Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért hordanak kendőt Romániáb...

Miért hordanak kendőt Romániában a cigány lányok/nők?

Figyelt kérdés
Nagyváradon láttam a vasútállomáson még cigány kislányokon is.

2015. febr. 22. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hagyományból.
2015. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Mert ott az a szokás.
2015. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem mind hord, csak egy szűk rétege a magyarul beszélő romániai cigányoknak. Például a román nyelvű romániai cigányok nem hordanak kendőt.
2015. febr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De románul beszéltek.
2015. febr. 22. 19:37
 5/15 Gohan-san válasza:
Van egy olyan feltételezés, mely szerint ha valaki hagyományosnak, vagy annak tűnő életmódot folytat, akkor a hagyománynak minden elemét fel kell mutatnia. Ez teljesen logikusnak hangzik, de nem az, de nincs is ezzel semmi baj. Az, hogy egy hagyományos viseletben lévő cigány csoport éppen románul beszél, ebben semmi különös nincsen, valószínűleg magyarul is tudnak. Aztán maguk között pedig talán cigányul beszélnek inkább, de az is lehet, hogy nem. Az erdélyi cigányok jelentős része három nyelven beszél. Egyébként az eredeti hagyomány szerint a lányok nem hordanak kendőt, mert az az asszonyok viselete, de ez is lazul, vagy legalábbis átalakul, Magyarországon már eltűnőben van, de a '80-as években még faluhelyen bőven hordták egyes helyeken.
2015. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Dél-Nyugat Magyarországon és Kele/ Észak-Kelet Magyarországon sok cigányasszony hord kendőt. Erdélyben egyre kevesebb cigányasszony hord hagyományos viseletet. Mosdern divat szerint öltözködnek, vagy ahogy a pénztárcájuk engedi (ugyanez jellemző Magyarországra is)
2015. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Én is szoktam kendőt hordani, pedig nem vagyok sem román, sem cigány.


17/L

2015. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7

Kit érdekel? A kérdés nem rólad szól.

2015. febr. 26. 17:42
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Jogos:)


17/L

2015. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Gohan-san válasza:
67%
#9: Hogy milyen kedvesek itt egyesek... tökre megéri válaszolni, mi? :)
2015. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!