Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Rocker/goth szoknyákat képpel?

Rocker/goth szoknyákat képpel?

Figyelt kérdés

Nem olyanra gondolom, amilyen a dárkshopban meg a hasonlókban van, hanem hogy ti milyet hordtok (ha stílusba illetek) vagy milyet láttatok másokon?


Szeretnék szoknyákban járni csak nem tudom milyen lenne nekem a megfelelő. Gondoltam rakott szoknyára, de sajnos nem kapok sehol. Amúgy erdélyi vagyok ha üzletet ajánlanátok.


2011. ápr. 22. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én magamnak varrom őket, neked is ezt tudom ajánlani! Nagyon olcsóból kijössz, és egyedi darabokat alkothatsz. Édesanyád/nagymamád pedig biztosan tud segíteni a varrásban :)

van: sima rakott szoknyám, skótkockás szoknyám feketeszíjjal, fémcsatokkal a derekán, lapszoknyaként levehető egyébként, szóval kicsit féloldalas. Sima hosszú, bő, sok alsószoknyásom, térdig érő fekete-szürke csíkosom, ez is bő, réteges-fodros minim, sima tüllös minim, térdig érő 3 sor csipkével és masnival, térdig érő, sok alsószoknyás, elöl-hátul 2-2 sor fűzéssel, magas derékkal, hableányos fazonú szintén ilyen fűzéssel, magasabb derékkal. Most épp egy szintén magasabb derekút varrok, oldalt behúzással és 1-1 masnival díszítve. Nyáron szerzek abroncsot is, úgyhogy varrok majd ahhoz is viktoriánuis stílusút :)

Képeket a sajátjaimról nem küldök, de linkelek olyat, ami tetszik.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Hogy miket látok másokon, az megint más kérdés. Főleg gothokon látok nagyon sok igénytelen tákolmányt, pl. bársony-csipke borzadályok, darkshop vagy shark vagy esetleg x-trax féle méregdrága, de gagyi anyagú, béna szabású cuccok. Persze sok gyönyörűt is szoktam látni (de azokat sajnos inkább képeken, mint élőben), ezt csak azért írom le, mert szerintem pl. az anyagválasztára különösen érdemes odafigyelni!

2011. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a hosszú választ :)


Azért is mondtam, hogy nem darkshoppos féle méregdrága szoknyákra gondolok, mert nem is vehetném meg őket, másik dolog meg az, hogy tartanék attól, hogy hamar szétmennek.


A képek nagyon jók, tetszenek, csak sajnos én nem tudok varrni és anyukám sem tud, nagyszüleim pedig meghaltak, pedig nagymamán állítólag ránézésre meg tudott volna csinálni akármit :(


Olyasmi szoknyákra gondoltam, amiket mindennap tudnék hordani, tehát nem nagyon hosszúak és feszesek. Nagyon szeretnék piros-fekete kockás szoknyát, csak ugye nincs... a csíkosak is nagyon jók lennének, de leginkább egy rakott szoknyára vágyok, láttam már, hogyan kell csinálni, de nem merek belefogni, előbb meg kéne tanuljak varrni...

2011. ápr. 22. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van varrógépetek otthon?

mert akkor egyszerű dolgod van:)

Veszel egy burdát, abban gyönyörűen, részletesen le van írva minden! Az alapoktól. Én is abból tanultam meg:) Néha kicsit összevissza fogalmaz, de nyilván a legkönnyebbekkel kezdi az ember, azok meg tényleg elég logikusak még. Általában 2-3 havi szokott lenni az újságosoknál, az egyikben biztos találsz hasonló szabású mintát, mint amilyenre gondolsz:)

2011. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
van varrógépünk, csak nem működik :(
2011. ápr. 22. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos mint tudjuk gothból is van vagy 20 féle ( [link] ), szóval elég sok féle stílusú, szabású szoknya jöhet szóba.

A viktoriánus goth szoknyákat az első válaszoló eléggé jól bemutatta, de azért korántsem csak a csipke lehet goth.


Hétköznapra egyszerűbb darabok is jól beválnak, pl. a H&M, a Zara, a New Yorker gyárt néha egy-egy jó cuccot ami egy kis érzékkel jól beleépíthető egy alternatívabb öltözködésbe is. érdemes figyelni a turikat, outleteket, sok jó ruh van ott is.

Egy egyszerű fekete farmer minit, vagy egy testhezálló pamut ceruzaszoknyát szinte minden goth irányzathoz fel lehet venni, szóval ezt mindenképp érdemes beszerezni.

A magasderkú fazonok eléggé jönnek vissza, különösen az olyan minik, amik elöl végig zipzárasak. A vastag fekete-fehér vagy fekete-szürke csíkos is jó választás, esetleg a hajszálcsíkos.

Bulizni mindenképp érdemes venni egy műbőr, latex vagy tüll minit is, amit stílustól függően kombinálhatsz csipkés/necc/szaggatott/mintás harisnyával vagy combfixel. Ez nem baj ha kihívó...

Ha szereted a hosszabb szoknyákat, akkor vagy szűkebbet válassz vagy szoros felsőt vegyél fel hozzá.



Vagy akár egy egyszerű jellegtelen ruhadarab is lehet goth ha jól kombinálod, megfelelő kiegészíőid vannak :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A goth öltözködés két fő alapja a haj és a cipő, ha ezek jól el vannak találva, sokkal könnyebb elérni a kívánt hatást :D

2011. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!