Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy élnek LONDONI Camned...

Hogy élnek LONDONI Camned Town ban a punk ok?

Figyelt kérdés
hogy öltöznek ? hogy élnek ? hogy laknak ? honnan van pénzük ijenekre vook kíváncsi léci írjatok köc
2010. jún. 15. 09:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
nekünk ezt tudnunk kéne?
2010. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem Camned Townra gondolsz?

Am meg igaz, honnan tudnánk?

2010. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Bocs, *Camden Town
2010. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%
dejo,camdenbe lakik amy winehouse:D
2010. jún. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
atol kérdeztem aki tudja
2010. jún. 16. 08:33
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
De honnan tudná bárki is?
2010. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Hát a magyar punkokhoz képest a nagyrészük burzsoá úrifiú.


Amikor először sétáltam arrafelé nem akartam elhinni hogy ennyire tiszta és puccos környék. Vagy legalábbis az én szememnek annak tűnt. Oké, egymást érik a szex jellegű és alternatív dolgokkal foglalkozó boltok, de barátságosabb, élhetőbb az egész.


Oké, nem mondom, hogy ott mindenki boldog/gazdag de ott mást jelent csórónak lenni. Mivel a társadalmi berendezkedés sokkal toleránsabb a deviáns magatartás formákkal szemben, sokkal több extrémitást vállalnak be mind öltözködés mind gondolkodásmód terén.

Mivel ott az élelmiszer és a lakás a drágább, a ruházati cikkekhez képest, sokkal jobban öltözöttek mint a mieink. Simán megengedhet magának egy Manic Panicot ha éppen ahhoz van kedve... Viszont inni/kajára nem biztos hogy sok jut. Szakadtak, de valahogy nem úgy mint mi.

Az alkohol baromi drága. Itthon se olcsó, de lőrét meg kevertet fillérekért lehet kapni ha az embernek van gyomra hozzá. Na Angliában ez talán kevésbé jellemző. A dohányzás terén is van eltérés. Sokkal kevesebb a dohányzó fiatal, viszont kb. ugyanannyian füveznek.


Sokkal többet foglalkoznak politikával. Mivel ott van kultúrája a politizálásnak ott az anyázás helyett inkább a filozofálás meg a különböző szervezeteknél vállalt aktivizmus a jellemzőbb. Főként baloldaliak, és sokuk nekünk már sokszor gyomorforgató módon kommunista. Ott mondjuk nem az az első asszociáció hogy kinek melyik családtagja min ment át az Átkosban. Szinte mind fontosnak tartja a környezetvédelmet és az állatok jogait. Sok közöttük a vegetáriánus, sőt jó részük vegán. Emiatt preferált a műbőr dzseki a valódi bőrrel szemben.


A bulihelyek is nagyon tiszták. Nincs az, mint amit átlag punkkocsmában megszoktál, hogy a "két WCből egy el van dugulva, a másikat 'csak' összehányták, ülöke?... az sose volt. az ajtóra a kilincs meg minek..."

Fogalmam nincs, hogy csinálják.


Ennek ellenére érdemes velük haverkodni, mert nagyon sok civil kurázsit, underground értéket lehet tőlük tanulni, de ehhez el kell felejteni a tipikus magyar pessztimizmust és gondolkodásmódot ha velük beszélsz.

2010. jún. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
kösz am a punkok ot mien ruhába látad őket ? igaz hogy a punkok nem dolgoznak ?
2010. jún. 17. 08:43
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Öltözködésre? Hát punkok között is van ugye több al-ágazat, ilyen kaszt szerűen. Ezeknek külön öltözködési jellege van, no meg az egyedi ízlés, kreatív öltletek bevonása is befigyel. nyilván teljesen máshogy öltözik egy crustpunk mint egy anarcho punk, vagy egy glam punk vagy egy deathrocker... Ott több jó zenekar van, nem csak profik, de amatőrök is, nagyobb a pakletta így mindenki kedvére válogathat. Meg amiatt, hogy sokan vannak jobban el tudnak válni az alműfajok. Persze ott is van jó sok gumipunk, csak mivel sok a "rendes" is, van aki leugassa őket ha nagyon elpofátlanodnak.


Ha konkrétan kifejtenéd, hogy melyik alág öltözködési szokásaira vagy kíváncsi jócskán megkönnyítenéd a dolgom, mert már így is megint kisregényt fogok írni...


Dolgozás nem dolgozás kérdése... hmm. Általánosságban nem tudok ugye beszélni, mivel egy szubkultúra mindenhol sokrétű.

Van aki mint már korábban is írtam különböző civilszervezeteknél dolgozik (állatmenhely, drogambulancia, jótékonysági bolti eladó stb.). Van aki művészeti jellegű vagy alternatív dolgokkal kapcsolatos pályát választ, például egyedi kézműves cuccokat készít, festő, grafikus, szobrász, extrém fodrász, pieringes, tetováló, zenebolti eladó, szórakozóhelyen pultos...stb. Van ott is akit apuci pénzel mert még diák.

De mivel a társadalom kevésbé előítéletes az alternatív szubkultúrákkal szemben álláskeresésnél nem kizáró ok a zöld haj és 5-6 piercing az arcon amíg jól végzi a munkáját. Jó, nyilván keveseknek fér bele a punk eszmék mellett az öltönyös-nyakkedndős karrier és az irodai s€ggnyalás, de azért van jócskán olyan munkakör amit szívesen vállalnak.

Meg aztán ott van az egyéni ambítció mint pl. etológia, nyelvek, történelem, pszichológia...


Én csak egy hónapot töltöttem ott, így lehet hogy sokmindenbe nem látok bele ami ott folyik, valamint én se ismer(het)ek mindenkit...


Ha még valami érdekel, kérdezz, szívesen válaszolok.

2010. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köcc . mer én neten ugylátam írva punkok mondták . hogy van aki csak a túristák fényképezőgépéböl keresi abetevő piát meg kaját . beálnak túristalátványoságnak 1 fontért . és csak azon élnek meg tarhálásbol .
2010. jún. 18. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!