Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek milyen a TÖKÉLETES...

Szerintetek milyen a TÖKÉLETES TURKÁLÓ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnénk megalkotni a tökéletes turkálót! Arra jutottunk, hogy milyen legyen nem tudhatja jobban senki más CSAK TI A VÁSÁRLÓK!


Segítsetek nekünk, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezzen a tökéletes használtruha bolt.


példa szempontok:

- Árak vagy a ruhák minősége a fontosabb?

- Árucsere hetente fix árral egész hónapra, vagy havonta csere de hetente csökkenő áraknál jobb vásárolni?

- Hogyan nézzen ki a bolt? Milyen lenne a hangulata a tökéletes turinak?

- Milyen akciókat szerettek?


És még sok más ami eszetekbe jut...


Köszönjük!



2014. dec. 21. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Csak akkor segítek, ha fizetsz, vagy ha a lakóhelyem közvetlen közelébe hozod a boltot!
2014. dec. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Mindenképp kilós. Havi egy árucsere szerintem irtó kevés, jobb helyeken minden nap töltenek, attól függően mennyi cucc fogy. Szerencsés esetben pörög a bolt és ha egy hét múlva visszamegyek nem ugyanazok az el nem adott cuccok árválkodnak az üzletben. Legyen minden vállfán, és ne legyenek annyira tele az állványok hogy nem lehet már válogatni se a ruhák között. Legyen normálisan hely az állványok közt, legyen elég próbafülke, legyen világos.
2014. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Jó fényviszonyok.

Tisztaság!!

Jó illat, ne áporodott bűdös.

Kényelmes legyen a próbafülke, ne egy kis lyuk.

Vállfás állványok, amik ne legyenek zsúfolásig tömve.

Könnyű átjárhatóság.

Egyszerű csoportosítás.

Lehetőleg több kassza, de ez természetesen nem várható el.

És kilós legyen, hidd el, Sok kicsi sokra megy.

2014. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

- hát szerintem a legfontosabb (nekem), hogy legyenek szín szerint rendszerezve a dolgok. így egy csomó időt és energiát megspórolok, mert kapásból a színek felét kihagyhatom.

- árucsere hetente és fix árral, mert akkor nincsen óriási emberáradat az akciós napokon. én inkább fizetek pér száz forinttal többet valamiért, csak ne kelljen érte a hering-effektusban kézzel-lábbal küzdenem.

- persze ez nem mindig megoldható, de legyen elég tágas. utálom, amikor két ember egyszerűen nem fér el egymás mellett a sorok között és minden 'utca' egyirányú.

- az árak legyenek reálisak! elég sok turi nagyon elszállt már, néhol olyan árak vannak, amikért akár már újat is kapsz bizonyos helyeken.

- a próbafülke kialakítása is fontos. legyen rendesen megvilágítva, el lehessen rendesen húzni a függönyt, ne maradjon oldalt tízcentis nyílás. de ami lényegesebb: legyen elég akasztó, ne kelljen húsz ruhát egymásra dobálnom és legyen szék is lehetőleg.


így hirtelen ennyi jutott eszembe:)

2014. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontos, hogy a ruhák méret szerint (s-m-l-xl) legyenek szelektálva, ezen belül esetleg színek szerint is lehet, de az már kevésbé fontos.

A vállfás megoldást preferálom (ne legyen túlzsúfolt), a minőség is fontos, és árban se legyen elszállva.

Pl a hádában az agyonhasznált darabok is sokszor drágábbak, mint más üzletben az újak.

2014. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
#5 a méret szerint szelektálás nem rossz ötlet, csak az a baj vele, hogy sokszor a valós méret nem egyezik azzal, ami bele van írva. én kb M-es méretű vagyok, de van xs-es meg xl-esnek számító felsőm is, valamiből szeretem, ha kicsit bővebb. ahogy észrevettem, a turiban a legtöbb ruha amúgyis átlag méretű (s-m-l), szóval szerintem ezeket felesleges lenne még külön szétválasztani. külön xxl-es meg extranagy ruhás rész jó ötlet, ilyen sok turiban van is.
2014. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A turkálókkal az a baj,hogy minőségi cuccok nem nagyon vannak,ha vannak is akkor meg elég drága,kb. új árához közelít.

A legtöbb dolgot Angliából szerzik be,ott meg aztán csak szokásos márka divat van,nincsenek egyedi,különleges dolgok,luxusmárkák,stb..Sokkal jobbak a német,svájci,francia cuccok.Pl. lehetnének elegánsabb ruhák is,különlegesebb darabok szintén(ing,nadrág,zakó,blúz,szoknya,blézer,kardigán,pulóver).Kiegészítőkből is alig akad jó(kendőket,táskákat alig találni normálisat!).Pl. ebből is lehetne minőségibb,elegánsabb,több...ahogy övekből is.

2014. dec. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

10 éve- 3 évvel ezelőttig nagy turi fan voltam. Mostanság kb 3-4 havonta nézek be 1-2-be de sokszor semmit nem veszek.

A kedvencem a Renoválás volt a Blahán.

Akkoriban még darabárasként is elfogadható árai voltak, nem volt kérdés, hogy ott e az olcsóbb vagy egy rendes boltban...most már sajnos nem egyértelmű.Mivel leárazások idején vadi új cuccokat lehet venni bármelyik üzletben már 3000 Ft körül, egy turiban a használt (vagy lehet nem használt de turis) ne kerüljön 3000-be.

Nem kell színek szerint tenni, de legalább kategóriák szerint csoportosítva...szoknyák, nadrágok, felsők, pulcsik, ruhák, stb stb.

Mivel sok helyen a vevő pakol vissza, a legtöbben nem fogják 10 ruhadarabbal egyenként a helyeket keresni honnan vették el melyik szín stb.

Legyen a ruhákon csipogó, mert a fülkénél álldogáló vérben forgó szemű szörnyek akik 8szor számolják át hány cuccot viszek be és hozok ki rendkívül idegesítőek és még lassítja is a haladást.

Sok, nagyon sok fülke legyen próbálni. Jöttem már ki azért turiból mert amik tetszettek nem voltam biztos a méretben és próbálni kellett volna de arra a 3 árva fülkére 30an vártak sorban. Így lemondtam a ruhákról.

Legyen hely haladni, ha lóg rajtam 9 vállfa férjek el a másik nézelődő mellett ne lökjem fel.

A Renoválás árpolitikája tetszik, beáraznak valami X összegre, ami nem fogy el azt rá pár napra átirják olcsóbbra majd megint és eljutnak az 500as és végül a 200as részig.

Mivel mindenki tudja hogy az árucsere az nem árucsere hiszem ha a boltban marad 3 tonna ruha nem fogja a bolt az eladatlanság miatt kidobni, hanem max átkerül egy másik üzletükbe, így ez a vevők átverése. Ha normális korrekt árakkal dolgozik egy turkáló és igényes ruhákkal, akkor pörögni fog a készlet, lehet naponta tölteni, nincs szükség az árucsere szemfényvesztésére.


Amúgy a Renoválásból már kiábrándultam, régen az 500as részben is sok szuper holmi volt, mostanság már a pofátlanul magas alapáras cuccok is egyre ócskábbak. Szinte alig van olyan ruha ami nem néz ki használtnak , az árak meg az egekben....

2014. dec. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

-a minőség fontosabb mint a márka. elsőre tapintással megyek végig, ha pocsék az anyag, lehet benne armanis cimke, nem érdekel.


-legyen egy stílusa a helynek. Szeretem pl. a jajcicát, tearózsát...egyedi darabokra utazom.


-szeretem ha van egy baráti viszony. pl. keresek évek óta királykék bársonyzakót X méretben, és sztem tök jó, ha van egy olyan személyes kapcsolat, hogy félreteszik nekem ha épp jön egy.


-a "dúrós" nagyon kevés esetben működik. Jobb ha vállfán vannak a cuccok.


-ne legyen drágább mint a kínai. A kilósakat nagyon szeretem, de ha megfizethető darabár van, az is oké.


-akciók? hmm, az pl. sztem tök jó, ha pl. néha bizonyos ruhadarabok/sorok féláron vannak. Vagy hűségakció pecsételős kártyával (pl. minden vásárlásnál egy pecsét, és minden Xedik vásárlásban a legolcsóbb darab ingyen van.)

2014. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!