Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha régen csak 1 egyenruhát...

Ha régen csak 1 egyenruhát kaptak az emberek, és nagyon bekoszolódott valamiért, akkor gyorsan kimos (at) ták? És nem jött le róla a díszítés?

Figyelt kérdés

Gondolok én itt olyanra ,hogy valaki mondjuk olyan munkát végez ami kosszal jár (pl. valamiért lövöldöznek is egymásra, és mondjuk véres lesz a ruha. Tudom ilyen esetben nem ez a legfontosabb, de mondjuk nem vészes a sérülés, vagy egy emberről rácsapódik egy közelében álló emberre a vér. Esetleg annyira brutális dolgokat csinálnak, hogy mindenféleképpen olyan lesz. Bár hordhattak köpenyt is). A másik pedig ,hogy még a nagy forróságban is ezt kellett hordaniuk, tehát beleizzadhattak. Akkor meg büdös lesz, és ki kell mosni. Régen tudtommal nem volt dezodor, de lehet akkor természetes volt elviselni a szagokat, nem lehetett munka közben zuhanyozni. Gondolom mindenki csak 1 ruhát kapott és nem volt azt olyan olcsó munka megcsinálni.

Tudom, elég lényegtelen kérdés, de én azért kíváncsi lennék rá..



2013. jún. 10. 15:46
 1/4 Salamon Bálint válasza:

Mindenhol alapkövetelmény a személyes higiénia, a lehetőségekhez mérten természetesen. Ebbe beletartozik a borotválkozás, haj ápolása, fogápolás és természetesen a fürdés. Ez csak higiéniai, de közegészségügyi kérdés is.

Amennyiben nincs lehetőség a mosdásra, úgy vagy új ruhát kap a katona (ha lehetséges), vagy azt hordja amíg tudja. A szag nem olyan nagy baj, azt egy idő után nem érzi az ember. A kosz meg legtöbb esetben lepereg a ruháról.

2013. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most katonákra gondolsz? Nehogy azt hidd hogy ruha tisztasága volt a legfőbb gondjuk, mikor patkányok rohangásztak körülöttük, mindenféle bőrbetegség jött ki rajtuk a hajlatoknál, meg már mikor fogyóban volt a liszt, akkor bekeverték (talán fűrészporral, már nem emlékszem) és úgy sütöttek belőle kenyeret.
2013. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem a fronton harcoló katonákra
2013. jún. 11. 15:49
 4/4 Salamon Bálint válasza:
#2: Amit te írsz, az I. vh-ra volt jellemző. Pontosan az akkori tapasztalatok miatt azóta nagyon kerülik az állóháborús helyzetet.
2013. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!