Tudnátok mondani férfi ruha márkákat amelyek divatosak is?
Ne márkára menj, hanem stílusra és minőségre. A normális ruhákon eleve nem díszeleg hatalmas felirat, max a plázaprolik szeretik hirdetni, hogy "há' dikk, ez Empórijóó".
A címkét meg senki nem nézi, viszont tökéletesen meg lehet mondani egy ingről, olcsó kínai darab, vagy minőségi holmi.
Elsőnek: az nem igaz, hogy meg se nézi senki a címkét meg az emblémát, meglepődnél, hány nő jegyzi meg (hangosan, és akkor hány tartja magában!), hogy milyen márkákat hordasz.
Inkább az a kérdés, hogy mit akarsz üzenni azzal a világnak, hogy mi van rajtad.
Pl. a jómódú emberek sose vesznek fel noname ruhákat, mert nekik a karrierjük és imidzsük része a high-end ruházat. Az igazán gazdagok, akik nem mástól kapják a fizetést, pedig néha a legcsövesebb pólót is felveszik, mert pont nem érdekli őket, ki mit gondol.
Ha divatosan akarsz öltözködni, akkor a fast fashion márkák pont erre valók, úgyis kidobod 1-2 szezon után, mert addigra már nem divat.
Vagyis erősen megkülönböztetném a divatot (színek, fazonok, stb.) a márkák megítélésétől (pl. designer, sportruházat, gazdaságos, stb.)
A márkák megítélésénél is nagyon számít, melyik társadalmi csoportban mozogsz, lent most pl. a "mindenhova Nike"-t váltja az "Armani Exchange meg Guess, öcsém", középen a megszokott Hilfiger - BOSS - Lacoste - Ralph Lauren (amikből van "smart casual"), fent pedig Tom Ford, Ferragamo, D&G, Versace, Gucci, Dior, Chanel, Saint Laurent, meg általában azok, amiből az emberek 99,99%-a még sosem fogott eredetit a kezében, 1% pedig max. a parfümjeiket engedheti meg magának.
Megjegyzem, ez még földrészenként és országonként is eltér, a rengeteg hamisítvány és az azokat hordók miatt pl. a Burberry vagy Louis Vuitton sok helyen inkább már lesajnált (sajnos).
Meg mi itt amerikai márkákat imádjuk (pl. Tommy, Abercrombie), amíg kint meg európaikat (szinte az összes fent felsorolt).
Súlyos tévedés azt hinni, hogy attól leszel elismert vagy sikeres, hogy mit hordasz. Pont fordított az ok-okozat.
Ötös: sok igazság van abban, amit leírtál. Én a magam részéről nem azért nem veszek méteres GUCCI meg Guess feliratos ruhákat, mert nem engedhetem meg magamnak (szerencsére beleférne), hanem mert pénztárca-vastagságtól függetlenül suttyó prolinak tartom azt, aki a divatmárka feltűnő kiemelésétől várja a társadalmi elismerést. Aluljárós telefontolvaj cigányokon látok a legtöbbször Gucci meg Armani pólót, hogy eredeti-e azt nem tudom, de az illető ugyanakkora söpredék ebben is, mint ha egy kínai pólót venne fel a C&A-ból.
Én azokat a márkákat prefereálom, amik jó minőséget és szabást kínálnak, aminek persze meg lehet kérni az árát, de nem virít rajta feltűnő felirat. Pl. egy Commander, Olymp vagy Eterna ing sem épp olcsó, és a szabásán tökéletesen meg lehet állapítani róla, hogy nem a Goldenlandben vett gagyi, de ehhez nem kell logó vagy felirat.
Tapasztalatból mondom, azok az emberek, akik halmozzák a hanzatos és látványos ruhákat, jellemzően ruppótlan lúzerek, akik mindent IS hitelkártyával fizetnek, aztán a visszafizetéskor fröcsögő szájjak üvöltöznek, hogy Magyarországon éhen lehet halni. Ugyanakkor ismerek nem egy olyan embert, aki filléres ruhákban jár, de több tízmilliós megtakarítása van - talán nem véletlenül.
Sajnos nagyon sokan azt gondolják, hogy ha kiizzadnak 30 ezret egy pólóra, akkor azzal jegyet váltanak egy magasabb társadalmi osztályba, holott vehet fel szerencsétlen bármit, attól még ugyanaz az újpalotai panelproli marad, legfeljebb a ruházati ipar degeszre keresi magát a kissebbségi komplexusán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!