Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért fontos a fiataloknak...

Miért fontos a fiataloknak hogy valamelyik stílus szerint öltözködjenek, viselkedjenek?

Figyelt kérdés

Sokszor látom ezt a kérdése hogyan öltözek ha emos ha rokker ha .... akarok lenni? miért nem öltözhetnek normálisan és hallgatják a zenét?

nekem a férjem imádja a rock zenét, mindene, de nromálisan öltözködik föleg hogy ületember és egész nap öltönyben van. de mikor koncertre megy akkor megadja a módját és felveszi a rokker szerelését, ja a h meccsre megy akkor meg szurkolónak öltözik.

szóval miért nem lehet a fiataloknak a megfelelö módon a helyzethez öltözködniük?

pl egy rock zenész sem visel szakad gatyát ha hivatalosan megy valahova.


2008. márc. 7. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Én speciel így érzem jól magam, csak ezért. És ezzel kifejezem magam. Talán baj? Én legalább nem vagyok olyan mint az átlagnépség, és MEREM mutatni a személyiségemet, nem úgy nézek ki, mint minden 3. ember az utcán. De ezeket a pózereket én sem értem, csak azért öltöznek úgy, hogy húúúú de akármiknek tűnjenek. Én nem ilyen vagyok.
2008. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

de igenis olyan vagy, mint az átlagnépesség, attól, hogy más stílus szerint öltözködsz. lassan már többen öltöznek valamilyen hülye stílus szerint, mint hétköznapi ruhákba.

szerintem több oka van. az egyik az, hogy azt hiszi, ez egyénivé teszi őket, mivel nincs más, ami tényleg olyan egyénivé tenné őket (mert beöltözni azért bárki betud...). a másik, hogy így tartoznak valamilyen csoportba, ami szintén eléggé ellentmond annak, hogy ennyire egyéniek

de az is előfordul, h valakinek egyszerűen bejön az adott stílus ruházata

2008. márc. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Namármost én tényleg EGYEDI vagyok xD (az 1.) Szal... :)
2008. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

A valahova tartozás érzete végett. Mert az ember társas, szocializált lény, s igénye van arra, hogy egy adott csoport tagja lehessen. Van olyan, aki zenei irányzatok nélkül is megtalálja ezt, s van, aki ebben ( is ) próbálkozik.


Én tiniként rapper voltam, ma már nem nagyon vonz... Mosmár máshová tartozom ;D

2008. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Egy stílusba tartozni több, mint olyan zenéket hallgatni, és úgy öltözni, ahogy azt valaki egyszer kitalálta. Hogy a példánál maradjunk, rockernek lenni egy életforma, egy egész gondolkodásmód, ami nem merül ki a fekete bőrkabátban meg a súlyos gitárriffekben. Aki ebbe a közösségbe tartozik, nem divatból hord olyan ruhákat, amilyeneket, hanem mert ez felel meg az egyéniségének, így érzi jól magát. "Álcásnak" lenni pedig elég nyomasztó tud lenni az igazi rocker számára hosszú távon, de sajna ez kell ahhoz, hogy ne nézzenek le az átlagemberek a mindennapok során... Nagyon kirekesztőek tudnak lenni a népek. :(
2008. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek a 2. válaszadóval!
2008. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ha valaki meglát egy boltba valamilyen stílusu ruhát és tetszik neki akkor oké hogy hordja.

De attol ki vok akadva ha valaki megkérdezi hogy hogy öltözik egy ez meg ez.

Szerintem lehet divatbol is hordani bármit ami tetszik de abba tükröződjön az egyéniséged. Mert ha valaki már megkérdezi hogy mit kéne hordania akkor az már nem sz ő stílusa.

Az ok. hohy vki megkérdezi hogy 2 szerinte jó ruha megy e egymáshoz mert abba az ő egyénisége van. De ha valaki vmilyen stílust akar követni akkor találja meg a ruhába a saját hangját.

2008. márc. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha valaki ilyet kérdez "hogyan öltözzek ha emos ha rocker ha... akarok lenni?" az azt se tudja miről szól az a stílus és valami divat hülye.Akinek van saját egyénisée azt vesz fel ami neki teccik.
2008. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

36 éves férfiként visszagondolva a tinikoromra és a huszonéveim első felére, azt kell mondjam, amit valaki már leírt korábban is, hogy az emberben van egyfajta hovatartozási vágy. Nem véletlenül működnek klubok és egyesületek felnőttek részére. Én a középiskolában, a nyolcvanas évek végén Depeche Mode-os voltam. Ma már belátom, hogy túlzás volt a hajviselet, ruházat és az összes kiegészítő nagyon gondos összeválogatása a stílus érdekében, de akkor jól éreztem magam abban a szerepkörben, hogy mindenki egyből tudta, hogy egy "depesessel" van dolga. Kimondottan vadásztuk a haverokkal a Bravo és a Popcorn újságokat, poszterekért, fotókért. Egy-két pesti vállalkozó pedig ráállt az ilyen "alternatív" kiegésztők forgalmazására, úgyhogy volt Dave-s szegecselt kabátom és Mode-os cipőm. Mai szemmel azt mondom, hogy erősen túlzásba vittük ezt a "hovatartozást", bár annyit hozzátennék, hogy azért a Depeche Mode rajongóknak lényegesen kevésbé volt kihívó a külsejük, mint az akkor divatos, erőszakot szimbolizáló skinhead-eknek, vagy a nagyhajú rockereknek. A mai "emo" és egyéb irányvonalakról nem is beszélve. Mi azért még egészséges nemi identitással és kimondott életigenléssel néztük a világot. Nem szeretnék senkinek az önérzetébe gázolni, de így tizen-, közel húsz év távlatából annyit tudok mondani azoknak, akik ma vannak abban a korosztályban, hogy nem is annyira az "irányzatos image" a fontos(persze lebeszélni nem akarok senkit sem róla, nem lennék hiteles a múltam miatt :-)), hanem inkább az az attitűd, ami elismerést vált ki, és nem lúzerséget sugároz. A wc-kefe haj, a halálsápadt, anorexiás szomorkodás, pl sokkal inkább elgyötört, vesztes, az életet elszenvedő és nem irányító emberre utal. A mai világban a gyengeség és a sebezhetőség szerintem nem az a kategória, amire büszkének kell lenni. Az érzékenység nem szégyen, de nem kell lúzert csinálni mesterségesen. Viszont a tetkó, az ápolatlanság, szakadtság sem kelti tanult, kultúrált ember benyomását. Ne feledjük! Az emberekre az első benyomást a külsőnkkel tesszük. Kinek mi a célja, milyen hatást akar kelteni, aszerint "építse ki" a saját stílusát. Ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek, akkor öltözz úgy! De hülyét tudok kapni attól, amikor tizenpáréves kislányok, telis tele piercingekkel, idiótafrizura és szakadt cuccok, szarbaharapott arckifejezés és kikérik maguknak, ha valaki megbámulja őket. Ha zavar, hogy néznek, ne légy feltűnő.

Amúgy meg örökigazság az is, hogy néha a kevesebb a több és mindent a maga helyén és idejében.

2008. máj. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

nem minden fiatal öltözködik stílus szerint....én 15 éves vagyok, normálisan öltözködök, és metált hallgatok...nem vagyok rocker, ezt mindenki tudja a környezetemben, és nem azért hallgatok ilyen zenét, mer én vagyok a kemény jani(lány vok:P), hanem mert szép:)az a benyomásom mostanában, hogy a rapperek nagyképűek, és csak azért követik ezt, mert azt hiszik, hogy akkor ha aranyláncokat aggatnak magukra, akkor ök is olyan menők lesznek, mint azok a niggerek a videoklipekben, akik körül bögyös csajok vonaglanak .....

az emonál meg aki tényleg azt érzi hogy szar az élet...hát 14 évesen nemtom mi a szar abban, hogy anyuci-apuci mindent a segge alá rak, és semmi gondja nem volt eddig...mert érdekes...aki már kicsit is tapasztalt, az nem emo.... aki meg divatból csinálja...azt még meg tom érteni..hát ez a divat..sztem se rondák...

de mégis a rockerek azok, akikkel lehet beszélgetni.... érdekes..és mindenki azt mondja, hogy a metál zene agresszívvá tesz.... valakit biztos, de olyannal én még nem találkoztam...:)

2008. júl. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!