Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Emo-s fiúk lányok írjatok már...

Emo-s fiúk lányok írjatok már legalább egy ésszerű magyarázatot arra, miért jó az emo stílus? Csak emosok válaszoljanak!

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
látom unatkozol...am ez az emo téma lejárt lemez... legközelebb unalmadba ülj le gyurmázni v legózni... legalább nem kérdezel ilyen hülyeségeket... szánalom egyben pusztulat is
2010. nov. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja istenem... a miért jó az ha valami tetszik kezdetű kérésre kb. 2033410254250milló éve keresik a választ. Valakinek a pink csőnaci a ruhák kiálynője és van akinek a pöttyös trapézfarmer. Ésszerű magyarázat nincs. A szépséget nem lehet precíz észérvekkel megindokolni, mert szubijektív dolog.

Van akinek ez a szépségideál. A reneszánszban meg pl. a kicsi távolálló csöcs és a hatalmas kerek puffadt has volt.

Az emberek és az ízlések külömböznek.

2010. nov. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert ő úgy érzi jól magát, így fejezi ki magát.

Ennyi.

2010. nov. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
elsőnek üzenem, hogy nem szokásom unatkozni :) az emosok inkább unatkoznak mint én... csak feltettem egy kérdést, de ha nem válaszolsz értelmesen--> ne írjál inkább...amúgy azt nem értem ebben a nagy önkifejezésben, hogy nem kéne akkor különbözni egy picit egymástól? ugyanaz a szín, a haj (fekete, rózsaszín, sátánizmus, walt disneyvel)...mintha egy gyártósori hiba lenne az egész bagázs...mi a különleges benne? mert gondolom magukat emiatt annak érzik...mi jön annyira be sok fiatalnak ebben a stílusban? én is fiatal vagyok, de engem neveltek és nem vonom kétségbe, hogy mást is..de soha nem gondolnék arra, hogy így nézzek ki (anyám ki is röhögne, pedig szerény asszony)...és igazából választ sem kaptam még senkitől (értelmeset), hogy mi a jó, szép, nőies, férfias, divatos az emoban..? azonkívül, hogy amerikai
2010. nov. 4. 00:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Először is az emó szót emóknak kell ragozni,nem pedig emósnak.

Divathóbort...én is voltam nagyon sokáig emó,de mára már kezdtem kinőni belőle.2éve lett nagyon felkapott ez a stílus,bár értelme nem sok,összelopkodott stílusok egyvelege.Tehát deszkás,bmx-es,stb-k keveréke,ami Magyarországon van.Igazából értelme tényleg nem sok van,sokan lenézik,utálják,megverik őket,mert hogy depresszív lények,sírnak,eretvágnak stb.Amit itt leszögeznék,hogy nem igaz.Az emó it már csak divat.

Ha ésszerű magyarázattal nem is,de remélem ezzel segítettem egy picit.

2010. nov. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi ez legalább normális válasz :)

a másik, amit szintén nem értek, az a depresszió ( a "suicid" hajlamról az emóknál nem írok mert az tényleg röhejes és szájbarágott téma lenne), ami már-már népbetegség az országban... de nem a 10enéveseknél , főleg akik tudnak 24-ezerér dc-cipőt venni meg 15e-ért eastpak-t táskát...én is tinédzser vok még, de ha ránézek egy ilyen lányra, fiúra akkor a ruházatuk, sminkjük mondanivalója, azt sugallja, hogy ezek még 5 percet nem dolgoztak vagy éltek át valamilyen meghatározó dolgot az életben...egyszóval szánalmas túlkoros gyerekek...ez nem divat ez röhej..és az a röhej, hogy sokaknak tetszik és nem értem a szülők, hogy engedhetnek több ezer gyereknek ilyet?

2010. nov. 4. 01:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem. (mármint nem csak emósok válaszolnak)
2010. nov. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"ebben a nagy önkifejezésben, hogy nem kéne akkor különbözni egy picit egymástól?"


A szubkultúrák egyik fontos vonása, hogy hasonlóan öltöznek. Ez persze nem jelenti azt hogy tökegyformák, ha megnézel egy nagyobb csoportot belőlük, akkor azért látszik az eltérés.

Ha valaki teljesen 'egyedi' módon öltöznik, az már nem szubkult hanem egyéni agybaj. Ilyen is van szép számmal, de az nem az emo.


Az ilyen önpusztító jellegű szubkultúrák mindig válságkorszakokban jönnek elő. A gazdaság szar, a jövő bizonytalan, fiatalként jólfizető állást kapni szinte lehetelen. Valószínüleg ebből jött ez a jó lenne gyereknek maradni, hello kitty, rajzfilm stb. dolog.

A világvége érzet viszont nem összekeverendő az igazi suicid hajlamokkal.

2010. nov. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de már rengetegen nem is emók hanem scenék csak sztem te nagyon kevered a kettőt...a scenék életvidám emberek fő céljuk h mindig optimisták legyenek...de amúgy a Disney pólókat álltálába scenék hordják meg a színes hajat is...szal te ezt kevered...
2010. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja és ez olyan mint a punkok azok hogy néznek ki??? ráadásul az emok azok a légynek se ártanak de ezek a punkok???éjszaka szoktam látni őket h isznak drogoznak...ráadásul az a haj???
2010. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!