Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Napszemüveg? Kicsi baleset :/

Napszemüveg? Kicsi baleset :/

Figyelt kérdés
Sziasztok, a minap lesett a napszemcsim, kicsit megkarcolódott az üvege, de ha felveszem nem zavaró, észre sem lehet venni. A kérdésem az, hogy lehet-e így hordani, vagy tönkreteszi a szemem?

2013. ápr. 16. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Tönkreteszi a szemed, tényleg ne hordd így, nem ér annyit.


Ezért kell olcsó szemüveget venni egyébként. Egy vacak mozdulat és már meg is van a baj.

2013. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem semmi bajod nem lesz tőle. Én rendes szemüveges vagyok, néha már már zavaró, mert tiszta karc, újat kellene csináltatni. Ez már tuti nem túl jó a szememnek, de egy icipici szinte láthatatlan karctól sztem semmi bajod nem lesz.
2013. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A karcot nem tudom, de olcsó napszemüveget pont hogy nem szabad. Annál a semmi is jobb. Mert az olcsó napszemüveg átenged olyan sugarakat is amit nem kéne, és mivel napszemüvegben vagyunk, így kitágul a pupilla és nagy mennyiségű káros fény jut be. Szemüveg nélkül meg ugye ha világos van, akkor összeszűkül a pupilla.
2013. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3/3: Ez jó szöveg volt 30 évvel ezelőtt, azóta viszont a 2-3 ezres szemüvegekben is alap a káros sugár szűrő réteg. De persze ezt nem reklámozzák agyon, sokkal jobb a szemüveg gyártóknak, ha 30-40 ezer Ft extrát elköltesz valami miatt, ami nem is létezik.
2013. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. ápr. 18. 21:06
 6/6 pinkpancser ***** válasza:

Nem csak a 2-3000-es, de már az 1000Ft alatti szemüvegek is megszűrik a 400nm hullámhossz alatti sugarak 99%-át! Az viszont probléma lehet ha a karc miatt torzít.

Egyébként tudom ajánlani a munkavédelmis szemüvegeket! Van sok ami jól is néz ki, kényelmesek, többnyire karc és páramentesek és még árban is egész jókat találni.

2013. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!