Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit csináljak a cipőmmel hogy...

Mit csináljak a cipőmmel hogy biztosan kicseréljék?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vettem egy csizmát, aminek a harmadik használat után levált a talpa hátul.(férfi csizma) 17.000 forintért vettem egy Deichmann üzletben és amikor ma visszavittem azt mondták, hogy megjavíttatják. Ezen nagyon felháborodtam, mivel még csak 3x volt a lábamon. Ragasztás után vajon meddig fog tartani? (A hab a tortán pedig az volt, hogy mögöttem jött egy pali, akinek volt egy 3 hónapos!!! cipője, aminek ugyanez volt a baja, arra azt mondta az eladó, hogy menjen és válasszon helyette másikat) Esetleg forduljak a fogyasztó védelemhez?

2013. okt. 16. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen írj be a vásárlók könyvébe!!! Ha ezt megteszed, akkor ellenőrízni fogják a dolgot!
2013. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És nem mondtad nekik hogy akkor a masiknak miert cserelik ki?
2013. okt. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért mert annak "más volt a prblémája" Pedig annak is a talpa vált le csak nem hátul, hanem elöl. De engem az zavar hogy egy ötezres cipőt egyből kicserélnek, egy 17 ezres bőrcipőt meg elviszik javíttatni!
2013. okt. 17. 07:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Mert javíttatni az ötezres cipőt többe kerül, mint kicserélni, meg azok általában olyan vacak anyagból készülnek, hogy nem is lehet segíteni rajtuk.

Egy 17 ezres cipőnél pedig fordítva. Hiába fordulsz fogyasztóvédelemhez, nem fognak igazat adni, elolvashatod a törvényt is, nem te válogatsz a jótállási módok között csak úgy.

Örülj annak, hogy megcsinálják, sokszor azzal küldik el az embereket, hogy nem rendeltetésszerű használat mellett történt, ezért nincs csere, javítás, pech.

Amúgy pedig mindenki tudja, hogy a deichmannban nulla a minőség, ha van ennyi pénzed cipőre, akkor vedd meg normális üzletben legközelebb, jobban jársz.

De nyugi, javításkor alaposan át szokták nézni, és szakemberek csinálják meg. Legalább utána jó lesz a cipőd, és nem kell az új példánnyal visszamenned, hogy ez is rossz.

2013. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hasonlóán jártam de végül jól sült el. Szintén drágább cipőnél.1. Alk. Megragasztottak. 2. Alk picit szetszedtm rasegitettem mondja az elado hogy nem rendeltetesszeü hasznalat tul sokat hotdtam ...5. És 6. Hónapban vittem el. Aztan mondta üvezető mnézi és elküldik bevizsgalasra mert balhztam hogy jegyzökönyvet vegyenek fel. Erre felhivtak hogy megetek ujat váalsztani helyette. Te is megprobalhatod ezt. Es meg egy deichmannos cipot barmely seichmannba vihetsz ha bajod van vele. Egyikbe elviszed leraznak van meg masik10 valamelyikben csak szerencsed lesz. Ird meg mi volt
2013. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudják megjavítani akkor majd kicserélik, vagy visszafizetik az árát. Deichmannban pedig minden cipő egy sz@r. Én is szoktam ott vásárolni, de tudom jól, hogy az a cipő bizony nem fogja tovább bírni mint a kínaiban vásárolt társai. Olyan cipőt szoktam ott vásárolni ami sos helyzetben kell, vagy pl magassarkút amit tudom, hogy nagyon ritkán veszek fel. Egyébként ezek papírból vannak vagy én nem tudom.. de az én magassarkúmnak karton hangja van.. nagyon beteg :)
2013. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát én már nem tudom. En már 3 éve ott vásárolok, de eddig semmi bajom nem volt, és most ahohy mondtam ezt az ügyet egyik barátnőmnek, ő is azt mondta hogy az összes cipő kínai. Ez még az előtt volt hogy visszavittem. A boltban meg az eladó is elkezdte magyarázni hogy azokat a cipőket kínába gyártják....

100% hogy ez volt az utolsó hogy ott vásároltam.

2013. okt. 17. 14:15
 8/10 A kérdező kommentje:
5. hát igen, én is úgy gondoltam, hogy majd én is rásegízek egy kicsit ha megjavítják. :)
2013. okt. 17. 14:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem minden sz@r amit Kínában gyártanak. Én egy olyan helyen dolgozok ahol 1. osztályú elég drága lakberendezési termékeket árulok és ezek tényleg minőségi termékek, de ettől független a nagyját Kínában gyártják. Viszont a Deichmann az nem egy minőségi valami. Sokan csinálják úgy, hogy visszaviszik garisan a cipőt, kicserélik neki, aztán azt is visszaviszi garisan, kicserélik..blabla.. Én mondjuk lusta vagyok visszavinni cipőt, így ha tönkrement kuka. Na meg pláne ha vaterán vettem meg.. akkor nincs is blokkom.
2013. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem eddig szinte minden Deichmannos cipőm szétesett, mielőtt lejárt volna a 6 hónap. Cserélték vagy javították. A blokkot meg kell őrizni!


Volt, hogy javították és 6 hónap után szakadt szét, ekkor az én költségemre kellett elküldenem vizsgálatra, aminek a végén azt hozták ki, hogy a javítás nem volt szakszerű és így visszafizették az árát, meg a vizsgálat díját.


6 hónap a garancia, addig nekik kell bizonyítani hogy esetleg nem megfelelő használat a hiba oka, utána pedig szavatosság van, tehát neked kell bizonyítanod, hogy nem a te hibád a cipőben keletkezett kár.


Ha javítható a lábbeli akkor kijavítják, ellenkező esetben cserélik. Ha háromszor ragasztható akkor háromszor ragasztják.


Nagyon gyenge minőséget adnak 5 és 17 ezerért is.

2013. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!