor sem csak farmerban lehet gondolkozni, vannak nagyon csini kis darabok, bár szerintem a legtöbb nadrág nem túl nőies.

Szín. Olyanokat hordjál, ami tetszik. Nem a színe miatt lesz csajos egy ruha. (Gondolj csak bele mennyi pasi hord mostanában róusaszín inget, pólót) Ha a róusaszínt szereted, akkor olyat vegyél fel, a szabás, az anyag, a megjelenés az amitől nőcisebb egy ruha, a színe nem sokat számít. A fekete meg szürke szerintem mindig is alapvető darabnak számított, nem gondolnám, h divat. De ha neked nem tetszik, akklr ne hord, rengeteg féle szín van még ezeken kívül. Szóval lehetőségek korlátlan tárháza áll előtted, ha stílust váltanál. A lényeg az, h jól érezd magad a bőrödben, és ne mások miatt öltözködj! Pl nemrég divat volt a magasított derekú farmer. Kb minden 3. csajszin olyan volt. Én viszont fel nem vettem volna semmi pénzért, mert alapból nem nagyon szeretek nadrágban lenni, de azokat a magas derekú farmerokat nagyon idétlennek, és gáznak tartottam, nem láttam nőt akinek jól állt volna. Én inkább maradok a szoknyánál harisnyánál, mert így érzem a legjobban magam, divat ide-vagy oda. Sőt még akkor is húzok harisnyát, ha szandi van rajtam, mert ha gáznak tartják mások-ha nem, én nem szeretek mezítlábra lábbelit húzni... Egyébként megsúgom sokszor észre sem veszik rajtam, mert a varrást beigazítom a lábujjaim alá, így ha valaki nem kifejezetten a lábam bámulja nem veszi észre a harisnyát, de ha észre is veszik, akkor sincs semmi, mert én nem érzem égőnek, ha más meg annak tartja, az az ő dolga, nem foglalkozom vele. Én meg más dolgokat tartok égőnek, de nem adok nekik hangot, mivel nem én viselem... Ezeken, ha megtanulsz túllépni, akkor sokkal egyszerűbb dolgod lesz majd a kinézeteddel. Akár ruházkodás, akár szépségápolás (fodrász, smink, körmös stb) szempontjából. A lényeg, h ne félj belevágni, és merj bátran kísérletezni, ne tántorítson el ha esetleg nem jön össze minden elsőre! Neki kell újból ugrani, és ha elég elszánt, és kreatív vagy, sikerülni fog amit elterveztél!

Remélem sikerült hasznos dolgokat írni, ha bármilyen kérdésed van akár általánosságban, akár konkrétan, nyugodtan kérdezhetsz. Amúgy pedig sok sikert kívánok, és azt, h minél gördülékenyebben sikerüljön a ruhatárad felturbózása! :)

29/l

2018. szept. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azta, ez igen:D köszönöm szépen:) most keresgélem a nekem való stílust, vettem is 3 elegánsabb blúzt,de nem tudom mit vegyek fel hozzájuk. A nadrág kérdése nekem nem egyszerű, mert nagyon magas vagyok és eddig 1 boltban tudtam venni pár farmert. Nyáron jártam szoknyában, de a hidegben csak a farmert tudom elképzelni, az meg nem nagyon megy a blúzhoz, se a sportcipőim. Igen, a cipőkkel is bajban vagyok :D
2018. szept. 24. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!