Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ki és miért hozta létre a...

Ki és miért hozta létre a magassarkú cipőt?

Figyelt kérdés
Valami olyasmit hallottam, hogy a halászok használták, a mocsaras tópartokon..., de nem vagyok benne biztos...

2014. jan. 9. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Magasított cipellőket már az ókorban is hordtak. Azt hiszem férfiak és nők egyaránt.
2014. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első időkben a férfiaknak készítették,ahogy írtad munkához,később lovagláshoz,utána viszont már a nőknek gyártották.
2014. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a középkori városokban, ahol nem volt szemétszállítás meg csatornarendszer, és az utcán állt meg folyt a hulladék, illetve a szenny, az előkelőbbek azért vettek magasított cipőket, hogy ne legyenek mocskosak. Először férfiak és nők egyaránt hordták, aztán kialakult a mai formája, és megmaradt a nők kiváltságának, illetve adott alkalom esetén kötelességének...
2014. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ismerős az hogy az út közepén folyt a szennyvíz és ezért magas cipőben jártak.

Régebben meg mikor voltak ezek a színházak, akkor hatalmas holdjáró cipőkben voltak (asszem csak férfi, mert csak ő játtszhatott, de nem tuti) azért hogy nagyobbak legyenek és látszódjon belőlük valami. De valami nagyon magas, talán 30 cm vagy magasabb is volt a cipő. Meg ugye az sem látszott h kit játszanak el, így különböző színű ruhákban voltak, az alapján tudták ki kicsodát játszik.

2014. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Érdekes dolgok ezek..... :)
2014. jan. 10. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
az ókori görög színházban használták először, hogy a színészek jól látszanak. mivel akkoriban csak férfi színészek játszottak a darabokban, nők nem is hordták:)
2014. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:O
2014. jan. 10. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!