Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen oldalak és tippjeitek...

Milyen oldalak és tippjeitek vannak ruha otthoni átszabására, vagy éppen felújítására?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok hogy rakni rá díszeket, milyen formában. Mit csináljak vele.?
2010. jún. 18. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak tippjeim vannak:


Az én nagymamám varrt nekem az öcsém régi kinőtt pólóiból birkózópóló (mésnéven X hátú) fazont.

Ez az a fazon:

[link]

[link]

Nagyon jó lett. Azóta is az a kedvencem. Persze ehhez jó varrótudás és megfelelő méretű ruha kell. Csinált olyan pólóból is, ami nem volt kinőve, de az nem lett olyan jó, mert túl bő volt, így nem volt karcsú a szabása. Persze bekarcsúsította, de nem lett olyan jó még így se, mint a kinőtt pólókból, amik pont olyan kicsik voltak, mint amilyen karcsú X hátú póló kellett nekem.


Volt egy hosszra pont akkora póló, ami nekem jó, de nagyon széles volt. Ezen kívül volt rajta egy minta, amit nagyon szerettem, így nem akartam kidobvi. A póló ujjain volt egy-egy "szegély" (manapság gyártott legolcsóbb pólókon már nins ilyen, csak a márkásokon találsz talán valami hasonlót). Ebből a szegélyből varrt a mamám (persze gumipertli is kellett hozzá) spagettipántot, s a pólónak levágtuk az ujjait és kiszabtuk, hogy spagettipántos top legyen belőle. Leszegte, majd ehhez hozzáigazította a mamám az előre elkészített pántokat, és nagy gondossággal hozzávarrta. Ja és a póló nyakán is volt szegény, az lett a spagettipéntos póló teteje. Az is pont jól néz ki.


Az egyik ismerősöm kövér és kicsit nagy a feneke (nem bántásból írom), ezért vett egy trapéz fazonú farmert, majd betoldott a nadrág mindkét szárának két oldalára egy-egy "háromszöget", így még trapézosabb lett, ráadásul irtó vagány lett így az a naci, nagyon jól áll neki, abszolút eltereli a széles alkatáról a hangsúlyt optikailag.


Ezen kívül lehet festeni a régi ruhákra mintát vagy vicces feliratot ruhafestékkel (kontúrfesték és sima ecsettel kenhető ruhafesték - hobbiboltban, kreatívboltban lehet kapni), vagy nyomtatni rá valamit.


Láttam olyan sima fehér pamut topot (semmi nem volt rajta, csak egyszerű egyenes szabású spagettipántos top), aminek a mellrészéhez varrtak házilag egy fehér csipkét, és arra tettek halvány rózsaszín flittereket virág alakban, majd erre varrtak egy gyöngyszemet a virág közepére.


Lehet batikolni is, vagy befesteni a ruhát más színűre. A pamutot könnyen megfogják a színek, kivéve, ha mondjuk sötétebb az alapszín, mint amilyenre akarod festeni. Ruhafestéket Iberia-t ajánlok. Ez nem ecsetes, ezt a mosógépbe kell tenni.


Az egyik nacimra varrtam hímzett mintát, az is nagyon feldobta. De valaki felvarrót tesz rá. Attól is tud nagyon jól kinézni.


Számtalan lehetőség van, ha van fantáziád hozzá. sok sikert.


Egyébként, ha beírod keresőbe, biztos talál valami ilyen oldalt.

2010. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, és ilyen mintát lehet esetleg festeni a ruhákra:


-japán szótagjelek (vagy mik azok)

-saját magad által kitalált minták

-pólótervező oldalakról ellesett minták, feliratok

2010. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Wáóó, köszi! Jó ötletek ezek nagyon! :)
2010. jún. 18. 16:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyat csináltam h varrtam egy fehér pólóra gombokat formában. Olyanba h: I (szivecske) U :) (és ugye a smile)
2010. jún. 19. 13:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.


Aranyos lehet! :) Ez is jó ötlet! Eszembe sem jutott, pedig mennyi különleges gomb létezik!


Erről jutott eszembe, hogy lehet varrni rózsát ruhaanyagból, és azt is rá lehet varrni szoknyára, blúzra, topra, kalapra...

2010. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Áhh, te annyira kreatív vagy! :)

És tényleg aranyos lett!

2010. jún. 20. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kedves vagy! :) Még nem nagyon mondták, hogy az lennék, csak a szüleim, de azt hittem, azért mondják, mert szeretnek és elfogultak.
2010. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!