Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan lehet egy fekete...

Hogyan lehet egy fekete pólóra hipóval csíkokat-pöttyöket hipózni?

Figyelt kérdés
Csak simán rálocsolom a pólóra és várom amíg látszódik a hatás? De akkor nem folyik szét, és lesz nagyobb a minta mint szeretném? domesztosszal is lehet? Vagy csak ruha hipóval?
2011. jún. 3. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Domestos és hipó is jó, teljesen mindegy.


A batikolt pólót én anno úgy csináltam, hogy összetekertem, összekötöztem, és ahol nem érte a hipós víz (annyira), ott sötét volt, ahol igen, ott kifakult, és így jópofa minták jönnek ki belőle. Előre persze nem lehet tudni, hogy mi lesz az. :)

Lehet kapni olyan anyagot hobbiboltban, amit batikoláshoz használnak, egyfajta kontúrt. Ahol éri az anyagot, ott nem terjed tovább a hipós víz, a festék, semmi se, így (nagyjából) olyan formát festesz rá, amilyet akarsz.


A pöttyökhöz kis hipós vizet fröcskölhetsz rá, nem terjed messze, de itt se lehet előre belőni, mekkora lesz.

2011. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2011. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: köszi (: a hipózás kell nekem nem a batikolás :)

2. válaszoló. Még mindig a hipózás érdekel és nem a batikolás :D de azért köszi :D

2011. jún. 3. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Megfogod, teszel bele valamit, hogy ne üssön át a másik oldalán, és kevés hipót csorgatsz rá. Pár másodpec alatt már meg is fogja, kb 5-15 anyag típusától függően. Ha nem akarja elsőre kivinni a színét, tegyél rá még egy kicsit.

Ha sokat teszel rá, szét fog folyni és erősebben fogja befogni. Ez is azon múlik, hogy milyen az adott póló szövése, az anyag minősége, milyen vastag...

2011. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!