Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fontos! Szeretnék másképpen...

Fontos! Szeretnék másképpen kinézni, adnátok tanácsot? Többi lent. Kicsit hosszú.

Figyelt kérdés

sziasztok 15 éves csajszi vagyok

Rosz dolgok:


-van feleslegem

-szőke vagyok

-töredezett a hajam a vasalástól

-rágom a körmöm

-vannak pattanásaim


Amilyen szeretnék lenni:


-szép alak, felesleg nélkül

-szép ápolt haj, valami normális szín.

-ápolt szép körmök

-ápolt arc


Reggel este mosom az arcomat szappannal aztán, krém..

a hajamat 2 naponta mosom, napi szinten vasalom, mert hullámos és nem áll sehogy.

A színét nem tudom, milyen legyen.

Viselkedésemen is szeretnék javítani, szeretnék sokat a szabadban lenni, csak kissé gépfüggő lettem.

Szeretnék művelt lenni, komolyan beszélgetni minden témában.


Kérlek segítsetek öltözködésben, kinézetben, viselkedésben.

Csak normális értelmes válaszokat kérnék


15/L


2010. dec. 24. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Először is kezd azzal, hogy elmész fordászhoz, levágatod a töredezett részt, netán új frizura. Aztán veszel hajfestéket, befested valamilyen szép barnára.

+vegyél hajbalzsamot is

-menj el bőrgógyászhoz, ő ír fel neked jó cuccot a pattanásaidra

-a gyógyszertárba lehet kapni keserűkörömlakkot, attól nem fogod talán rágni(attól, hogy rövid a körmöd, még lehet ápolt)

Mennyi a felesleged? Lehet, ha mindezzel kész vagy, már nem is fog érdekelni egy kis felesleg.

2010. dec. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha pedig művelt is szeretnél lenni, olvass nagyon-nagyon sokat. Minden témában. Nézegess szótárakat, ahol szakszavak vannak, a tv-ben nézd sokat az ismeret terjesztő csatornákat. Aztán évek alatt sok-sok minden jó rádragad:)

Egyébként az már jó jel, hogy eldöntötted, hogy te művelt szeretnél lenni. Ezek szerint van már sütni valód:)

2010. dec. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is rágom a körmömet (még mindig nem szoktam le:/), és használtam ilyen keserű körömlakkot. hát nekem nem használt semmit, de azért egy próbát megér. ha szép alakot akarsz, akkor menj el futni, és akkor már is több időt töltesz a szabadban. hajszínbe nekem a világos barna tetszik, de azt te tudod:)
2010. dec. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A töredezett hajhoz szeretnék még annyit hozzátenni, hogy a 2 naponta mosás nem tesz jót neki, a vasalás még annyira se. Tényleg vágasd le a hajad, valami olyan fazonra ami hullámosból is jól áll, és próbáld átszoktatni a heti kétszeri hajmosásra. Van egy isteni pakolás: fél csomag élesztő, egy tojás és egy kanál cukor. Olyan, mint egy sütirecept, kikevered, rákened a hajadra, bedunsztolod és egy órát rajta hagyod. Aztán hajmosás. Csodákra képes.

Amúgy ha hennával fested, az nem roncsolja - és nem csak vörös színben van, hanem egy csomó árnyalatban (barnák, feketék, vörösek, lilák...) Örülj, hogy szőke vagy, abból gyönyörű színeket lehet kihozni.

Ami a pattanásokat illeti, a krém lehet hogy inkább árt, mint használ. Igyál sok vizet, kerüld a fűszeres, nagyon zsíros és erős ételeket, és kamillateás vattával kend be az arcod, az szárít is, meg gyulladást is csökkent.

A körömrágásra én is a keserűlakkot tudom javasolni.

Öltözködésben nem tudok segíteni, nem látlak magam előtt. De azt hordd, ami kényelmes. Amiben jól érzedmagad, mert egy tűsarkú is lehet kényelmes, ha az tényleg te vagy.

Ami a műveltséget illeti, igen, olvass, minél többet. Mindent. És legyél nyitott az új dolgokra, ne zárkózz el semmi elől, de mindent kezelj kritikával. Idővel ki fog fejlődni. De mindenek előtt olvass.

2010. dec. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy már írták, fodrász, bőrgyógyász segíteni fog. Ha művelt szeretnél lenni és minden témában beszélgetni, akkor ezzel már megtetted az első lépést, hogy tenni akarsz érte. Sok olvasás, ismeretterjesztő csatornák, intelligensebb emberekkel vedd körül magad stb. Leginkább szerintem a környezeted tudja ezt befolyásolni, kikkel beszélgetsz, mikről beszélgettek. Ez nem fog egyik napról a másikra, vagy egyik hónapról a másikra menni, de előbb-utóbb lesz eredménye.
2010. dec. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Azért nem tettem fel képet, mert sok kérdést feltettem már képpel..meg nem tudom és attól féltem majd megint kapok néhány hülye hozzászólást.

2010. dec. 25. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:

én is hát mióta az eszemet tudom rágtam a körmömet. talán egy fél éve nem rágom. (16/l) úgy sikerült leszoknom hogy mindig szép körömlakkokkal kifestettem és hogy nem valami jó benyomás az ha pattogzott meg rágott. vagy műköröm. még ha nem is sokáig, de 1-2 hónapra hogy leszokj.


naponta mosom a hajam, nem veszi nagyon igénybe. negyed évente vágnak 1-2 cm-t a hajamból, mert annyi van eltöredezve. és nincs erős hajam.


feleslegre csak annyit mondok, este 6 után tényleg ne egyél, édességet is minimálisan, persze belefér egy-két bűnözés, de még ha naponta 10 percet is tornázol, azokra a területekre a hangsúlyt fektetve amik nyűgösek, akkor 2 hét alatt már lesz eredménye. (tapasztalat)


a hajad természetes szőke? azt kár lenne elrontani. komolyan. vagy ha változtatni akarsz mindenképp akkor talán szőkésbarna, világosbarna. vagy ha nem természetes, akkor az eredeti hajszíned.

vasalni inkább csak a frufrunál vasald, vagy ha feltűződ, előtte ne vasald ki.


többire nem tudok mit mondani, amit tudtam volna elmondták már előttem (:

sok sikert :D

2010. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kööszii:) a választ^^
2010. dec. 26. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!