Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vissza lehet cseréltetni egy...

Vissza lehet cseréltetni egy csizmát azzal az indokkal, hogy szerintem túl gyorsan kopik?

Figyelt kérdés
Még szeptemberben vettem egy magassarkú csizmát, recés gumi talppal, ami már most, másfél hónap után kezd simára kopni. Pedig alig hordtam, leginkább bulizáshoz vettem fel esténként. Direkt azért vettem ráadásul recés talpút, hogy télen nem csússzon majd annyira, de így amire jön a latyakos idő, örülhetek, ha ki nem lyukad az alja. Szóval visszavinném a boltba, de az kb. 60 kilométerre van tőlem. Érdemes szerintetek megpróbálnom? Vagy ez normális...? Amúgy nem szoktam tönkretenni a cipőket, van pl. egy 5 éves Conversem, még mindig egyben van...

2012. okt. 24. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem cserélnék ki, mert az a Te hibád miatt olyan, te jártad le a talpát. Inkább vidd el cipészhez, aki tesz rá új gumi talpat.
2012. okt. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De szerinted normális, hogy ilyen rövid idő alatt már simára kopik az alja? Soha, egyetlen másik cipőmmel nem történt ilyen, szerintem nincs gond a járásommal...
2012. okt. 24. 09:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez használatból eredő probléma, ami miatt sajnos nem cserélik vissza, mégha minőségileg nem is olyan jó. Más választásod nincs, csak hogy elviszed cipészhez.
2012. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem, nem normális. Én is most vettem egy csizmát és 3 alkalom után elkopott a gumirésze... pedig a cipőim a szemem fénye és nagyon vigyázok az összesre :S Lehet nem volt valami minőségi a gumitalp. El kell menni cipészhez, aki normálisat tesz rá, én is ezt fogom tenni.
2012. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ne javíttasd meg saját költségen. Helyette hordd rendszeresen és várd meg, amíg tényleg kilyukdás közelébe kerül a talpa, akkor vidd vissza.


Az, hogy "kezd simára kopni" még nem biztos, hogy elég alap a reklamációra, de ha elkopik a talpa, az már biztosan jogos igény. Alapból fél év szavatosság van a cipőkön, ez alatt kellene minél látványosabb hibát előhoznod (elvben két év, de fél év után már neked kellene bizonyítani, hogy a hiba a gyártásra és nem pl. a helytelen használatra vezethető vissza, ez macerás).


Általános szabály: új lábbelit hordani kell amennyire csak tudod, hogy a hibái minél előbb kijöjjenek.


Mivel a cipőt/csizmát nem néhány hónapra veszi az ember, és a szokásos élettartama több év, ezért elvárható, hogy a vásárolt csizma talpa is sokáig kitartson. Ha ez nem teljesül, a kereskedő (bolt) köteles javítani vagy cserélni. Bővebben lásd a fogyasztóvédelmi fórumokban, tele vannak cipővel kapcsolatos ügyekkel.


A A Ptk. vonatkozó része ("szolgáltatás" alatt esetünkben megfelelő csizma átadása, "teljesítmény" alatt pl. a tartósság értendő):


"277. §

(1) A szerződéseket tartalmuknak megfelelően, a megszabott helyen és időben, a megállapított mennyiség, minőség és választék szerint kell teljesíteni. A szolgáltatásnak a teljesítés időpontjában


a) alkalmasnak kell lennie azokra a célokra, amelyekre más, azonos fajtájú szolgáltatásokat rendszerint használnak, és

b) rendelkeznie kell azzal a minőséggel, illetve nyújtania kell azt a teljesítményt, amely azonos fajtájú szolgáltatásoknál szokásos, és amelyet a jogosult elvárhat, figyelembe véve a szolgáltatás természetét, valamint a kötelezettnek, a gyártónak, az importálónak vagy ezek képviselőjének a szolgáltatás konkrét tulajdonságaira vonatkozó — különösen reklámban vagy az áru címkéjén megjelenő — nyilvános kijelentését

2012. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!