Miért azok a női ruhák a divatosak, amiben egykor a prostituáltak dolgoztak?
Nézd, már a kérdésfeltevés is rém primitív, a magassarkú cipő és a harisnya egyáltalán nem a prostituáltakhoz volt köthető és elég egyértelmű, hogy te is csak tévében láttál prostit, mert nem "ebben dolgoznak". De ez még mind hagyján.
Ez inkább:
"Ez így van,mert normális nő nem nagyon öltözik így (más ha a munka megköveteli),mert normális férfi nem keres ilyen nőt"
Ha ez az intelligens véleményed, akkor azt hiszem be is fejeztem a vitát veled és megyek a sarokba behúzni a fülem farkam. Én legalább nem tagadom, hogy felb@sztad az agyamat azzal, hogy felcímkéztél nem normálissá anélkül, hogy bármit is tudnál rólam. Úgy tűnik számodra azonban ez az intelligens viselkedés. Azt hiszem soha nem akarok intelligens lenni.
A feltételezések szerint a XVI. századi Európában kell keresni. A magassarkú ebben az időben a jómódú és nemesi származású emberek viselete volt. Ezzel fejezték ki, hogy ők nemcsak jelképesen, de szó szerint is magasabb pozícióban vannak, mint a „pórnép”.
Tehát nem a testükből élő nők hordták először, tévesek az állításaid.
Bár a magassarkú ma már a hölgyek körében hódít, korábban ez nem így volt. Akkoriban ugyanis kifejezetten férfi viseletnek számított. Sőt!! Nem csak nők hordták! Nos, akkor??
Nézzük csak meg az egyik legismertebb francia királyt! Milyen büszkén tekint le ránk XIV. Lajos, a Napkirály a magas sarkakról!
Hogy miért épp a férfiak kiváltsága volt a magas sarok? Pusztán praktikussági okból: a lovat ugyanis sokkal biztosabban lehetett megülni, ha a sarkakat a kengyelbe akasztották.
A harisnya egy ruhadarab, amelynek célja a lábfej és a termék kivitelétől függő magasságig a lábszár öltöztetése és védelme. Ennek megfelelően esztétikai és funkcionális szerepe van, és kivitelét egyrészt a mindenkori divat, másrészt a betöltendő védelmi illetve egészségügyi szerep határozza meg.
A mai értelemben vett harisnya története a középkorban kezdődik. A nemesek a 14. században kezdtek harisnyát hordani, ez akkor selyemből készült. Ekkor említik először a női harisnyát is, ami azonban abban az időben még a férfiszemek elől rejtegetett ruhadarab volt, amit nem tehettek ki közszemlére. NEM prostituáltak hordák!!!
A férfiak harisnyái azonban a reneszánsz idején már a gazdagság jelképeivé váltak, amiket pamutból, gyapjúból, selyemből, angórából készítettek és változatos színekben viseltek, sokszor hímzéssel is díszítettek. A kötés – amit akkor még kézzel végeztek – igen alkalmasnak bizonyult ezeknek a harisnyáknak a készítésére, minthogy a kötött kelme rugalmas szerkezeténél fogva nagyon jól illeszkedhet a lábfej és a lábszár formájára. És igen a férfiak is hordtak harisnyát.
Másrészt... ugyan nem vagyok híve a magassarkú cipőnek, de szerintem egy kecses lábat, nagyon szépen kiemel, s ez nem az jelenti, hogy kur.va az a hölgy, mert nézzük csak az üzletasszonyokat, egy visszafogott kosztüm, s egy elegáns magassarkú.
A magassarkú cipő meg a harisnya az miért k*rvás?
Akkor most mindenki kezdjen el edzőcipőben, meg converse-ben, meg tangapapucsban járni? Hidegebb hónapokra meg jöhet a gumicsizma meg a katonai bakancs? És ne értsen félre senki, most nem a 6 centi platform 20 centi sarok cipőről beszélek... Én például nem vagyok üzletasszony, sőt elárulom, hogy középiskolába járok, osztályelső, kitűnő tanuló vagyok, de ezek szerint k*rva is, mert van magassarkúm, és atyaég(!) még fel is szoktam venni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!