Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok, mi jellemzi a...

Mit gondoltok, mi jellemzi a mai divatot?

Figyelt kérdés
Nekem az a véleményem hogy visszatérnek a régebbi ruhadarabok.

szept. 5. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a régebbi divat visszatér csak úgymond egy felújított formában. pl vannak a bőszárú nadrágok, ami most már magasderekú. vagy akár a minták is. haspólók is divatosak voltak a 2000-es években (Amerikában pl).

nem lehet pontosan leírni a mai divatot, tulajdonképpen mindenki úgy öltözködik ahogy akar/ahogyan a társadalom elvárja hogy az adott korú öltözzön.

szept. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A tinik körében menők;

- a Converse cipők

- a buggyos csípőnadrágok oldalsó zsebekkel

- pólókból a tapadós, hasvillantós és a bő, hosszított fazonúak is

- a túlméretezett, kapucnis pulóverek

- pici ékszerek, vékony láncon és műanyag / gumi karkötők

- lányoknál vastag hajgumik és nagy hajcsatok

- mindenféle 90-es évekből származó cuccnak a felújított változata


De általánosságban nincs olyan kötelező fősodor, mint ami kb. a 2010-es évekig jelen volt. Párhuzamosan futnak egymással trendek és esztétikák, pont azért, hogy mindenki megtalálhassa a számára tetszetős stílust, ruhadarabokat. Többnyire az "öregebbek", akik nem ebben szocializálódtak nem tudják ezt befogadni, és azt hiszik, hogy a mikrotrend jelenség azt jelenti, hogy ha egy nap kitalálnak 50 "új dolgot", akkor mind az 50-et ki is kell próbálni, ha nem akar valaki lemaradni.

szept. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudnak már kitalálni új dolgokat, ezért az utóbbi 25 évben másból sem áll a divat, mint hogy mindig visszahoznak valami “retróságot”.

A mostani divat szerintem szabadabb, mint 10 éve. Akkor még megnéztek, ha extrém voltál vagy trapéz nadrágot hordtál. Ma már a legegyszerűbb lelkű Mariskák is így öltöznek.

Tényleges ruhadarabok helyett már inkább “aesthetic”-eket hypeolnak fel (pl. cottagecore, clean girl, dark academia…stb), így homlokegyenest eltérő divatirányzatok termékei sorakoznak akár ugyanazon a polcon a boltokban.

szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Metionin ***** válasza:
100%
Szerencsére a változatosság. Mindig van egy fő irány, ami a legpopulárisabb főleg a tiniknél de mellette ott van a többi is. Én ennek örülök, anno amikor én voltam tini, ha egy valami divat volt, akkor csak azt lehetett kapni és abban kellett járni akár tetszett akár nem, pl. csípőnadrág, trapézgatya. Most meg bemegyek a boltba és az épp divatos bő gatya mellett ugyanúgy ott van a többi fajta.
szept. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!