Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért azok a női ruhák a...

Miért azok a női ruhák a divatosak, amiben egykor a prostituáltak dolgoztak?

Figyelt kérdés
Pl:magassarkú cipő,harisnya.Most is ebben dolgoznak,de régen csak ők hordták.
2012. febr. 12. 12:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, már a kérdésfeltevés is rém primitív, a magassarkú cipő és a harisnya egyáltalán nem a prostituáltakhoz volt köthető és elég egyértelmű, hogy te is csak tévében láttál prostit, mert nem "ebben dolgoznak". De ez még mind hagyján.


Ez inkább:


"Ez így van,mert normális nő nem nagyon öltözik így (más ha a munka megköveteli),mert normális férfi nem keres ilyen nőt"


Ha ez az intelligens véleményed, akkor azt hiszem be is fejeztem a vitát veled és megyek a sarokba behúzni a fülem farkam. Én legalább nem tagadom, hogy felb@sztad az agyamat azzal, hogy felcímkéztél nem normálissá anélkül, hogy bármit is tudnál rólam. Úgy tűnik számodra azonban ez az intelligens viselkedés. Azt hiszem soha nem akarok intelligens lenni.

2012. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Akkor miben dolgoznak?Edzőcipőben?Ha utána néznél te is tudhatnád hogy ez régen is a prostikhoz volt köthető.
2012. febr. 12. 21:13
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Elkezdtem neked írni egy hosszú hozzászólást az egyiptomiakról, rómaiakról, a középkori Velencéről és egyéb dolgokról, mivel történetesen imádok ilyen dolgokkal foglalkozni így mindennel tisztában vagyok. De rájöttem, hogy neked tök fölösleges. Tudod mit? Maradj abban a hitben, hogy a prostituáltak találták fel a nejlonharisnyát és a magas sarkú cipőt és gondold azt, hogy aki ilyet visel az nem normális, akinek pedig ez tetszik az szintén nem normális. Szánalmat érzek irántad amiért tipikus nyárspolgár vagy ahelyett, hogy saját magad alakítanád ki a tudásodat. Törlöm ezt a kérdést a megválaszolt listáról, csak felidegesít az egész és ennek semmi értelme. Ha majd valaha nem valamilyen társadalomnak nevezett maszlag véleményét óhajtod a magadévá tenni, akkor keress meg magánban és leírom a magas sarkú történetét. Addig meg éld az átlagemberek életét.
2012. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Kur.va okos ember lehetsz a magassarkúddal együtt.Én pont hogy saját magam alakítom a véleményemet.Férfi létedre jó nagy lúzer vagy,jó kur.vázást kívánok!
2012. febr. 12. 23:50
 15/22 anonim ***** válasza:
42%

A feltételezések szerint a XVI. századi Európában kell keresni. A magassarkú ebben az időben a jómódú és nemesi származású emberek viselete volt. Ezzel fejezték ki, hogy ők nemcsak jelképesen, de szó szerint is magasabb pozícióban vannak, mint a „pórnép”.

Tehát nem a testükből élő nők hordták először, tévesek az állításaid.

Bár a magassarkú ma már a hölgyek körében hódít, korábban ez nem így volt. Akkoriban ugyanis kifejezetten férfi viseletnek számított. Sőt!! Nem csak nők hordták! Nos, akkor??

Nézzük csak meg az egyik legismertebb francia királyt! Milyen büszkén tekint le ránk XIV. Lajos, a Napkirály a magas sarkakról!

Hogy miért épp a férfiak kiváltsága volt a magas sarok? Pusztán praktikussági okból: a lovat ugyanis sokkal biztosabban lehetett megülni, ha a sarkakat a kengyelbe akasztották.

A harisnya egy ruhadarab, amelynek célja a lábfej és a termék kivitelétől függő magasságig a lábszár öltöztetése és védelme. Ennek megfelelően esztétikai és funkcionális szerepe van, és kivitelét egyrészt a mindenkori divat, másrészt a betöltendő védelmi illetve egészségügyi szerep határozza meg.

A mai értelemben vett harisnya története a középkorban kezdődik. A nemesek a 14. században kezdtek harisnyát hordani, ez akkor selyemből készült. Ekkor említik először a női harisnyát is, ami azonban abban az időben még a férfiszemek elől rejtegetett ruhadarab volt, amit nem tehettek ki közszemlére. NEM prostituáltak hordák!!!

A férfiak harisnyái azonban a reneszánsz idején már a gazdagság jelképeivé váltak, amiket pamutból, gyapjúból, selyemből, angórából készítettek és változatos színekben viseltek, sokszor hímzéssel is díszítettek. A kötés – amit akkor még kézzel végeztek – igen alkalmasnak bizonyult ezeknek a harisnyáknak a készítésére, minthogy a kötött kelme rugalmas szerkezeténél fogva nagyon jól illeszkedhet a lábfej és a lábszár formájára. És igen a férfiak is hordtak harisnyát.


Másrészt... ugyan nem vagyok híve a magassarkú cipőnek, de szerintem egy kecses lábat, nagyon szépen kiemel, s ez nem az jelenti, hogy kur.va az a hölgy, mert nézzük csak az üzletasszonyokat, egy visszafogott kosztüm, s egy elegáns magassarkú.

2012. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom hogy férfiak hordták elösször mindkettőt,de direkt nem írtam.Az üzletasszonyoknak más,nekik olyan a munkájuk hogy így kell öltözködniük.
2012. febr. 13. 12:11
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A magassarkú cipő meg a harisnya az miért k*rvás?

Akkor most mindenki kezdjen el edzőcipőben, meg converse-ben, meg tangapapucsban járni? Hidegebb hónapokra meg jöhet a gumicsizma meg a katonai bakancs? És ne értsen félre senki, most nem a 6 centi platform 20 centi sarok cipőről beszélek... Én például nem vagyok üzletasszony, sőt elárulom, hogy középiskolába járok, osztályelső, kitűnő tanuló vagyok, de ezek szerint k*rva is, mert van magassarkúm, és atyaég(!) még fel is szoktam venni.

2012. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hát ha iskolába abba jársz...Amúgy sejtettem hogy egy okos nő is meg fog jelenni.Sokan hordják a 20 centisplatformot,a nők szerint az sem kur.vás.
2012. febr. 13. 21:30
 19/22 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem k*rvás szerintem. A k*rvásság az a kisugárzásban rejlik. Ismerek olyan (kis)lányt (15éves) aki 10cm-s platformot is szokott hordani, jó tanuló, mélyen vallásos, nem pasizik, nem hazudik. Visszafogott az öltözködése, nem hord kivágott cuccokat. És nem is néz ki k*rvásan.
2012. febr. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Most írtad hogy 10 centis platformot hord.És nem öltözik kur.vásan,meg nem néz ki úgy.
2012. febr. 16. 23:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!