Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyi idő alatt tanultatok...

Mennyi idő alatt tanultatok meg magassarkúba menni?

Figyelt kérdés
hogyan tanultatok meg benne járni,nem estettek el párszor vagy cikis helyzetbe nem kerűltettek?
2011. nov. 24. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az 5cm-es sarokkal kezdtem. Nem volt könnyű az sem. Próbáltam otthon mászkálni a cipőben. Aztán elmentünk vásárolni, így két óra mászkálás után belejöttem. Ettől a magasságtól még sosem fájt a lábam.


Aztán most ősszel vettem egy 7,5 cm-es sarkú cipőt. Ez már picit nehezebb volt. Szintén, egy napig rajtam volt otthon, még takarítottam is benne, aztán másnap mászkálás. Itt vszont már megfájdult a lábam. De persze sosem adom fel. :)


Csizmát meg 9 cm-es sarokkal vettem. Sokat mászkálok benne, de ebben is fáj a lábam egy idő után.


Tehát fő a fokozatosság, és lehetőleg ne lehelet vékony sarkakon akarj tipegni. Az én cipőim mind vastag sarkúak, amik jobban is tartják a lábat. Szerencsére még soha nem bicsaklottam meg egyikben sem. :)


24/n

2011. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én is 5 centissel kezdtem, de semennyit nem kellett gyakorolnom. érdekes volt, beleléptem, és már mentem is. ekkor voltam 14 éves. 3 hónap múlva az iskolaudvaron egy 12 centis bokacsizmában fociztam a fiúkkal :) szóval ez nagyon relatív, valaki ráérez az első lépések közben, valaki sosem fog tudni normálisan járni bennük.

19L

2011. nov. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Fokozatosan növeltem a "sarokméretet" most 12cm-eseim vannak. Könnyebben közlekedem bennük mint egy tornacipőben. Szerintem ne tűsarokkal kezdj, hanem vastagabb sarokkal, sokkal kényelmesebb. Egyébként nem volt gondom a magassarkúkkal, egyből tudtam benne menni, max fájt a lábam.

Magasított talpúban viszont simán kibicsaklik a lábam.. :s

2011. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ezt lehagytam: 16/L
2011. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tűsarkú akkor semmi gond nincs vele, normálisan lehet benne járni. A tűsarkú meg alapból nevetséges mindenkin szóval olyat nem hordok.
2011. nov. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom...én nekem az első magassarkúm is 10cm-es volt. :D Van akinek még tanulnia sem kell benne járni, van akinek abszolút nem való magassarkú, mert csak letapossa a sarkát, és úgy megy benne, mint egy angolkóros. :D Viszont a jó hír, hogy mgtanulható dologról van szó. Én szerintem először kezd egy 5cm-el, aztán egyből ugorj a 10cm-re. ;) Én azt javasolnám, hogy próbálj meg...furcsán fog hangozni, de szőnyegen járni először, mivel ennek valamivel érdesebb a felülete, mint a padlónak, és mivel egy kicsit tuti, hogy megfogsz inogni járás közben, ezért mindig oda fogsz figyelni az egyensúlyodra, a bokád tartására. Ezek a legfontosabb tényezők. Utána próbáld meg valami csúszos, és sima felületen, hogy megtanuljad, hogyan kell megfelelően emelni a lábad. És ami kulcs fontosságú, hogy a helyes testtartásra nagyon figyelj! Különben nem, hogy nem lesz vonzó, de egyenesen abszurd, és taszító lesz a látvány.

Én egyszer kerültem cikis helyzetbe, amikor szintén egy 10cm- es darab volt a lábamon, és úgy ugrottam le metroról, mert már majdnem zárult az ajtó. :D De mondjunk ez annyira nem is nevezhető cikis helyzetnek, mivel semmi probléma, esés, botlás nem lett belőle. :)

Hidd el neked is menni fog nem ám, hogy a járás, még a metroról való leugrálás is XD, csak tartsad be az arany szabályokat! ;)

Remélem tudtam segíteni!

2011. nov. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :) én is 5 centissel keztem most épp egy 7 centis van rajtam és reggel csúszot a járda is főleg hogy néhány helyen lejtett is :/ de nem estem el :)
2011. nov. 25. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!