Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fiúk! Mit gondoltok a goth...

Fiúk! Mit gondoltok a goth ill. lolita és egyéb nemmindennapibb stílusú lányokról?

Figyelt kérdés
Érdekesnek találjátok őket, vagy inkább gusztustalannak?
2011. jan. 1. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
nemtom
2011. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
"ennek meg mi baja van már megint?!"
2011. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan lány vagyok, de multkor pont ez volt a téma a fiúk között. Én is inkább ilyen sötét vonalat képviselek...vagyis van egy kis goth beütésem, na de a klényeg, hogy a legtöbb nem ezt nézi, nem ez a legfontosabb, de jobban szeretik a "normális" lányokat. Hát az + biztos, hogy érdekesek, de csak ezért, hogy vaélaki gusztustalan legyen...akkor már jobb is, hogy nem kell neki.
2011. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szép lányról beszélünk akkor nem kizáró ok az hogy goth stb, sőt érdekesnek találom.


18/f

2011. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem mindketten arra gondolunk, hogy goth, mint életérzés, gondolkodásmód, ennek a zenének a szeretete, művészetek iránti érdeklődés stb., nem pedig a különböző divatozó kislányokra, akik 15 évesen gothnak képzelik magukat acélbetkósban, csipkeszoknyában, meg valami űbergagyi fűzőben.

Nos az a véleményem, hogy a legtöbb goth lány, aki komolyan gondolja, és mellé esetleg úgy is öltözködik, az szép, extravagáns, igényes. Itt persze nem azokról beszélek, akiknek miliméter vékony tetovált/kihúzott szemöldöke van, a homlokáig feketére van festve, még a szája is fekete, mert ez simán pózerség, magamutogatás. Szerintem itt Magyarországon nem sokan vannak, akik valóban képviselik ezt a szubkultúrát, olyan szintén, ahogy azt kéne, és a legtöbb embernek csak a külsőségekkel hivalkodó, kotnyeleskedő tinik tűnnek fel.

De azt hiszem, hogy úgy lenne a helyes, ha inkább ilyen nőkre gondolnánk, ha a goth "stílusú" fogalmat halljuk:

[link]

[link]

[link]

Legalábbis nekem ilyen igényes öltözködésű lányok jutnak róla eszembe, nemes anyagú ruhákkal, acélmerevítős fűzőkkel, akikről szinte sugárzik a mindenféle testmutogatástól mentes nőiesség.

Ami a lolitát illeti: ázsiai nőkön aranyosan, kislányosan mutat, az egyetlen probléma vele, hogy gyakran túlzásokba esnek, és ettől úgy néznek ki, mint a túlöltöztetett porcelánbabák. Az európaiakon viszont szerintem egyenesen borzalmas. Nem láttam még olyat, akinek jól állt volna, és a legtöbb elég gyengén próbálja utánozni a stílust.

Ha más stílusokról is érdekel a véleményem, nagyon csinos tud lenni pl. a steampunk és a pin-up is.


Egyébként szerintem ennek a kérdésnek nincs sok értelme. Aki maga is extrém stílust képvisel, annak nyilván tetszenek ezek az irányzatok, a többieknek jó eséllyel nem. Nyilván van közöttük, aki elfogadja, de ahogy észrevettem, a mai mainstream divatvonal képviselőitől csak fikázódást kap minden, ami egy kicsit is a "másság" felé hajlik, nem követi az elk.rvult divatot.

2011. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kellenének mert nem passzolok hozzájuk más a szubkultúránk is.

Emiatt csak széthúzás lenne.


De a magyar divat goth-okról azt gondolom h ők is ugyanúgy divatolnak mint a Scene-ek és Emo-k

A gót-nak megvan a saját hazája. és az nem M.o

18/F

2011. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A kommentek közül a 20:13-asat tartom a leghasználhatóbbnak. Örülök, hogy vannak még olyan emberek, akik komolyan veszik ezt az életérzést, ugyanis, mint helyesen megítélted, ez az, és nem nevezhető valaki gothnak csak a sminkje, illetve a ruhája miatt. Az igényes öltözködés számomra is nagyon fontos, de szerintem ennek a stílusnak az az egyik alapköve, hogy aki ezt a stílust viseli, az szinte művészetet csinál az öltözködésből. Amit azonban a fiatal lányok magamutogatásáról mondtál, azzal nem egészem értek egyet. Az igaz, hogy többségben sajnos valóban erről van szó, ám ha valaki ezt az ösvényt követi, az néha nem véletlen.

Erre utal az is, hogy húsz-harminc éves goth is van, sőt rocker is, de például emós az nincs.De nagyon köszönöm, hogy leírtad a véleményed, habár nem is egészen a kérdésemre válaszoltál. Aminek, mint mondtad, nincsen túl sok értelme.

A 21:01-es válaszát, és azt, hogy a goth-okat az emósokhoz hasonlítja, határozottan elutasítom.A válaszodból nem derült ki, hogy te képviselsz-e valamilyen stílust, de az igen, hogy a goth-ról nem sokat tudsz.

2011. jan. 2. 16:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszenek. Goth, punk, rockabilly-psychobillys, metálos csajok bejönnek, én is ilyesmi vagyok.

Alapvetően alternatív barátnőt szeretnék, nyilván hasonló érdeklődési kör. Könnyebb elvinni randizni mert nagyjából tudom milyen filmeket nézzünk együtt, milyen koncertre vigyem vagy mit kapjon ajándékba... Az ellentétek ugyan rövidtávon vonzzák egymást, de hosszú távon egyszerűbb, ha hasonló a baráti kör, ugyanazokért a dolgokért lelkesedeünk stb.

Nem veszünk össze azon hogy milyen kép legyen a falon és lehet még örül is, hogy ha Horvátország helyett a WGTre megyünk nyaralni.

És késöbb se lenne belőle gáz, simán el tudok képzelni egy tetovált-furahajú nőtt mint a gyerekeim anyja. Legalább van beépített képeskönyv.



Viszont a lolita kicsit fura. Nem tom, kicsit rosszul érezném magam egy olyan lánnyal aki viktoriánus 10évesnek szeretne látszani. Oké, mégha korra nem pedo de akkor is zavarna.

Egy vad punkkal vagy egy gothkirálylányal még lehet mit kezdeni... de egy huszonéves kislánnyal? Elég ilyesztő lenne ha rájönnék hogy bejön.

2011. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ kedves utolsó!

Tetszett a nézeted a hosszó és rövid távú kapcsolatokról.

2011. jan. 3. 16:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!