Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Félek nincs megoldás?

Félek nincs megoldás?

Figyelt kérdés

Óriási problémám van:(

Beteges vásárlási mániám van,de nagyon beteges:(

Legtöbbször neten rendelek dolgokat,addig ok,de van,hogy bele feledkezek és csak azt veszem észre,hogy mit rendeltem én több tíz ezer ft-ért?

Ha meglátok valamit ami olcsó és szép,elveszi az eszem,úgy érzem ha nem veszem meg akkor rosszul érzem magam,ha viszont megveszem akkor utána azért vagyok rosszul,mert képes voltam ki adni ennyi pénzt,sőőőt,sokszor a még meg nem lévő pénzem költöm el,aztán meg kapálózhatok valahonnan szerezni:(

Bele se gondolok akkor,hogy mennyit elköltök,arra gondolok csak,hogy ezt még valahogy kifizetem....

Egyre rosszabbul vagyok,arra gondoltam már,hogy azért lehet,mert kis koromban sokat kellett nélkülöznöm,most viszont ahhoz képest sokkal sokkal jobban élek,megtehetek többet.

Mégis mindig túl sokat vásárolok:(

Ez betegség?Mit tehetnék?

Lassan rá megy a kapcsolataimra is:(

Valakinek van hasonló problémája?

Köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 19. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akaraterő, akaraterő, és még egyszer akaraterő!


Mielőtt valamit megveszel, tedd fel magadnak a kérdést, hogy tényleg kell ez nekem??


Írd össze hó elején, mire lesz szükséged, és azt vedd meg.


A katalógusból, netről vásárlásról sürgősen szokj le!! Csak készpénzért vásárolj, így jobban látod, mire és mennyit költesz, sokkal kézzel foghatóbb.

Tegyél félre egy hónapra annyit, amennyit még reális költésnek tartasz, és abból költs. Ha első nap elvered, akkor következő fizuig nincs több!! Megtanulod beosztani.


A próbálgatás, nézelődés, butikjárás akkor is lehet élvezetes, ha tényleg csak felpróbálod, de nem veszed meg. Ezt csak akkor, ha képes vagy nemet mondani!!!

Ha nem, akkor kerüld az ilyen helyeket.


A barátodnak, barátnőknek, családtagoknak nyugodtan mondd meg, hogy spórolni akarsz, szóljanak rád, hogy ne vegyél meg mindent. Diétánál is bevált módszer, hogy ha velük vagy, ők segítenek kontrollálni, és neked is erőt ad, hogy tudják, hogy nem lehet.


Találj ki magadnak más jutalmazási módszereket. Pl. gondold azt, ha ezt most nem veszed meg, akkor megérdemelsz egy forró fürdőt, vagy ha most ebben a hónapban nem rendelsz a netről, akkor jutalomból elmész sütit enni.



Ha fél éven belül nem javul a helyzet, keress fel egy szakembert!

2011. márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hajszálpontosan ugyanabban a cipőben jártam, mint te. Mikor kezdett rámenni a kapcsolataimra és a pénztárcámra, megkértem a szeretteimet, h. tényleg fogjanak vissza. Igen, ez megtörtént szó szerint is, mikor néhány üzlet bejáratától rángattak el. Nem mehettem el egyedül sehova. Ha kellett valamit venni, csak felügyelettel tehettem. A hitelkártyás vásárlást teljesen sztornóztam. Ahogy az előttem író is mondta: fel kell tenned magadnak a kérdést, h. szükséged van-e rá. (Ami nálam eleinte nem sokat segített, de most már talán van értelme ennek a kérdésnek).

Gép elé csak addig ülhettem, amíg elintéztem a fontos dolgaimat. (Mert ha már csak kedvtelésből neteznék, rátévednék a webshopokra)...

A barátaim "könyvelést vezettek" a pénzköltésről... minden fillérrel "el kellett számolnom". Lehet, hogy hülyén hangzik, de mégis segített.

Ha lehet így mondani, már közel 1 éve "tiszta vagyok".

Valóban sok akaraterő kellett hozzá, és persze még most is kell. Lehet, hogy így nem jött át teljesen a mondanivalóm, mert próbáltam sokat mondani, de ha lenne kérdésed, akkor írj nyugodtan.

Sok sikert!:)

2011. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Te mennyit költöttél el havonta és miket vettél?

Hol vásároltál többet?

Napi szinten?

2011. márc. 19. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit, hogy tiltsa le neked azokat a netes oldalakat ahonnét rendelni tudsz (az nem jó ha te tiltod le őket, mert később feloldanád, valószínű). Így a netes rendelés kiküszöbölhető valamennyire, de a való életbelire fogadd meg a többiek tanácsát.
2011. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetemista vagyok, az ösztöndíjam 30 ezer körül mozog, a szüleimtől 20-at kapok zsebpénz gyanánt. Ezt egy hónapban mind elköltöttem. Eleinte volt még korábbról tartalékom (az sem volt kevés), sikerült elszórnom gyorsan. Főleg parfümöket, ruhákat, kozmetikumokat és leginkább körömmel kapcsolatos dolgokat vettem (műkörmöt csinálok magamnak porcelánból). Na meg cipőket.
2011. márc. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog hogy én is mindig csak vásároltam... amíg nem volt jobb dolgom. Foglald el magad mással, sportolj, játssz a gépen, járj el szórakozni sokat, dolgozni, akármi csak ne legyen időd cuccokat nézegetni.

Mindenről le lehet szokni pusztán akarattal. De ebben hinni kell.

2011. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!