Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért akkora tragédia, hogy...

Miért akkora tragédia, hogy egy évben 2-3x ünneplőben kell menni?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem.Én sem szeretem a fehér blúzokat,főleg a matrózblúzt.Ennek ellenére amikor kell igenis felveszem a fekete élére vasalt nadrágot/szoknyát és a matrózblúzt.Így illik,miért nem értik meg?Miért akkora tragédia.

Ma is annyian mondták,hogy nem jönnek abba,mert az udvaron lesz a műsor és kabát alatt úgy sem látszik.Miért nem fogják fel,hogy ezzel maguk alatt vágják a fát?Okt. 23.-ai műsornál is kaptak egy csomóan szóbeli osztályfőnökit(persze azt is beírják az ellenőrzőbe) mert nem mentek ünneplőben.

Szerintetek is akkora tragédia?

15/L


2010. márc. 10. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én túl szoktam élni, de az osztálytársaim páran nyafognak..

gimibe járok, és ugye matrózblúz kell,de csak a lányoknak, ugyhogy kb. az lenne igazságos ha a fiúknak meg ilyen kis kék csíkos matrózsapit kéne felvenni..:D

2010. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ők valószínű cikinek tartják,meg feszengenek benne,de nekem inkább az a tragédia,hogy nem veszik föl???Nem bírnak ki benne egy napot?Nálunk is utálták,és mégis fölvették,mert féltek az osztályfőnökitől..mindíg volt azért egy vagy kettő,aki nem vette fel,de hogy csomóan,na arra nem volt példa..miért nem hozzák magukkal,ha olyan ciki,és veszik fel az előadásra??Nálunk így csinálták..

24/L

2010. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szerettem annak idején, de eszem ágába se jutott, hogy ha az van előírva, ne azt vegyem föl. Sokan a matrózblúzhoz farmert vettek föl (sötét szoknya/nadrág helyett)


Lehet, hogy ők nem érzik ünnepnek ezeket az alkalmakat, csak egy nyűgnek. Kicsit el lehetne gondolkodniuk az egyes ünnepeink lényegén. (Március 15 épp jó alkalom erre.)


Minden helynek, alkalomnak meg van a maga elvárt illeme, szokása. Egy esküvőre vagy bálra is szépen felöltözünk, s nem farmerben megyünk.


Sajnos nem tudsz velük mit csinálni. A lényeg, hogy te helyesen cselekszel.

2010. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hmm. nálunk is matrózblúz van, és nagyon nem áll jól, mert nagy( ugyebár még 13.-ig ki kell, hogy bírja...)ezért nem nagyon szeretem felvenni, de kibírom ezt a pár alkalmat:D a szoknyát sem szeretem, de évnyitónál, meg zárónál eltudom viselni. ilyenkor pedig mehetünk fekete nadrágba is. :D nálunk holnap lesz az ünnepség :D
2010. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

hát én is marhára feszengtem benne, amikor fel kellett vennem, és igazából a legrosszabb benne, hogy KÖTELEZŐvé teszik, szerintem sok fiatalt ezért zavarja a leginkább. no de azért mégiscsak magamra erőltettem az ünneplőt, amikor kellett :S

22L

2010. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szégyen...nem értem, hogy miért kell nyávogni ha ünneplőbe kell menni. Van pár osztálytársam és ők is "jaj basszus nemár olyan hülyeség!". Szerintem ennyit igazán megérdemel még a magyar nép is...
2010. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, sőt! Szeretek ünneplőben suliba menni, hosszú, fekete szoknyában, fehér blúzban, rajta fűzővel igazán hercegnőnek érzem magam^^ Nálam az ünnep nem arról szól, hogy kiöltözök, inkább olyan, mint egy kis színjáték. Persze emellett nem törpül el az ünnepek/megemlékezések hangulata sem, de nem azért öltözök fel így, hogy ezt kimutassam.
2010. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is túl sokat nyafognak egyesek, nem olyan nagy tragédia.


Bár az intő szerintem nem nagy dolog. Eleinte én is kaptam, mert én megmondtam, hogy szoknyát nem vagyok hajlandó felvenni csak nadrágot. Ugye meg volt szabva, hogy a lányoknak fekete szoknya. Mondtam, hogy ha akarnak ki is rúghatnak emiatt, de én nem veszek fel szoknyát, nincs az az isten!


Az ünneplő blúzt és egy fekete nadrágot szó nélkül felvettem. A jelvényt is feltűztem mindig (sulisjelvény) amíg el nem törtem véletlenül :P

Nekünk matrózblúz kellett, egyéni blúz volt a sulinak. Szóval hiába akartam felvenni egy trendi fehér blúzt nem lehetett. De kibírtam.


Nekem a buszon is úgy kellett mennem mert a szüleim nem fuvaroztak a suliba reggelente... Aztán úgy mentem el vásárolni a suli után is. Nem érdekelt annyira, hogy vigyek váltóruhát, mint egyesek. Volt aki az ünnepély után szaladt a lánywc-be és átölzötött. Ugyanmár... simán ki lehetett bírni az ünneplőt. Annyira nem ronda, másokon is az volt ráadásul kit érdekel...

Jó, télen idegesítő volt mert sokszor fáztunk benne. Nálunk nem lehetett rá felsőt venni... legalábbis az ünnepség alatt nem.


Na szóval szerintem nem kellene ennyit hisztizni, fel lehet venni simán. Azt a pár alkalmat ki lehet bírni.


De én az o.főnökit sem tartom tragédiának. Igazgatóim is volt (mindig ilyen nézeteltérések miatt nem mert annyira rossz voltam) de senkit nem érdekelt. Lényegtelen dolgok ezek. Na de azért nem kell sokat begyűjteni :)

2010. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem magával az ünneplővel van a baj hanem hogy azt akarják mindenki egyformán nézzen ki! Én például mindig feldobom valamivel kiegészítővel az ünneplőt meg már csak azért se úgy megyek ahogy mondják! Ja és amúgy meg szeretek kiöltözni, csak ez a tanároknak meg az iskolának szól!

19/L

2010. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is utálom,és nem is lesz rajtam egész nap!Elmegyek a matrózblúzba,meg egy fekete nadrágba.A nadrág normális,de nem az a kimondottan ünnepélyes,élére vasalt nadrág.Így ahhoz egy csinosabb póló is jól megy,így viszek egy pólót és műsor után átveszem:D

Engem az idegesít,hogy annyira átlátszós anyagú.Egyrészt szégyenlős is vagyok,másrést úgy átfúj rajta a szél:(

De azt a pár alkalmat kibírom benne.Nem hiányzik osztályfőnőki...

Csak azt nem értem miért nem kell egységes ruhába mennie az iskolának.Vannak osztályok ahol elég a sötét alsó-világos felső kombináció.Nekünk meg matrózblúz kell:(

köszi a válaszokat(:

2010. márc. 11. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!